O BestBody.sk


Sme spoločnosť poskytujúca komplexnú odbornú starostlivosť zameranú na zákazníka prostredníctvom poskytovaných služieb prepojených s predajom doplnkov výživy.

Našou prvoradou prioritou je odbornosť vo všetkých aktivitách spoločnosti a maximalizácia spokojnosti našich zákazníkov. Práve preto sa naša webová stránka stáva „miestom pre Váš osobný rozvoj v oblasti zdravia, športu a výživy“.

4 základné piliere našej obchodnej filozofie

Profesionálny a kvalifikovaný personál

Našim cieľom je nájsť pre každého zákazníka to najlepšie riešenie a maximalizovať tak jeho spokojnosť s nákupom.

Orientácia na individuálny prístup k zákazníkom

Zákazníkom ponúkame flexibilný prístup pri zodpovedaní otázok prostredníctvom nášho odborného poradenstva.

Neustále poskytovanie nových odborných informácií

Sledujeme najnovšie trendy v oblasti športu a doplnkov výživy, aby sme vám mohli poskytnúť tie najrelevantnejšie informácie.

Vysoká kvalita produktov a služieb

Našou snahou je, aby vždy mali naši zákazníci k dispozícii bohatý výber doplnkov výživy tej najvyšej kvality.

Matúš Kobulnický

Matúš Kobulnický

Vedenie spoločnosti

Chod spoločnosti a obchodnú politiku zabezpečuje Matúš Kobulnický. Stará sa o to, aby všetko skvele fungovalo. Sleduje najnovšie trendy v oblasti športu a doplnkov výživy. Komunikuje s dodávateľmi, zostavuje skladbu sortimentu a stratégiu obchodu.

Dušan Šuna

Dušan Šuna

Obchodná činnosť spoločnosti

Stratégiu kľúčových projektov, nadobúdanie nových obchodných činností a podporu predaja má na starosti Dušan Šuna. Realizuje obchodné rokovania, získava nových partnerov a reprezentuje spoločnosť.

Michal Galovič

Michal Galovič

Oddelenie predaja

Michal Galovič sa stará o všetkých našich zákazníkov a ich spokojnosť. Vybavuje objednávky s cieľom, aby sa tovar doručil čo najskôr k našim zákazníkom.

Jaroslav-Pavlisko-Bestbody

Jaroslav Pavlisko

Administratívna podpora predaja

O príjem a starostlivosť našich skladových zásob sa stará Jaroslav Pavlisko. Má na starosti vedenie evidencie našich skladov. Spracováva a kontroluje objednaný tovar pre expedíciu.

Jakub Jastráb

Jakub Jastráb

Administratívna podpora predaja

Jakub Jastráb zabezpečuje preberanie a príjem objednaného tovaru. Je zodpovedný za inventarizáciu a skutočný stav dostupnosti tovaru. Aktualizuje a optimalizuje všetky informácie na e-shope.

Lukáš Daniš

Lukáš Daniš

Eurovea – BestBody Fitness Shop

Asistent predaja a odborný poradca v kamennej predajni Eurovea je Lukáš Daniš. Je odborníkom v predaji doplnkov výživy. Jeho hlavným cieľom je nájsť pre každého zákazníka to najlepšie riešenie.

Lukáš Daniš

Marko Becker

Eurovea – BestBody Fitness Shop

Ďalším dôležitým článkom nášho tímu je asistent predaja a špecialista na výživu v predajni Eurovea Marko Becker. Jeho silnou stránkou je maximálna informovanosť, nadštandardné poradenstvo a seriózny prístup k zákazníkom.

 • Podnikateľský plán

  Október 2012

  Snahy o vytvorenie komplexného e-shopu, ktorý by spájal predaj kvalitných doplnkov výživy s odbornými službami a poradenstvom, boli vypracované v projekte podnikateľského plánu. V tom čase sa Matúš Kobulnický, študent FTVŠ uchádzal s projektom o grant Nadácie Tatra Banky v súťaži Business Idea, pre zjednodušenie rozbehnutia spoločnosti. Jeho projekt bol veľmi úspešný a dostal sa až do finále. Podnikanie bolo výzvou, pričom myšlienka a zapálenie boli natoľko silné, že čoskoro vznikla firma, a v októbri 2012 sa začal predaj prvých doplnkov výživy.

 • Význam Bestbody

  Január 2013

  Názov bestbody.sk vznikol spojením slov „best“ (najlepšie) a „body“ (telo). Názvom „bestbody“ sme chceli povedať, že dôraz nedávame len na vonkajšiu krásu tela, ale taktiež na upevňovanie zdravia, pohybovú aktivitu a celkovú rovnováhu.

 • Rozšírenie tímu

  Marec 2013

  Krátko po založení vstúpil do spoločnosti človek, ktorý má blízko k športu, zdravému životnému štýlu a zároveň obchodu, Dušan Šuna. Prvý predaj športovej a zdravej výživy začal v Bratislave, časti Petržalka, v priestoroch 40 m2 na Gogoľovej ulici. Na začiatku fungovania e-shopu stačil jeden zamestnanec, ktorý vybavoval objednávky, komunikoval so zákazníkmi a posielal balíky vtedy ešte len poštou.

 • Skvalitňovanie služieb

  November 2013

  Objednávky pribúdali, tým pádom pribúdala spolupráca s ďalšími zahraničnými dodávateľmi, čím sme úspešne rozširovali sortiment produktov o kvalitnejšie značky. Zlepšili sme logistický systém, poskytovanie odborných informácií spoluprácou s odborníkmi, pribudli nové spôsoby platby, či vernostný program. Za každých okolností sme sa snažili vždy promptne uspokojiť želania našich zákazníkov.

 • Kamenná predajňa

  Január 2015

  Začiatkom roka 2015 sme otvorili kamennú predajňu v nákupnom centre Eurovea v Bratislave. Predajňa poskytuje zákazníkom možnosť si produkty prezrieť, vyskúsať a poradiť sa s odborníkom. Tešíme sa z každej návštevy v našej predajni.

 • Redizajn webovej stránky

  Marec 2015

  Keďže informačné technológie idú neustále dopredu, aj my sme sa rozhodli zlepšiť celý e-shop od základov. Zmodernizovali sme celý systém a naša webová stránka spolu s logom prešli výrazným redizajnom.

Matúš Kobulnický

Matúš Kobulnický

Zakladateľ bestbody.sk

Výživový špecialista – Skúsený tréner – Bestbody lover

Neviete si dať rady so zdravým životným štýlom, správnou výživou, tréningom či výberom doplnku výživy pre splnenie Vášho cieľa? Teším sa všetkým vašim správam, dôkladne sa im venujem a v rámci svojich možnosti sa vám budem snažiť čo najskôr odpovedať a pomôcť. V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte na kobulnicky@bestbody.sk. Ďakujem.

Potrebujete pomôcť alebo poradiť:

 • Zorientovať sa a zistiť rozdiely medzi jednotlivými doplnkami výživy a ich dávkovanie?
 • Vybrať správne doplnky výživy na základe ich podložených účinkov?
 • Nastaviť stravovací a pohybový režim pre dosiahnutie Vašich cieľov s ohľadom na Vašu individualitu?
 • Profesionálne poradiť v oblasti výživy, tréningov, výživových doplnkov a životosprávy?
 • Rozvíjať kondičné a koordinačné schopnosti, kompenzovať nesprávne stereotypy, odstrániť disbalancie, bolesti chrbta a krku, cvičenie v tehotenstve, formovať postavu, naberať svalovú hmotu či redukovať hmotnosť?
 • Vypracovať individuálny stravovací, tréningový a suplementačný plán?
 • Odborne zastrešiť školenia a workshopy zdravej výživy, tréningových procesov, výživy pre dosahovanie maximálnych výkonov v rôznych športoch, správnej suplementácie, tvorby stravovacích a tréningových plánov?
 • Diagnostikovať telesné zloženie, motorické schopnosti, telesnú funkčnosť pre nastavenie individuálneho prístupu smerom k dosiahnutiu lepších výsledkov?
 • Analyzovať energetický metabolizmus (príjem, výdaj, bazálny metabolizmus, podiel živín a ďalšie)?

Hľadáte novú motiváciu a odhodlanie?

Ak hľadáte spôsob ako zmeniť Váš život dlhodobo k lepšiemu a zdravšiemu, práve ste našli ten najlepší kontakt. Presvedčte sa o tom, čo je skutočný individuálny prístup a spoľahlivé informácie.

O mne

Pracujem ako výživový poradca, osobný a kondičný tréner viac ako 8 rokov. Som hrdý na množstvo spokojných zákazníkov, ktorým som pomohol dosiahnuť svoje ciele. Svojím PhD. štúdiom v odbore športovej kinantropológie som autorom publikácií rôznych článkov a získavam najnovšie informácie v tejto oblasti. Založil som značku bestbody.sk do ktorej s vášňou vkladám všetky svoje dosiahnuté skúsenosti a vedomosti.

