Tréning a cviky

TRX závesný systém

TRX-Suspesion-Training-bestbody.sk|TRX zavesny system bestbody|TRX-suspension-trining-zavesny-system-bestbody|

Funkčný tréning a TRX závesný systém

V posledných rokoch sa ukázal ako najväčší a najdôležitejší trend vo fitnes oblasti „funkčný tréning“. Čo to vlastne je funkčný tréning? Jednoducho povedané, funkčný tréning znamená to, keď pohybom Vášho tela optimálne využívate všetky Vaše kĺby a svaly v plnom rozsahu pohybu. Výsledkom je, keď môžete bez obmedzení robiť všetky aktivity každodenného života. Ľudský organizmus je prispôsobený a navrhnutý na rôzne pohyby v priestore. Ale náš reálny život to neodráža. Najčastejšie vykonávame každý deň rovnaké pohybové stereotypy ako sú: spíme po ležiačky, sedíme pri jedle, sedíme pri šoférovaní, sedíme alebo stojíme v práci, sedíme pri televízií a podobne. Premýšľali ste už o tom, ktoré svaly sú aktívne a ktoré nie napríklad pri sedení? Naše brušné svalstvo je neaktívne. Naše sedacie svaly sú natiahnuté a uvoľnené, naše bedrové flexory a hamstringy sú napäté a naše ramena sú vysunuté dopredu. Všetky tieto pohyby sú jednostranné a nevyužívajú veľké množstvo kĺbov a svalov. Tieto každodenné pohybové stereotypy vedú k rôznym svalovým dysbalanciám a teda aj zdravotným problémom.

TRX tréningový systém a jeho účinky

TRX zavesny system bestbodyJednou z najobľúbenejších a najlepších pomôcok pre funkčný tréning je TRX závesný systém (Total Resistance eXercise). Cvičenie s TRX je prostredníctvom vlastnej hmotnosti telagravitácie. S touto pomôckou dokážete vykonať stovky cvičení pre každý stanovený cieľ.

Cvičenie na TRX núti držať telo a pracovať proti gravitácií čo pomáha posilňovať stabilizačné svaly stredu tela (CORE). Okrem rozvoja svalovej sily, vytrvalosti, koordinácie, správneho držania tela a chrbtice je TRX tiež skvelým nástrojom na zvýšenie mobility a rozsahu pohybu v jednotlivých kĺboch. TRX závesný systém je tak komplexná tréningová pomôcka, že nie sú svalové partie na ktoré by sa nedalo zacieliť pomocou TRX.

Výhody cvičenia s TRX Suspension Training

  • Veľké množstvo rôznych cvičení na celé telo
  • Práca s vlastným telom
  • Pomocou TRX môžte cvičiť kdekoľvek
  • Určené pre všetky úrovne cvičencov
  • Efektívne posilnenie stredu tela –  CORE
  • Ľahká premena obtiažnosti pri cvičení
  • Umožňuje trojrozmerné pohyby tela

Pre koho je určená tréningová pomôcka TRX?

TRX-suspension-trining-zavesny-system-bestbodyTento závesný systém je určený pre všetky úrovne cvičencov od začiatočníkov, rekreačných športovcov až po profesionálnych športovcov. Obtiažnosť sa reguluje zmenou uhlov polohy tela voči gravitačnej sile.

Ľudia na celom svete začali s obľubou využívať pomôcku TRX, osvojili si ju a dosahujú s ňou výsledky pri svojich tréningových procesoch. Tento tréningový systém je tiež neoddeliteľnou súčasťou tréningového procesu v športoch ako sú: plávanie, fitness, hokej, futbal, volejbal, tenis, lyžovanie, atletika a mnoho ďalších.

TRX je pre mňa základná funkčná pomôcka pre efektívny progres mojich cieľov. Kedykoľvek ju jednoducho použijem nielen vo fitnescentre, ale aj kdekoľvek v parku či doma. Nikde som nevidel fitnes pomôcku, ktorá by bola mimo fitnescentra viac využiteľná než TRX. Ja sám používam TRX vo svojom vlastnom tréningu a s mojimi klientmi, ktorí dosahujú s touto pomôckou výborné výsledky.

Vrelo Vám odporúčam používať túto jedinečnú pomôcku 🙂

Autor: Mgr. Matúš Kobulnický