Zdravie a zdravá výživa

Resveratrol a jeho vplyv na hormonálnu nerovnováhu u žien s PCOS

resveratrol-pcos-polycystic-ovarial-anitoxidant-bestbody.sk||

Resveratrol môže pomôcť znížiť riziko metabolických problémov  u žien s polycystickým ovariálnym syndrómom (PCOS) zlepšuje schopnosť tela využívať inzulín, čím znižuje riziko vzniku cukrovky,  má protizápalové účinky, znižuje hladinu testosterónu u žien s PCOS.

Resveratrol, môže pomôcť riešiť hormonálnu nerovnováhu u žien s polycystickým ovariálnym syndrómom (PCOS). Jedna nová štúdia uviedla, že PCOS je hlavnou príčinou neplodnosti u žien  vo fertilnom veku. Stav, ktorý vedie k tomuto ochoreniu sa vyskytuje u tých, ktorí majú väčšie cirkulujúce androgény. Androgénna dominancia môže prispieť k tomu, že ženy majú nepravidelné alebo chýbajúce poruchy menštruačného cyklu, prírastok hmotnosti, zriedenie vlasov a nerovnováhu krvného cukru.

Ženy, ktoré majú PCOS, tiež čelia vyššiemu riziku vzniku iných zdravotných problémov, ako je diabetes typu II. Presná príčina PCOS nie je známa, avšak niektorí jedinci môžu mať genetickú predispozíciu a následne sa môže u nich  vyskytovať .

Resveratrol je jedným zo skupiny rastlinných zlúčenín známych ako polyfenoly, ktoré sa prirodzene nachádzajú v hrozne a orechoch. Vynikajúce zdroje doplnkového resveratrolu zahŕňajú najmä červené hroznové šupky. Predpokladá sa, že zlúčenina má protizápalové účinky. Podľa štúdie resveratrol  významne znižuje hladiny testosterónu u pacientiek s PCOS ako aj dehydroepiandrosterón sulfát (DHEAS), čo je hormón, ktorý môže v organizmu zvyšovať testosterón.

Anglicka firma Viridian patrí medzi špičku vo výrobe vitamínových doplnkov výživy. Medzi ich popredný produkt patrí tiež vysoko kvalitný RESVERATROL COMPLEX s vysoko efektívnejším účinkom a to kvôli doplneniu ďalších podporujúcich látok.

Resveratrol women

Výsledky štúdie s účinkom produktu Resveratrol

Tridsať žien s PCOS dokončilo randomizovanú štúdiu, kde im bol denne podávaný resveratrolový prípravok alebo placebo pilulka tri mesiace vkuse. Pacientky mali odobraté vzorky krvi na stanovenie hladín testosterónu a iných hormónov androgénu. Ženy podstúpili tiež orálny test glukózovej tolerancie na meranie rizika cukrovky. Výskumníci zistili, že celkové hladiny testosterónu sa znížili o 23 percent medzi ženami, ktoré dostali doplnok resveratrolu a DHEAS klesol o 22 percent, zatiaľ čo hladiny testosterónu skupiny placebo sa zvýšili o 3 percentá a DHEAS sa zvýšila o 10 percent. Pacientky, ktoré užívali doplnok resveratrolu, si tiež znížili riziko vzniku cukrovky, pretože im hladiny inzulínu klesli o 32 percent a tým zlepšili svoju toleranciu na inzulín.