Vzdelanie

 • PhD. FTVŠ UK vo vedeckom odbore športovej kinantropológie
 • Mgr. FTVŠ UK v odbore trénerstvo vo výkonnostnom a vrcholovom športe
 • Bc. FTVS UK v odbore trénerstvo vo výkonnostnom a vrcholovom športe
 • Fakulta športu UNIPO v odbore učiteľstvo telesnej výchovy – 1 ročník
 • Diplomovaný tréner v oblasti fitness, kulturistiky a silového trojboja
 • SAKFST – trénerská licencia 1. stupňa vo fitness, kulturistike a silovom trojboji

Ďalšie vzdelanie

 • Akademia sportiva – Doplnky výživy a pre silový tréning a fitness I.
 • Funkčný tréning CORE v športovej príprave
 • BOSU CORE
 • SM systém I.-IV.
 • ILS – water rescue of slovak red cross

RADY A ČLÁNKY KTORÉ NAPÍSAL MATÚŠ

Ako vám konzumácia vlákniny pomôže zhodiť tuk z brucha

Tuk na bruchu je extrémne nezdravý. V skutočnosti, zvyšuje vám riziko vzniku srdcových […]Čítať viac

Summary
Ako vám konzumácia vlákniny pomôže zhodiť tuk z brucha
Article Name
Ako vám konzumácia vlákniny pomôže zhodiť tuk z brucha
Description
Tuk na bruchu je extrémne nezdravý. V skutočnosti, zvyšuje vám riziko vzniku srdcových ochorení, cukrovky typu 2 a iných zdravotných ťažkostí. Konzumovanie potravín bohatých na rozpustnú vlákninu vám môže pomôcť zhodiť tuk z brucha. Rozpustná vláknina pomáha zachovávať vaše črevné baktérie zdravé a podporuje celkové spaľovanie tukov tým, že zníži váš apetít.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Zinok: Všetko, čo potrebujete vedieť

Zinok je živina, ktorá zohráva mnoho dôležitých úloh vo vašom tele. Keďže […]Čítať viac

Čo je Quercetin? Jeho výhody, dávkovanie, potraviny a vedľajšie účinky

Quercetin je prirodzený pigment, prítomný v mnohých druhoch ovocia, zeleniny a obilnín. Je jedným […]Čítať viac

Summary
Čo je Quercetin? Jeho výhody, dávkovanie, potraviny a vedľajšie účinky
Article Name
Čo je Quercetin? Jeho výhody, dávkovanie, potraviny a vedľajšie účinky
Description
Quercetin patrí do skupiny zložiek zvaných flavonoidy ktoré sa nachádzajú v zelenine, ovocí, čaji a víne. Sú spojené s mnohými zdravotnými benefitmi.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Psyllium – jeho 5 úžasných benefitov

Psyllium je druh vlákniny, ktorý pochádza zo šupiek semienok psyllia Ázijskej Plantago […]Čítať viac

Summary
Psyllium - jeho 5 úžasných benefitov
Article Name
Psyllium - jeho 5 úžasných benefitov
Description
Psyllium je druh vlákniny, ktorý pochádza zo šupiek semienok psyllia Ázijskej Plantago rastliny. Pripravili sme si pre Vás 5 bodového sprievodcu týmto doplnkom na podporu vášho zdravia a výkonu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
4 osvedčené spôsoby, ktorými si posilníte svoj imunitný systém
4 osvedčené spôsoby, ktorými si posilníte svoj imunitný systém

Znížte riziko nakazenia chrípkou alebo nádchou posilnením  svojho imunitného systému, zabezpečíte si tak […]Čítať viac

Summary
4 osvedčené spôsoby, ktorými si posilníte svoj imunitný systém
Article Name
4 osvedčené spôsoby, ktorými si posilníte svoj imunitný systém
Description
Znížte riziko nakazenia chrípkou alebo nádchou posilnením svojho imunitného systému, zebezpečíte si tak dlhdoobé zdravie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
5 najdôležitejších vitamínov pre rast svalov a regeneráciu
5 najdôležitejších vitamínov pre rast svalov a regeneráciu

Niekedy sa stáva, že práve nedostatok vitamínov je to, čo vám bráni, […]Čítať viac

Summary
5 najdôležitejších vitamínov pre rast svalov a regeneráciu
Article Name
5 najdôležitejších vitamínov pre rast svalov a regeneráciu
Description
Niekedy sa stáva, že práve nedostatok vitamínov je to, čo vám bráni, aby ste mali maximálne zisky z vašej práce v posilňovni. Zistite, ktoré vitamíny sú nevyhnutné pre rast svalov a regeneráciu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Je zdravé jesť stále rovnaké jedlá?
Je zdravé jesť stále rovnaké jedlá?

Väčšina z nás asi netúži stáť v kuchyni každý deň a variť a variť. Ale je […]Čítať viac

Summary
Je zdravé jesť stále rovnaké jedlá?
Article Name
Je zdravé jesť stále rovnaké jedlá?
Description
Väčšina z nás asi netúži stáť v kuchyni každý deň a variť a variť. Ale je zdravé jesť každý deň rovnaké jedlá? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
4 zdravé potraviny, ktoré by ste mali prestať vyhadzovať
4 zdravé potraviny, ktoré by ste mali prestať vyhadzovať

Viete, že časť čerstvej zeleniny, ktorú ste odrezali a vyhodili, sa dá chutne […]Čítať viac

Summary
4 zdravé potraviny, ktoré by ste mali prestať vyhadzovať
Article Name
4 zdravé potraviny, ktoré by ste mali prestať vyhadzovať
Description
Viete, že časť čerstvej zeleniny, ktorú ste odrezali a vyhodili, sa dá chutne spracovať? Porozmýšľajte a nehádžte tieto vitamínové bomby do koša. Ochudobníte sa tak o kvalitnú nutričnú stravu. Mnohé (ale nie všetky) stonky semená a iné odpady zo zeleniny sú nabité dôležitými živinami a antioxidantmi, ktoré vaše aktívne telo potrebuje. Tu nájdete postup, ako tieto zvyšky zahrnúť do vašej stravy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
3 odborné rady, ako si vybrať ten najlepší proteín
3 odborné rady, ako si vybrať ten najlepší proteín

Na to, aby vám váš proteínový prášok mohol pomôcť dosiahnuť vaše ciele, […]Čítať viac

Summary
3 odborné rady, ako si vybrať ten najlepší proteín
Article Name
3 odborné rady, ako si vybrať ten najlepší proteín
Description
Na to, aby vám váš proteínový prášok mohol pomôcť dosiahnuť vaše ciele, musíte vedieť, aký druh si vybrať a v tom vám pomôže práve tento článok.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Cvrčí proteín versus kurací
Cvrčí proteín versus kurací

Kuracie mäso sa považuje za najúčinnejšie pri premenne krmiva na bielkovinu. To […]Čítať viac

Summary
Cvrčí proteín versus kurací
Article Name
Cvrčí proteín versus kurací
Description
V budúcnosti musí existovať omnoho lepšia alternatíva ku kuraciemu proteínu. A s cvrčím farmárstvom môže byť budúcnosť bližšia, ako si myslíte.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Cvrčia múka, alebo múka z hmyzu?
Cvrčia múka, alebo múka z hmyzu?

Múka z hmyzu, konkrétne cvrčia múka má všetko, čo vaše telo potrebuje a preto […]Čítať viac

Summary
Cvrčia múka, alebo múka z hmyzu?
Article Name
Cvrčia múka, alebo múka z hmyzu?
Description
Múka z hmyzu, konkrétne cvrčia múka má všetko, čo vaše telo potrebuje a preto sa nazýva super potravinou. Cvrčky sú úžasne výživné, sú plné kvalitných bielkovín, zdravých tukov, vitamínov a minerálov. Okrem toho sa ľahko pestujú a predstavujú oveľa viac etického zdroja bielkovín v porovnaní s bežným hovädzím mäsom alebo hydinou.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako využijete cvrčiu múku vo vašej kuchyni?
Ako využijete cvrčiu múku vo vašej kuchyni?

Vedeli ste, že cvrčia múka môže byť použitá takmer v akejkoľvek receptúre a jedlo, […]Čítať viac

Summary
Ako využijete cvrčiu múku vo vašej kuchyni?
Article Name
Ako využijete cvrčiu múku vo vašej kuchyni?
Description
Vedeli ste, že cvrčia múka môže byť použitá takmer v akejkoľvek receptúre a jedlo, ktoré z nej pripravíte bude viac výživné ako doteraz? V kuchyni má veľa využitia a najlepšie na tom je, že nemá veľký vplyv na chuť pripravovaného jedla. Verím, že sa stane bežnou položkou v každej modernej domácnosti. Ak chcete začať experimentovať, tu je niekoľko tipov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vedecké poznatky o najlepších doplnkoch pred a po cvičení
Vedecké poznatky o najlepších doplnkoch pred a po cvičení

Ak užívate doplnky pred a po cvičení, alebo ste sa o ne aspoň […]Čítať viac

Summary
Vedecké poznatky o najlepších doplnkoch pred a po cvičení
Article Name
Vedecké poznatky o najlepších doplnkoch pred a po cvičení
Description
Ak užívate doplnky pred a po cvičení, alebo ste sa o ne aspoň niekedy zaujímali, isto nevynechajte tento článok, pretože práve tu sa dozviete ako vám pomôžu posilniť tréning a kedy a koľko máte užívať, aby ste dosiahli maximálnych svalových výsledkov!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o železe
Všetko, čo by ste mali vedieť o železe

Železo je dôležitým minerálom pre zdravie a kondíciu. V tomto článku sa dozviete, prečo […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o železe
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o železe
Description
Železo je dôležitým minerálom pre zdravie a kondíciu. V tomto článku sa dozviete, prečo môže byť nebezpečné mať jeho deficit, alebo naopak keď do tela dostávate príliš veľa železa.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Cvrčky sú výživné sily
Cvrčky sú výživné sily

Nie je ťažké dostať do tela kalórie, naopak s vitamínmi a minerály je to […]Čítať viac

Summary
Cvrčky sú výživné sily
Article Name
Cvrčky sú výživné sily
Description
Nie je ťažké dostať do tela kalórie, naopak s vitamínmi a minerály je to horšie. Hmyz je nielen dobre udržateľný a tiež etický na farme, ale je aj veľmi výživný. A to je dôležité!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o seléne
Všetko, čo by ste mali vedieť o seléne

Selén je dôležitý stopový minerál s vysokým obsahom antioxidantov. V tomto článku nájdete […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o seléne
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o seléne
Description
Selén je dôležitý stopový minerál s vysokým obsahom antioxidantov. V tomto článku nájdete všetky jeho výhody, vedľajšie účinky a prejavy jeho nedostatku nie len v oblasti fitness, ale tiež zo zdravotného hľadiska.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Čo robí proteín v našom tele?
Čo robí proteín v našom tele?

Najčastejší doplnok, ktorý väčšina ľudí vyskúša ako prvý je práve proteín. Mnohí […]Čítať viac

Summary
Čo robí proteín v našom tele?
Article Name
Čo robí proteín v našom tele?
Description
Najčastejší doplnok, ktorý väčšina ľudí vyskúša ako prvý je práve proteín. Mnohí z nich ho užívajú dlhodobo, pretože je účinný a tiež skvelo chuti. Ale čo sa naozaj deje v našom tele, keď užijeme bielkovinu sa dozviete práve tu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako sa mení potreba proteínov s vekom?
Ako sa mení potreba proteínov s vekom?

Podľa viacerých výskumov existujú odporúčania pre denný bielkovinový štandard. Pod 18 rokov: […]Čítať viac

Summary
Ako sa mení potreba proteínov s vekom?
Article Name
Ako sa mení potreba proteínov s vekom?
Description
Podľa viacerých výskumov existujú odporúčania pre denný bielkovinový štandard.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Pre koho sú vhodne proteínové tyčinky
Pre koho sú vhodne proteínové tyčinky?

Proteínové tyčinky môžu byť dobré práve pre vás. Všetko závisí od zloženia […]Čítať viac

Summary
Pre koho sú vhodne proteínové tyčinky?
Article Name
Pre koho sú vhodne proteínové tyčinky?
Description
Proteínové tyčinky môžu byť dobré práve pre vás. Všetko závisí od zloženia danej tyčinky. A ak porovnáte niekoľko značiek, budete pravdepodobne dosť prekvapení, ako veľmi sa môžu líšiť v zmysle kalórií, ktoré obsahujú.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Aké potraviny majú vysoký obsah bielkovín?
Aké potraviny majú vysoký obsah bielkovín?

Najviac bielkovín v ľudskej strave majú živočíšne potraviny, ako sú ryby, mäso, vajcia […]Čítať viac

Summary
Aké potraviny majú vysoký obsah bielkovín?
Article Name
Aké potraviny majú vysoký obsah bielkovín?
Description
Najviac bielkovín v ľudskej strave majú živočíšne potraviny, ako sú ryby, mäso, vajcia a mliečne výrobky. Medzi najobľúbenejšie zdroje bielkovín pre športovcov sú jednoznačne chudé steaky, zverina, kura bez kože alebo morčacie prsia, pštros, tuniak, vajcia a tvaroh alebo jogurt.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Hormón, ktorý by vám mohol brániť v chudnutí
Hormón, ktorý by vám mohol brániť v chudnutí

Ak ste vyskúšali už všetko možné ako schudnúť, ale výsledky sa stále […]Čítať viac

5 obranných taktík ako bezpečne uchovávať a konzumovať šaláty a zeleninu
5 obranných taktík ako bezpečne uchovávať a konzumovať šaláty a zeleninu

Ak ste čítali novinky ohľadom zdravej stravy isto vám neušli správy o podozrivých […]Čítať viac

Summary
5 obranných taktík ako bezpečne uchovávať a konzumovať šaláty a zeleninu
Article Name
5 obranných taktík ako bezpečne uchovávať a konzumovať šaláty a zeleninu
Description
Ak ste čítali novinky ohľadom zdravej stravy isto vám neušli správy o podozrivých baktériách, ktoré sa našli v bežne predávanej zelenine a šalátoch. Keď budete postupovať podľa jednoduchých krokov uvedených v tomto článku, udržíte tak zeleninu bezpečnú na konzumáciu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
4 jednoduché spôsoby ako urobiť vaše jedlo zdravšie
4 jednoduché spôsoby ako urobiť vaše jedlo zdravšie

Pre niektorých ľudí, ktorí väčšinou nevaria a nepoužívajú nič zložitejšie ako je soľ […]Čítať viac

Summary
4 jednoduché spôsoby ako urobiť vaše jedlo zdravšie
Article Name
4 jednoduché spôsoby ako urobiť vaše jedlo zdravšie
Description
Pre niektorých ľudí, ktorí väčšinou nevaria a nepoužívajú nič zložitejšie ako je soľ a korenie, sa to môže zdať zastrašujúce, ale pomocou tejto jednoduchej príručky si môžete navariť niekoľko ďalších chutných možností.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Čo všetko potrebujete vedieť o základných aminokyselinách
Čo všetko potrebujete vedieť o základných aminokyselinách

Zoznámte sa s najdôležitejšími aminokyselinami, ktoré sú dôležité aj keď sa viac rozpráva […]Čítať viac

Summary
Čo všetko potrebujete vedieť o základných aminokyselinách
Article Name
Čo všetko potrebujete vedieť o základných aminokyselinách
Description
Zoznámte sa s najdôležitejšími aminokyselinami, ktoré sú dôležité aj keď sa viac rozpráva o ich súrodencoch rozvetvených reťazcov aminokyselín. Určite by ste ich mali zaradiť do svojho doplnkového arzenálu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Potrebujeme doplňovať proteíny?
Potrebujeme doplňovať proteíny?

Niektorí ľudia môžu získať všetok proteín, ktorý potrebujú, z potravy. Ale mnohí nedokážu […]Čítať viac

Summary
Potrebujeme doplňovať proteíny?
Article Name
Potrebujeme doplňovať proteíny?
Description
Niektorí ľudia môžu získať všetok proteín, ktorý potrebujú, z potravy. Ale mnohí nedokážu zjesť také množstvo aby pokryli potrebu svojho tela a svalov, alebo im to príde drahé, alebo je to príliš časovo náročné pripravovať si také jedlá.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o melatoníne
Všetko, čo by ste mali vedieť o melatoníne

Melatonín môže fungovať ako hormón, ktorý vám pomôže spať, ale môže tiež […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o melatoníne
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o melatoníne
Description
Melatonín môže fungovať ako hormón, ktorý vám pomôže spať, ale môže tiež pomôcť pri cvičení a stavbe tela? Tu nájdete ako sa doplnok užíva, formy, dávkovanie a vedľajšie účinky.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vegánske alternatívy srvátkového proteínu: Kombinácia hrachového a ryžového proteínu za účelom dosiahnutia výkonu
Vegánske alternatívy srvátkového proteínu: Kombinácia hrachového a ryžového proteínu za účelom dosiahnutia výkonu

Ryžové a hrachové proteínové izoláty sú silné samé o sebe. Ale zmiešané dokopy tvoria […]Čítať viac

Summary
Vegánske alternatívy srvátkového proteínu: Kombinácia hrachového a ryžového proteínu za účelom dosiahnutia výkonu
Article Name
Vegánske alternatívy srvátkového proteínu: Kombinácia hrachového a ryžového proteínu za účelom dosiahnutia výkonu
Description
Ryžové a hrachové proteínové izoláty sú silné samé o sebe. Ale zmiešané dokopy tvoria prvý vegánsky proteínový prášok, ktorý dokáže konkurovať proteínom, derivovaným zo živočíchov a spĺňa požiadavky náročných športovcov!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Celoživotné výhody cvičenia

Prestaňte to stále odkladať a začnite cvičiť! Výhody fyzického fitnessu sú príliš skvelé […]Čítať viac

Summary
Celoživotné výhody cvičenia
Article Name
Celoživotné výhody cvičenia
Description
Prestaňte to stále odkladať a začnite cvičiť! Výhody fyzického fitnessu sú príliš skvelé na to, aby ste ich ignorovali.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako piť kolagén kvôli pokožke

Kolagén zvykol byť známy len ako látka, ktorá sa podáva injekčne a mala […]Čítať viac

Summary
Ako piť kolagén kvôli pokožke
Article Name
Ako piť kolagén kvôli pokožke
Description
Kolagén zvykol byť známy len ako látka, ktorá sa podáva injekčne a mala vás omladiť o niekoľko rokov tým, že vyplní vaše vrásky a pery. Ale nedávno sa to zmenilo a kolagén už aj pijeme. Ak ste zmätení, nechajte ma vysvetliť vám to.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Brušné cviky neredukujú tuk na vašom bruchu

Nová štúdia skúmala účinky brušných cvikov na tuk nachádzajúci sa na bruchu. […]Čítať viac

Summary
Brušné cviky neredukujú tuk na vašom bruchu
Article Name
Brušné cviky neredukujú tuk na vašom bruchu
Description
Nová štúdia skúmala účinky brušných cvikov na tuk nachádzajúci sa na bruchu. Dvadsaťštyri zdravých účastníkov so sedavým spôsobom života bolo náhodne priradených buď ku skupine s brušnými cvikmi alebo ku kontrolnej skupine.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Tuky v strave: Ako určité tuky vplývajú na vaše srdce
Tuky v strave: Ako určité tuky vplývajú na vaše srdce

Zaujímalo vás niekedy, či ste sa vystavili riziku ochorenia srdca tým, že […]Čítať viac

Summary
Tuky v strave: Ako určité tuky vplývajú na vaše srdce
Article Name
Tuky v strave: Ako určité tuky vplývajú na vaše srdce
Description
Zaujímalo vás niekedy, či ste sa vystavili riziku ochorenia srdca tým, že ste konzovali tuky? Poďme sa pozrieť na to, čo hovorí veda na riziká spojené s konzumáciou tukov!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Pridaná vláknina: Odpoveď na naše problémy s váhou?

Stanovenie toho, ako odvrátiť hlad počas diéty s nízkym obsahom kalórií, je vo […]Čítať viac

Summary
Pridaná vláknina: Odpoveď na naše problémy s váhou?
Article Name
Pridaná vláknina: Odpoveď na naše problémy s váhou?
Description
Stanovenie toho, ako odvrátiť hlad počas diéty s nízkym obsahom kalórií, je vo svete hmotnosti, otázka za milión euro. Zatiaľ čo existuje veľa teórií o tom, ako zvýšiť sýtosť, spomaliť rýchlosť vyprázdňovania žalúdka alebo rýchlosť, akou potraviny opúšťajú žalúdok, je bežnou taktikou spomedzi mnohých plánov chudnutia.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vedľajšie účinky užívania kolagénových doplnkov

Kolagénové doplnky a kolagénové peptidy sú momentálne vo svete zdravia a krásy veľmi populárne. […]Čítať viac

Summary
Vedľajšie účinky užívania kolagénových doplnkov
Article Name
Vedľajšie účinky užívania kolagénových doplnkov
Description
Kolagénové doplnky a kolagénové peptidy sú momentálne vo svete zdravia a krásy veľmi populárne. Ale čo je kolagén a aké sú jeho vedľajšie účinky?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako na predmenštruačný syndróm (PMS)?

Zhruba 25% žien v reprodukčnom veku trpí stredne ťažkými až ťažkými symptómami […]Čítať viac

Summary
Ako na predmenštruačný syndróm (PMS)?
Article Name
Ako na predmenštruačný syndróm (PMS)?
Description
Zhruba 25% žien v reprodukčnom veku trpí stredne ťažkými až ťažkými symptómami predmenštruačného syndrómu, ktoré sa vyskytujú 1-2 týždne pred menštruáciou.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Čo jesť pred a po vašom tréningu

Pred a potréningová výživa dokáže byť extrémne jednoduchá. Prečítajte si tento článok, aby […]Čítať viac

Summary
Čo jesť pred a po vašom tréningu
Article Name
Čo jesť pred a po vašom tréningu
Description
Pred a potréningová výživa dokáže byť extrémne jednoduchá. Prečítajte si tento článok, aby ste sa naučili, čo presne by ste mali jesť pred a po tréningu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Fámy o BCCA
Fámy o BCAA

Nedávno bola uverejnená jedna recenzia, kde autor popísal, že samotné doplnky BCAA […]Čítať viac

Summary
Fámy o BCAA
Article Name
Fámy o BCAA
Description
Nedávno bola uverejnená jedna recenzia, kde autor popísal, že samotné doplnky BCAA nepodporujú svalový anabolizmus a namiesto toho sú potrebné všetky esenciálne aminokyseliny (EAA) na podporu syntézy svalových proteínov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
6 spôsobov, ako pomôcť deťom zdravo sa stravovať
6 spôsobov, ako pomôcť deťom zdravo sa stravovať

Aj keď to nemusí vyzerať, že vás vaše deti počúvajú, veľa z toho, […]Čítať viac

Summary
6 spôsobov, ako pomôcť deťom zdravo sa stravovať
Article Name
6 spôsobov, ako pomôcť deťom zdravo sa stravovať
Description
Aj keď to nemusí vyzerať, že vás vaše deti počúvajú, veľa z toho, čo sa dozvedia o tom, ako zdravo žiť, pochádza od vás.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
4 najčastejšie chyby pri naberaní svalov a ich riešenie
4 najčastejšie chyby pri naberaní svalov a ich riešenie

Tieto štyri najčastejšie chyby sa týkajú mužskej postavy a našťastie existujú osvedčené recepty […]Čítať viac

Summary
4 najčastejšie chyby pri naberaní svalov a ich riešenie
Article Name
4 najčastejšie chyby pri naberaní svalov a ich riešenie
Description
Tieto štyri najčastejšie chyby sa týkajú mužskej postavy a našťastie existujú osvedčené recepty na ich odstránenie!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Neznášate cviky s vysokou intenzitou? Vyskúšajte ich. Môžu sa vám zapáčiť
Neznášate cviky s vysokou intenzitou? Vyskúšajte ich. Môžu sa vám zapáčiť

Vyskúšanie cvikov HIIT po prvýkrát môže byť dôležitým krokom pri zaradení tréningu […]Čítať viac

Summary
Neznášate cviky s vysokou intenzitou? Vyskúšajte ich. Môžu sa vám zapáčiť
Article Name
Neznášate cviky s vysokou intenzitou? Vyskúšajte ich. Môžu sa vám zapáčiť
Description
Vyskúšanie cvikov HIIT po prvýkrát môže byť dôležitým krokom pri zaradení tréningu s vysokou intenzitou do svojej každodennej rutiny.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Dokážu zmeny životného štýlu odstrániť nánosy vo vašich tepnách
Dokážu zmeny životného štýlu odstrániť nánosy vo vašich tepnách?

Otázka: Je možné odstrániť nánosy vo vašich tepnách alebo zredukovať ich veľkosť […]Čítať viac

Summary
Dokážu zmeny životného štýlu odstrániť nánosy vo vašich tepnách?
Article Name
Dokážu zmeny životného štýlu odstrániť nánosy vo vašich tepnách?
Description
Je možné odstrániť nánosy vo vašich tepnách alebo zredukovať ich veľkosť pomocou zmien v strave alebo životnom štýle?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Občasné hladovanie – zdravé alebo len moderné?
Občasné hladovanie – zdravé alebo len moderné?

Ako už ktokoľvek v oblasti výživy vie, existuje mnoho extrémnych stravovacích postupov. Osobne […]Čítať viac

Summary
Občasné hladovanie – zdravé alebo len moderné?
Article Name
Občasné hladovanie – zdravé alebo len moderné?
Description
Ako už ktokoľvek v oblasti výživy vie, existuje mnoho extrémnych stravovacích postupov. Osobne som počul už o všetkom, od detskej diéty až po Dukan stravovanie až po niečo o alkalických hladinách v krvi.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Pomáha nám magnézium spať?
Pomáha nám magnézium spať?

Otázka: Pomáha vám magnézium spať? Odpoveď: Štúdie našli spojenie medzi nízkymi hladinami […]Čítať viac

Summary
Pomáha nám magnézium spať?
Article Name
Pomáha nám magnézium spať?
Description
Štúdie našli spojenie medzi nízkymi hladinami magnézia, dôležitého minerálu, ktorý zohráva veľmi dôležitú úlohu v širokej škále procesov v tele a pri poruchách spánku.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Prehodnotenie problému dlhodobého manažovania hmotnosti
Prehodnotenie problému dlhodobého manažovania hmotnosti

Chudnutie je dosť ťažké. Udržiavanie je ešte ťažšie. Napriek desaťročiam vedeckého pokroku […]Čítať viac

Summary
Prehodnotenie problému dlhodobého manažovania hmotnosti
Article Name
Prehodnotenie problému dlhodobého manažovania hmotnosti
Description
Chudnutie je dosť ťažké. Udržiavanie je ešte ťažšie. Napriek desaťročiam vedeckého pokroku v našom chápaní príjmu a výdaja energie, opätovné naberanie hmotnosti po schudnutí stále zostáva najväčším problémom pri liečbe obezity.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Zvýšte svoju hladinu železa s dobrou výživou a správnymi doplnkami
Zvýšte svoju hladinu železa s dobrou výživou a správnymi doplnkami

Nedostatok železa je jedným z najbežnejších výživových nedostatkov v Spojených štátoch a ženy patria medzi […]Čítať viac

Summary
Zvýšte svoju hladinu železa s dobrou výživou a správnymi doplnkami
Article Name
Zvýšte svoju hladinu železa s dobrou výživou a správnymi doplnkami
Description
Nedostatok železa je jedným z najbežnejších výživových nedostatkov v Spojených štátoch a ženy patria medzi tie s najväčším rizikom. Železo je rozhodujúce pre produkciu hemoglobínu
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o CLA
Všetko, čo by ste mali vedieť o CLA

Konjugovaná kyselina linolová alebo CLA, môže byť rozkolným doplnkom v zdravotných a fitness kruhoch. […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o CLA
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o CLA
Description
Konjugovaná kyselina linolová alebo CLA, môže byť rozkolným doplnkom v zdravotných a fitness kruhoch. Nájdete mnoho ľudí, ktorí prisahajú, že im tento doplnok pomohol vysekať si telo
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
5 kľúčových tipov ako zlepšiť regeneráciu po tréningu

Nemôžete rásť, ak sa vaše telo poriadne neregeneruje. Urobte tie správne kroky […]Čítať viac

Summary
5 kľúčových tipov ako zlepšiť regeneráciu po tréningu
Article Name
5 kľúčových tipov ako zlepšiť regeneráciu po tréningu
Description
Nemôžete rásť, ak sa vaše telo poriadne neregeneruje. Urobte tie správne kroky v procese regenerácie tým, že si prečítate tento článok s 5 tipmi na optimalizáciu regenerácie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Glukosamín: všetko, čo by ste mali o ňom vedieť

Glukosamín je jedným z najbežnejších doplnkov, ktorý užívajú ľudia pri bolesti kĺbov. Ale, […]Čítať viac

Summary
Glukosamín: všetko, čo by ste mali o ňom vedieť
Article Name
Glukosamín: všetko, čo by ste mali o ňom vedieť
Description
Glukosamín je jedným z najbežnejších doplnkov, ktorý užívajú ľudia pri bolesti kĺbov. Ale, čo naozaj vieme o týchto doplnkov? Stojí nám za náš čas a peniaze?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vyliečte a predchádzajte srdcovým ochoreniam so správnou výživou

Minule sme sa zaoberali najdôležitejšími vitamínmi a minerálmi pre zdravie srdca. V dnešnom článku […]Čítať viac

Summary
Vyliečte a predchádzajte srdcovým ochoreniam so správnou výživou
Article Name
Vyliečte a predchádzajte srdcovým ochoreniam so správnou výživou
Description
V dnešnom článku sa pozrieme na nejaké iné veci, ktoré vám môžu pomôcť zvrátiť srdcové ochorenia alebo ako prevencia, vrátane tých najlepších bylín pre srdce.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o Theacrine!

Hľadáte spôsob, ako zvýšiť svoju energiu a zároveň sa vyhnúť všetkým nežiaducim účinkom […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o Theacrine!
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o Theacrine!
Description
Hľadáte spôsob, ako zvýšiť svoju energiu a zároveň sa vyhnúť všetkým nežiaducim účinkom kofeínu? Pozrite sa koľko tejto starej čínskej zložky je obsiahnuté vo vašich tréningových produktoch.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o kurkume

Keď si urobíte revíziu v kuchyni, možno nájdete perfektný prírodný doplnok, ktorý je […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o kurkume
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o kurkume
Description
Keď si urobíte revíziu v kuchyni, možno nájdete perfektný prírodný doplnok, ktorý je bohatý na antioxidanty a to kurkumu. Práve tá skrýva obrovské výhody, ktoré sa dostali na svetlo len nedávno.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Umelé sladidlá - 4 mýtusy o umelých sladidlách
Umelé sladidlá – 4 mýtusy o umelých sladidlách

Veľa ľudí sa bojí umelých sladidiel, ale väčšina z toho, čo ste o nich […]Čítať viac

Summary
Umelé sladidlá - 4 mýtusy o umelých sladidlách
Article Name
Umelé sladidlá - 4 mýtusy o umelých sladidlách
Description
Veľa ľudí sa bojí umelých sladidiel, ale väčšina z toho, čo ste o nich počuli sú mýty. Oddeľte si fakty od fikcie, prečítaním tohto článku.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vyvrátenie mýtu: Zvýšenie testosterónu u žien sa rovná svalovým prírastkom, zisku sily a strate tukov
Vyvrátenie mýtu: Zvýšenie testosterónu u žien sa rovná svalovým prírastkom, zisku sily a strate tukov

Potrebujú ženy vysoké hladiny testosterónu a rastového hormónu na budovanie svalstva, stratu tukov […]Čítať viac

Summary
Vyvrátenie mýtu: Zvýšenie testosterónu u žien sa rovná svalovým prírastkom, zisku sily a strate tukov
Article Name
Vyvrátenie mýtu: Zvýšenie testosterónu u žien sa rovná svalovým prírastkom, zisku sily a strate tukov
Description
Potrebujú ženy vysoké hladiny testosterónu a rastového hormónu na budovanie svalstva, stratu tukov a získanie sily? Zistite, prečo je odpoveď nie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne D
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne D

Vitamín D je pre vás veľmi dobrý a viete ho získať zadarmo zo slnka. […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne D
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne D
Description
Vitamín D je pre vás veľmi dobrý a viete ho získať zadarmo zo slnka. Ale stačí to? Zistite, čo vitamín D robí a prečo by ste mohli potrebovať jeho doplnok.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne C
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne C

Aký dôležitý je vitamín C? Výskumy ukázali, že vitamín C má antioxidačné, […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne C
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o vitamíne C
Description
Aký dôležitý je vitamín C? Výskumy ukázali, že vitamín C má antioxidačné, imunitu podporujúce a regeneračné vlastnosti, ktoré nemôžete ignorovať!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o Beta-Alaníne
Všetko, čo by ste mali vedieť o Beta-Alaníne

Možno už viete aký beta alanín je, ale čo vlastne robí? Tu nájdete […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o Beta-Alaníne
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o Beta-Alaníne
Description
Beta-alanín je technicky neesenciálna beta-aminokyselina, ale rýchlo sa stala niečím, čo je nevyhnutné vo svete výživy a kulturistiky.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o kreatíne
Všetko, čo by ste mali vedieť o kreatíne

Len niekoľko rokov dozadu sa o kreatíne rozprávalo ako o nejakej “tajnej zbrani”, ktorá […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o kreatíne
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o kreatíne
Description
Kreatín je kombináciou troch rôznych aminokyselín: glycín, arginín a methionín. To je všetko, nič viac ako kombinácia aminokyselín.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Zdravotné fakty L-leucínu
Zdravotné fakty L-leucínu

L-leucín (C6H13NO2) je esenciálna aminokyselina s rozvetveným reťazcom (BCAA), ktorá sa rozkladá v tukových […]Čítať viac

Summary
Zdravotné fakty L-leucínu
Article Name
Zdravotné fakty L-leucínu
Description
L-leucín (C6H13NO2) je esenciálna aminokyselina s rozvetveným reťazcom (BCAA), ktorá sa rozkladá v tukových štruktúrach. Ďalšie dve esenciálne BCAA sú L-Valín a L-Izoleucín.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vybudujte si svalstvo s anabolickou aminokyselinou leucín
Vybudujte si svalstvo s anabolickou aminokyselinou leucín

Leucín, aminokyselina s rozvetveným reťazcom, je proteínový stimulátor. Zistite, ako funguje, stlačte spúšť […]Čítať viac

Summary
Vybudujte si svalstvo s anabolickou aminokyselinou leucín
Article Name
Vybudujte si svalstvo s anabolickou aminokyselinou leucín
Description
Leucín, aminokyselina s rozvetveným reťazcom, je proteínový stimulátor. Zistite, ako funguje, stlačte spúšť a vybudujte si viac svalov!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko o podporných prostriedkoch testosterónu
Všetko o podporných prostriedkoch testosterónu

Testosterón je hlavný hormón spojený so svalovou hmotou, naberaním sily a libidom. Ale […]Čítať viac

Summary
Všetko o podporných prostriedkoch testosterónu
Article Name
Všetko o podporných prostriedkoch testosterónu
Description
Testosterón je hlavný hormón spojený so svalovou hmotou, naberaním sily a libidom. Ale to je ďaleko od jedinej veci, ktorú v tele robí.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Mali by ste piť BCAA počas tréningu?
Mali by ste piť BCAA počas tréningu?

Naozaj by som mal/a počas tréningu piť BCAA alebo môžem piť len […]Čítať viac

Summary
Mali by ste piť BCAA počas tréningu?
Article Name
Mali by ste piť BCAA počas tréningu?
Description
Veľa ľudí sa ma pýta, či je potrebné alebo nie užívať doplnkové aminokyseliny s rozvetveným reťazcom alebo BCAA. Nuž, záleží to od viacerých faktorov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
BCAA: Stavebné bloky svalov!
BCAA: Stavebné bloky svalov!

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom BCAA patria k najpriaznivejším a najúčinnejším doplnkom akéhokoľvek športového nutričného programu. SummaryArticle […]Čítať viac

Summary
BCAA: Stavebné bloky svalov!
Article Name
BCAA: Stavebné bloky svalov!
Description
Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom BCAA patria k najpriaznivejším a najúčinnejším doplnkom akéhokoľvek športového nutričného programu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Výhody BCAA - aminokyselín s rozvetveným reťazcom
Výhody BCAA – aminokyselín s rozvetveným reťazcom

Diéta vás vyseká, ale tiež môže okresať čo to z vášho bicepsu. BCAA […]Čítať viac

Summary
Výhody BCAA - aminokyselín s rozvetveným reťazcom
Article Name
Výhody BCAA - aminokyselín s rozvetveným reťazcom
Description
Diéta vás vyseká, ale tiež môže okresať čo to z vášho bicepsu. BCAA pomôžu ochrániť vaše svaly pred katabolickými účinkami diétovania!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
15 tipov, ktoré vám pomôžu roztopiť tuk ako maslo
15 tipov, ktoré vám pomôžu roztopiť tuk ako maslo

Skúšali ste niekedy schudnúť a zistili ste, že sa časom váš pokrok spomalil, […]Čítať viac

Summary
15 tipov, ktoré vám pomôžu roztopiť tuk ako maslo
Article Name
15 tipov, ktoré vám pomôžu roztopiť tuk ako maslo
Description
Skúšali ste niekedy schudnúť a zistili ste, že sa časom váš pokrok spomalil, alebo dokonca úplne zastavil? V skutočnosti, pokiaľ ide o diétu často vládne dezinformácia. Vynechať tuky? Zle.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Čomu sa treba vyhnúť po cvičení?
Čomu sa treba vyhnúť po cvičení?

Po cvičení potrebuje váš organizmus bielkoviny, aby proces regenerácie prebehol efektívne. Ak si po […]Čítať viac

Summary
Čomu sa treba vyhnúť po cvičení?
Article Name
Čomu sa treba vyhnúť po cvičení?
Description
Po cvičení potrebuje váš organizmus bielkoviny, aby proces regenerácie prebehol efektívne. Ak si po tréningu ľahnete a telu nedodáte potrebné živiny, proces regenerácie svalovej hmoty môže byť narušený a vy môžete prísť o svalovú hmotu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
4 dôležité nutričné princípy pre stratu tuku
4 dôležité nutričné princípy pre stratu tuku

Plán na cvičenie a na zníženie tuku je potrebné trošku zosynchronizovať, aby ste […]Čítať viac

Summary
4 dôležité nutričné princípy pre stratu tuku
Article Name
4 dôležité nutričné princípy pre stratu tuku
Description
Plán na cvičenie a na zníženie tuku je potrebné trošku zosynchronizovať, aby ste ľahšie dosiahli svoj cieľ. Tu sú štyri stratégie stravovania, ktoré vám pomôžu uspieť.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Čo pre vás môže urobiť jablčný ocot?

Z jablkového jačmeňa vznikla kvapalina – jablčný ocot, ktorá vám prinesie výhody v oblasti […]Čítať viac

Summary
Čo pre vás môže urobiť jablčný ocot?
Article Name
Čo pre vás môže urobiť jablčný ocot?
Description
Z jablkového jačmeňa vznikla kvapalina - jablčný ocot, ktorá vám prinesie výhody v oblasti zdravia a wellness. Čo na to hovorí veda?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako sa vyhnúť DOMS - syndrómu bolesti svalov s oneskoreným nástupom
Ako sa vyhnúť DOMS – syndrómu bolesti svalov s oneskoreným nástupom

DOMS je syndróm bolesti svalov s oneskoreným nástupom. Pokiaľ trpíte týmto syndrómom, viete, […]Čítať viac

Summary
Ako sa vyhnúť DOMS - syndrómu bolesti svalov s oneskoreným nástupom
Article Name
Ako sa vyhnúť DOMS - syndrómu bolesti svalov s oneskoreným nástupom
Description
DOMS je syndróm bolesti svalov s oneskoreným nástupom. Pokiaľ trpíte týmto syndrómom, viete, že to nie je vôbec ľahké. Našťastie japonskí vedci prišli na to, ako sa tomu vyhnúť.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo máte vedieť o srvátkovom proteíne
Všetko, čo máte vedieť o srvátkovom proteíne

Srvátka je jedným z najlepších doplnkov, ktoré vám pomáhajú budovať svalstvo a strácať tuk. […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo máte vedieť o srvátkovom proteíne
Article Name
Všetko, čo máte vedieť o srvátkovom proteíne
Description
Srvátka je jedným z najlepších doplnkov, ktoré vám pomáhajú budovať svalstvo a strácať tuk. Tu sa dozviete, čo robí srvátkový proteín tak dokonalým.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako užívať beta-alanín?
Ako užívať beta-alanín?

Zvýšte výkon tým, že sa naučíte, ako užívať beta-alanín správnym spôsobom! Beta-alanín […]Čítať viac

Summary
Ako užívať beta-alanín?
Article Name
Ako užívať beta-alanín?
Description
Zvýšte výkon tým, že sa naučíte, ako doplniť a užívať beta-alanín správnym spôsobom! Beta-alanín je jednou z tých ingrediencií, ktorá ako sa zdá, je vhodná pre všetky možné tréningy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Odborný sprievodca pre Garcinia Cambogia
Odborný sprievodca pre Garcinia Cambogia

Garcinia cambogia nie je len magická pilulka na chudnutie, ale štúdie ukazujú, […]Čítať viac

Summary
Odborný sprievodca pre Garcinia Cambogia
Article Name
Odborný sprievodca pre Garcinia Cambogia
Description
Garcinia cambogia nie je len magická pilulka na chudnutie, ale štúdie ukazujú, že má niekoľko ďalších výhod týkajúcich sa zdravia a kondície.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Dokážu ketónové doplnky spáliť tuk?
Dokážu ketónové doplnky spáliť tuk?

Keď niekto bude užívať ketónové doplnky a pritom konzumovať bežnú stravu, získa rovnaké […]Čítať viac

Summary
Dokážu ketónové doplnky spáliť tuk?
Article Name
Dokážu ketónové doplnky spáliť tuk?
Description
Keď niekto bude užívať ketónové doplnky a pritom konzumovať bežnú stravu, získa rovnaké výhody ako keď je na diéte s obmedzeným obsahom karbónu alebo ketogénnej stravy?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Aký doplnok je vhodný pre vytrvalostné športy?
Aký doplnok je vhodný pre vytrvalostné športy?

Jedinečné výzvy pretekov, triatlonov a iných vytrvalostných ciest si vyžadujú oddaný výživový prístup. […]Čítať viac

Summary
Aký doplnok je vhodný pre vytrvalostné športy?
Article Name
Aký doplnok je vhodný pre vytrvalostné športy?
Description
Jedinečné výzvy pretekov, triatlonov a iných vytrvalostných ciest si vyžadujú oddaný výživový prístup. Zvlášť ak chcete na konci vyzerať a hlavne cítiť sa skvele!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
5 spôsobov, ako získať čo najviac z vášho spaľovača tukov!
5 spôsobov, ako získať čo najviac z vášho spaľovača tukov!

Ako efektívne spáliť tuk? Či už máte pred sebou súťaž alebo sa […]Čítať viac

Summary
5 spôsobov, ako získať čo najviac z vášho spaľovača tukov!
Article Name
5 spôsobov, ako získať čo najviac z vášho spaľovača tukov!
Description
Ako efektívne spáliť tuk? Či už máte pred sebou súťaž alebo sa len snažíte zbaviť pár kilogramov, v tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste čo najviac využili jeden z najpopulárnejších typov doplnkov!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako vyťažiť čo najviac zo svojho probiotika?
Ako vyťažiť čo najviac zo svojho probiotika?

Trh s probiotickými doplnkami je niekedy nepriehľadný a presýtený. Ak si z toho množstva neviete […]Čítať viac

Summary
Ako vyťažiť čo najviac zo svojho probiotika?
Article Name
Ako vyťažiť čo najviac zo svojho probiotika?
Description
Trh s probiotickými doplnkami je niekedy nepriehľadný a presýtený. Ak si z toho množstva neviete vybrať, pokúsim sa vám pomôcť.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko, čo by ste mali vedieť o MSM
Všetko, čo by ste mali vedieť o MSM

Uvažujete o doplneniu MSM? Práve táto zložka by vám mohla pomôcť, pokiaľ si […]Čítať viac

Summary
Všetko, čo by ste mali vedieť o MSM
Article Name
Všetko, čo by ste mali vedieť o MSM
Description
Uvažujete o doplneniu MSM? Práve táto zložka by vám mohla pomôcť, pokiaľ si chcete uľaviť od bolesti svalov a urýchliť zotavenie. V tomto článku vám objasním všetky možné prínosy tohto doplnku.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
4 Recepty na proteínové smoothie, vhodné kedykoľvek počas dňa

Je pre vás ťažké dosiahnuť váš stanovený denný cieľ, čo sa týka […]Čítať viac

Summary
Recipe Name
4 Recepty na proteínové smoothie, vhodné kedykoľvek počas dňa
Author Name
Published On
Čo je kolagén a ako ho užívať

V skratke, kolagén je nerozpustná bielkovina, z ktorej 1/3 sa nachádza v našom tele a 70 […]Čítať viac

Summary
Čo je kolagén a ako ho užívať
Article Name
Čo je kolagén a ako ho užívať
Description
Čo je kolagén a aké sú jeho účinky na náš organizmus? Tretina kolagénu sa nachádza v našom tele a 70 % v našej pokožke. Veľa ľudí pozná jeho úlohu, čo sa týka pokožky a práve preto sa používa v mnohých kozmetických produktoch, ale pozor: kolagén pomáha aj iným zdravotným problémom.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vyliečte a predchádzajte srdcovým ochoreniam so správnou výživou
Správna výživa proti srdcovým ochoreniam

Minule sme sa zaoberali najdôležitejšími vitamínmi a minerálmi pre zdravie srdca. V dnešnom článku […]Čítať viac

Summary
Správna výživa proti srdcovým ochoreniam
Article Name
Správna výživa proti srdcovým ochoreniam
Description
Ako bojovať stravou proti srdcovým ochoreniam a čo je dobré užívať ako prevenciu ? Všetko nájdete v tomto článku vrátane tých najlepších bylín pre srdce.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
somatotyp-telesny-typ-ektomorf-mezomorf-endomorf-bestbody-sk
Aký je váš telesný typ – Ektomorf, Mezomorf či Endomorf?

Telesný typ ovplyvňuje to, ako reagujete na diétu a tréning. Porozumejte vášmu telesnému […]Čítať viac

Summary
Aký je váš telesný typ – Ektomorf, Mezomorf či Endomorf?
Article Name
Aký je váš telesný typ – Ektomorf, Mezomorf či Endomorf?
Description
Telesný typ ovplyvňuje to, ako reagujete na diétu a tréning. Porozumejte vášmu telesnému typu, aby ste si vedeli naplánovať budovanie svalstva a jedálniček.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
predtreningove-stimulanty-bestbody
Rýchly sprievodca pred-tréningovými doplnkami

Tento článok bol napísaný, aby vám poskytol objektívneho sprievodcu zložkami, ktoré sú […]Čítať viac

Summary
Rýchly sprievodca pred-tréningovými doplnkami
Article Name
Rýchly sprievodca pred-tréningovými doplnkami
Description
Tento rýchly sprievodca 10 pred-tréningovými doplnkami vám priblíži, aké sú výhody a naopak nevýhody doplnkov ktoré sú určené na zvýšenie výkonu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
nexgen-pro-bestbody-najlepsi-vitamin
Aký vitamín je najdôležitejší

Pred mnohými rokmi anglická spoločnosť  Reflex vyvinula multivitamín nazývaný Nexgen®, ak mám byť […]Čítať viac

Summary
Aký vitamín je najdôležitejší
Article Name
Aký vitamín je najdôležitejší
Description
Vitamin K2-MK7 je veľmi vzácny a dôležitý vitamín. Jeho forma spolu v kombinácií s inými vitamínmi je kľúčová pre vaše zdravie. V tomto článku sa dozviete ktoré doplnky sú vhodné a dôležité pre vaše zdravie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
vitamin-d-viridian-zlepsit-silu-svalov-bestbody.sk
Vitamín D môže zlepšiť silu vašich svalov

Vitamín D má obrovské množstvo zdravotných benefitov, od udržiavania zdravia našich kostí […]Čítať viac

Summary
Vitamín D môže zlepšiť silu vašich svalov
Article Name
Vitamín D môže zlepšiť silu vašich svalov
Description
Vitamín D má obrovské množstvo zdravotných benefitov. Navyše tento vitamín D dokáže zlepšiť silu a funkcie svalstva. Odporúčame len organický vitamín D.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
protein-na-chudnutie-bestbody.sk
Ako vám proteín pomôže prirodzene schudnúť

Bielkovina je najdôležitejšia živina, pokiaľ ide o chudnutie a lepšie vyzerajúce telo. Príjem vysokého […]Čítať viac

Summary
Ako vám proteín pomôže prirodzene schudnúť
Article Name
Ako vám proteín pomôže prirodzene schudnúť
Description
Proteín je najdôležitejšia živina, ak ide o chudnutie a lepšie vyzerajúce telo. Bielkovina je najdôležitejšia živina, pokiaľ ide o chudnutie a lepšie vyzerajúce telo. Príjem vysokého množstva bielkovín naštartuje metabolizmus, redukuje apetít a mení zopár hormónov regulujúcich telesnú hmotnosť .
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
protein_spaluje_tuk_bestbody.sk
Ako vám srvátkový proteín pomôže znížiť telesný tuk!

Ak ste zaznamenali zmeny, ale stále si neviete poradiť so znížením telesného […]Čítať viac

Summary
Ako vám srvátkový proteín pomôže znížiť telesný tuk!
Article Name
Ako vám srvátkový proteín pomôže znížiť telesný tuk!
Description
Ak ste zmenili to čo, kedy a koľko jete, svoj tréningový program, ale stále máte ťažkosti so znížením telesného tuku, srvátkový proteín vám s tým vie pomôcť. Doplnková srvátka pomáha ľuďom znižovať telesný tuk.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
korenie-kurkuma-turmeric-bestbody
Kurkuma – staroveké korenie, ktoré má zázračnú moc!

Pred tisíckami rokov boli krásne žlté korene kurkumy (Curcuma longa) cenené ako […]Čítať viac

Summary
 Kurkuma - staroveké korenie, ktoré má zázračnú moc!
Article Name
Kurkuma - staroveké korenie, ktoré má zázračnú moc!
Description
Kurkuma alebo turmeric obsahuje kurkuminoidy a fytonutrienty, ktoré majú niekoľko sto preukázaných účinkov na zdravie organizmu. Pred tisíckami rokov boli krásne žlté korene kurkumy (Curcuma longa) cenené ako prírodný prostriedok proti artritíde a i dnes moderné štúdie potvrdili, že funguje veľmi dobre.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Prvý organický rybí olej na svete!

Spoločnosť Viridian Nutrition, ktorá uviedla na trh prvý organický rybí olej zo […]Čítať viac

Summary
Prvý organický rybí olej na svete!
Article Name
Prvý organický rybí olej na svete!
Description
Viridian Nutrition, ktorá uviedla na trh prvý organický rybí olej zo Škandinávskeho pstruha dúhového, teraz prináša novinku vo forme gélových kapsúl.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Aké vitamíny v tehotenstve

Prenatálne zdravie je poslednú dobu horúcou témou a existuje mnoho správ, ktoré ponúkajú […]Čítať viac

Summary
Aké vitamíny v tehotenstve
Article Name
Aké vitamíny v tehotenstve
Description
Vitamíny v tehotenstve? Prenatálne zdravie je poslednou dobou horúcou témou. Ako to teda je s ich užívaním?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
organic-bestbody
Sú organické potraviny kvalitnejšie?

Nová štúdia z roku 2016 o výžive ukazuje, že organické mliečne výrobky a mäso obsahujú […]Čítať viac

Summary
Sú organické potraviny kvalitnejšie?
Article Name
Sú organické potraviny kvalitnejšie?
Description
Organické potraviny sú omnoho kvalitnejšie. Dokazuje to aj táto štúdia. Spoločnosť Viridian ponúka doplnky výživy a vitamíny v organickej forme.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako vybrať kvalitný doplnok výživy

Dostanete to, za čo si zaplatíte. Toto je známe príslovie pre spoločnosť […]Čítať viac

Summary
Ako vybrať kvalitný doplnok výživy
Article Name
Ako vybrať kvalitný doplnok výživy
Description
Nenechajte sa oklamať. Výrobcovia doplnkov výživy často zavádzajú a klamu. Pomôžeme vám, ako si vybrať kvalitný doplnok výživy, ktorý má požadovaný efekt.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Rybi Olej
Podľa čoho vyberať rybí olej?

Degradované a zapáchajúce alebo čerstvé a sladkasté? Množstvo produktov z rybieho oleja je ohromujúca a niekedy môžete […]Čítať viac

Summary
Podľa čoho vyberať rybí olej?
Article Name
Podľa čoho vyberať rybí olej?
Description
Rybí olej je jedným z najdôležitejších doplnkov stravy vďaka obsahu esenciálnych mastných kyselín omega 3. Ako vybrať zo širokej ponuky to najlepší?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Taurín a pravda o jeho účinkoch

Taurín je najvýraznejšou zložkou energetických nápojov, ale čo vlastne robí? Dokáže tento […]Čítať viac

Summary
Taurín a pravda o jeho účinkoch
Article Name
Taurín a pravda o jeho účinkoch
Description
Taurín je najvýraznejšou zložkou energetických nápojov, ale čo vlastne robí? Dokáže tento doplnok aminokyselín zvýšiť váš výkon, alebo je to všetko len reklamný humbuk?
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ashwagandha a jej prínos proti stresu

Mozog je niečo ako pamäťová kazeta, ale čo ak dôjde ku skratu? […]Čítať viac

Summary
Ashwagandha a jej prínos proti stresu
Article Name
Ashwagandha a jej prínos proti stresu
Description
Ashwagandha pomáha odolávať stresu, zlepuje spánok a regeneruje mozog. Je najcennejšia bylina v ayurvédskej medicíne, ktorá má prínos pre zdravie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Prečo užívať BCAA?

Teória BCAA užívania je veľmi jednoduchá. Pracujú v troch odlišných oblastiach, ktoré vám […]Čítať viac

Summary
Prečo užívať BCAA?
Article Name
Prečo užívať BCAA?
Description
BCAA pracujú v troch odlišných oblastiach, ktoré vám môžu pomôcť s vašimi cieľmi, či už ide o rast svalov, stratu tuku alebo oboje.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Najlepší proteín na svete!

Spoločnosť Reflex Nutrition bude čoskoro oslavovať svoje 20-ročné výročie, čo je pre […]Čítať viac

Summary
Najlepší proteín na svete!
Article Name
Najlepší proteín na svete!
Description
Prečo je najlepší proteín práve od Reflex Nutrition? Spoločnosť je dôveryhodná a má množstvo svojich výhod ako ponúkať najlepšie produkty.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Najlepší viaczložkový proteín je od Reflexu

V tomto článku vám športovec tímu Reflex Nutrition a doktor – Emil Hodzvic […]Čítať viac

Summary
Najlepší viaczložkový proteín je od Reflexu
Article Name
Najlepší viaczložkový proteín je od Reflexu
Description
Najlepší viaczložkový proteín je od Reflexu 3D Protein. V tomto článku vám športovec a doktor Emil Hodzvic povie prečo je 3D proteín jeho ultimátnou voľbou.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Čo je ribóza a ako funguje?

Na základe vedeckého výskumu bolo zistené,  že nová zložka doplnku stravy s názvom […]Čítať viac

Summary
Čo je ribóza a ako funguje?
Article Name
Čo je ribóza a ako funguje?
Description
Na základe vedeckého výskumu bolo zistené, že nová zložka doplnku stravy s názvom ribóza zvyšuje ATP a tým zvyšuje energetické hladiny v organizme.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
CLA – Konjugovaná linolová kyselina z hľadiska vedeckých faktov

Nedostatok CLA (konjugovaná linolová kyselina alebo conjugated linoleic acid) v strave môže byť […]Čítať viac

Summary
CLA - Konjugovaná linolová kyselina z hľadiska vedeckých faktov
Article Name
CLA - Konjugovaná linolová kyselina z hľadiska vedeckých faktov
Description
Nedostatok CLA (konjugovaná linolová kyselina) v strave môže byť hlavným faktorom zapríčiňujúcim naberanie tuku. CLA je zároveň silným antioxidantom.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
cricked-cvrcia-muka-sens-bestbody.sk
5 dôvodov prečo jesť cvrčiu múku

Superpotravina z cvrčej múky. Cvrčia múka je na potravinovom trhu celkom krátko, […]Čítať viac

Summary
5 dôvodov prečo jesť cvrčiu múku
Article Name
5 dôvodov prečo jesť cvrčiu múku
Description
Cvrčia múka (SENS food) je superpotravina, ktorá obsahuje vysoké množstvo komplexných bielkovín, železa, vápniku, omega 3 mastných kyselín a vitamínu B12.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
aminokyseliny_bcaa_bestbody.sk
Aminokyseliny – veľký sprievodca

Objavte fakty o najdôležitejších aminokyselinách ako sú glutamín, BCAA (leucín, izoleucín a valín), […]Čítať viac

Summary
Aminokyseliny - veľký sprievodca
Article Name
Aminokyseliny - veľký sprievodca
Description
Aminokyseliny spĺňajú základy zdravia a pohody, podobne ako vitamíny a minerály, a súčasne tieto mikroživiny optimalizujú a poskytujú palivo pre rast, zlepšenia zdravia, aby telo dobre fungovalo. Ak by som mal ďalej vychvaľovať aminokyseliny a ich mnohé funkcie, veľmi ľahko by som mohol zapísať celú knihu. Preto budem hovoriť len o tých, ktoré by mohli byť pre športovcov obrovským prínosom.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
spalovac-tukov-l-karnitin-bestbody.sk
SPRIEVODCA PRE L-KARNITÍN

L-Karnitín alebo L-Carnitine je z časti spaľovač tukov a z časti výkonnostný doplnok. L-karnitín […]Čítať viac

Summary
SPRIEVODCA PRE L-KARNITÍN
Article Name
SPRIEVODCA PRE L-KARNITÍN
Description
L-karnitín sa ako populárny spaľovač tukov na scénu doplnkov dostal v roku 1980. A potom, keď veľkým trendom začali byť oveľa zvodnejšie spaľovače tukov založené na báze stimulantov, sa vyparil. Dnes je L-karnitín späť a je silnejší, ako kedykoľvek predtým. Až teraz vieme, že tento veľmi dobre skúmaný doplnok nielen pomáha pri spaľovaní tukov, ale má tiež potenciál zvyšovať výkon pri cvičení a zlepšovať regeneráciu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
L-glutamin-arnold-schwarenegger-bestbody.sk
Všetko o glutamíne

Glutamín je najviac zastúpená aminokyselina v tele. Glutamín sa nachádza v svalovom tkanive, plazme a takmer […]Čítať viac

Summary
Všetko o glutamíne
Article Name
Všetko o glutamíne
Description
Glutamín je najviac zastúpená aminokyselina v tele. Glutamín sa nachádza v svalovom tkanive, plazme a takmer v každom živočíšnom produkte, ktorý ste užili. V priemere tvorí viac ako päť percent aminokyselín, ktorých zdrojom sú živočíšne bielkoviny ako mäso, mliečne výrobky a vajca.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Ako nabrať svalovú hmotu? Váš sprievodca k získaniu maximálnej veľkosti svalov

Spojením správnych cvikov, správnej intenzity zaťaženia, správnych kombinácií sérií a opakovaní – dokonca […]Čítať viac

Summary
Ako nabrať svalovú hmotu? Váš sprievodca k získaniu maximálnej veľkosti svalov
Article Name
Ako nabrať svalovú hmotu? Váš sprievodca k získaniu maximálnej veľkosti svalov
Description
Spojením správnych cvikov, správnej intenzity zaťaženia, správnych kombinácií sérií a opakovaní – dokonca aj správnych intervalov odpočinku medzi sériami – si môžete byť istí, že železo, ktoré dvíhate vám dáva maximálne benefity z hľadiska tvorby svalovej hmoty.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
BCAA-bestbody
BCAA: výhody aminokyselín s rozvetveným reťazcom

Mnohé diéty vám síce môžu pomôcť schudnúť niekoľko kíl, ale tiež vás […]Čítať viac

Summary
BCAA: výhody aminokyselín s rozvetveným reťazcom
Article Name
BCAA: výhody aminokyselín s rozvetveným reťazcom
Description
V posledných rokoch sa doplnky s rozvetveným reťazcom aminokyselín (BCAA) znovu vrátili do módy, najviac sú využívané v kulturistike a fitnes. Existujú rôzne štúdie, ktoré uprednostňujú užívanie BCAA pred väčšinou iných doplnkov na trhu. Suplementácia BCAA môže byť užitočná pre získanie svalovej hmoty a obzvlášť užitočná pre udržanie svalovej hmoty. Drastické diéty vám môžu zaručiť, že budete vyzerať dobre v plavkách a budete priťahovať pohľady opačného pohlavia, ale tiež vám môžu vziať nemalý kus z vašej svalovej hmoty.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
perfektný spaľovač tukov
Ako si vytvoriť perfektný spaľovač tukov

Hľadáte perfektný spaľovač tukov? Už ďalej nehľadajte. Urobte si doma zásoby a vyrysujte […]Čítať viac

Summary
Ako si vytvoriť perfektný spaľovač tukov
Article Name
Ako si vytvoriť perfektný spaľovač tukov
Description
Spoľahlivý tréningový plán a jedálniček sú prvými a najdôležitejšími spaľovačmi tukov. Avšak, určité doplnky vám vo vašom úsilí zhodenia tukov dokážu pomôcť. V tomto článku vám odhalím najúčinnejšie ingredience na spaľovanie tukov a ich hlavné metódy, akými pracujú. Je pravda, že veľa z týchto ingrediencií pracujú prostredníctvom niekoľkých mechanizmov. Avšak ja sa zamerám na jeden mechanizmus, ktorý bol potvrdený početnými štúdiami.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
srvátkový proteín alebo BCAA-bestbody
Čo užívať počas tréningu, srvátkový proteín alebo BCAA?

V poslednom čase je čoraz populárnejšie popíjať v priebehu tréningu rozvetvené aminokyseliny BCAA (leucín, […]Čítať viac

Summary
Čo užívať počas tréningu, srvátkový proteín alebo BCAA?
Article Name
Čo užívať počas tréningu, srvátkový proteín alebo BCAA?
Description
V poslednom čase je čoraz populárnejšie popíjať v priebehu tréningu rozvetvené aminokyseliny BCAA (leucín, izoleucín, valín). BCAA sú totiž ľahko stráviteľné, takže sa dostanú rýchlo do svalov a pomáhajú minimalizovať rozpad svalov a zároveň ich regenerovať.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
digezyme-bestbody
Zlepšite trávenie pomocou enzýmov Digezyme

Prečo je Digezyme Enzyme Complex súčasťou kvalitných proteínov? Digezyme Enzyme complex je vysoko kvalitný […]Čítať viac

Summary
Zlepšite trávenie pomocou enzýmov Digezyme
Article Name
Zlepšite trávenie pomocou enzýmov Digezyme
Description
Digezyme Enzyme complex je vysoko kvalitný enzýmový produkt, vyrobený jedným z našich najstarších stálych partnerov, čo sa týka ingrediencií, Sabinsa Corporation. Veľmi špeciálny komplex sa skladá z široko pôsobiacich enzýmov bez gluténu a GMO, vrátane amylázy, laktázy, celulázy, lipázy a proteázy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Výhody kazeínového proteínu
Kazeínový proteín a jeho 4 najväčšie výhody

Čítate o všetkých rôznych druhoch proteínových prípravkov a ste z toho zmätený? S […]Čítať viac

Summary
Kazeínový proteín a jeho 4 najväčšie výhody
Article Name
Kazeínový proteín a jeho 4 najväčšie výhody
Description
Ak dokonale zladíte typ proteínového prípravku s vaším cieľom, nie je pochýb o tom, že budete profitovať z jeho užívania. Kazeín má väčšiu mieru svalovej retencie (zadržiavanie svalovej hmoty), čo je obzvlášť efektívne pri udržiavaní svalovej hmoty. Kazeínový proteín je forma proteínu ktorý má vyšší obsah vápnika, čo sa tiež ukazuje ako prínos pokiaľ ide o celkovú stratu tuku. Z hľadiska kvality, funkčnosti a využiteľnosti uprednostňujte micelárny kazeín oproti menej kvalitnému kezeínu vápenatom, ktorý je vyrobený za pomoci chemickych reakcií.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
sacharidy-sugars-bestbody-shop
Aj sacharidy majú svoje miesto pre zdravie

V posledných rokoch boli tuky v strave odsunuté na bok a zdá sa, že sacharidy […]Čítať viac

Summary
Aj sacharidy majú svoje miesto pre zdravie
Article Name
Aj sacharidy majú svoje miesto pre zdravie
Description
Všetky sacharidy sú derivované z rastlín, čo znamená v ich prirodzenom stave, napríklad sladké zemiaky, ryža, mrkva, datle, maliny a pšenica – sú bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty. Všetky nás chránia pred srdcovými chorobami, rakovinou a cukrovkou
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
flexibilné-stravovanie-dieta-bestbody.sk
Flexibilné stravovanie namiesto diéty

Vedeli ste, že prístup flexibilného stravovania IIFYM (If It Fits Your Macros) môže […]Čítať viac

Summary
Flexibilné stravovanie namiesto diéty
Article Name
Flexibilné stravovanie namiesto diéty
Description
Vedeli ste, že prístup flexibilného stravovania IIFYM (If It Fits Your Macros) môže znamenať viac úspechu na dlhej trati? Určite poznáte rôzne stravovacie protokoly ako napríklad delené stravovanie, nízko-sacharidová diéta, ketogénna diéta, paleo diéta a podobne. Všetky majú jednu spoločnú vec: zahŕňajú určitú úroveň obmedzenia. Či už ide o vylúčenie celých skupín potravín alebo obmedzenie jednej potraviny, či konkrétnych živín.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
klbova-vyziva-bestbody
Najlepšia kĺbová výživa na zníženie bolesti v kĺboch

Dĺžka a množstvo úspechov, ktoré ste dosiahli vo svojej športovej kariére, do […]Čítať viac

Summary
Najlepšia kĺbová výživa na zníženie bolesti v kĺboch
Article Name
Najlepšia kĺbová výživa na zníženie bolesti v kĺboch
Description
Dĺžka a množstvo úspechov, ktoré ste dosiahli vo svojej športovej kariére, do značnej miery závisí od zdravia vašich kĺbov. Bolesti v kĺboch obmedzujú nielen váš tréning na športovisku, ale ubližujú vám hlavne pri každodenných činnostiach. Preto je kĺbová výživa veľmi dôležitá.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
hovadzi proteinovy izolat
Hovädzí proteínový izolát

Vo svete, kde zo všetkých proteínových práškov dominuje srvátkový proteín sa môže […]Čítať viac

Summary
Hovädzí proteínový izolát
Article Name
Hovädzí proteínový izolát
Description
Hovädzí proteínový izolát sa nepodobá žiadnemu inému proteínovému prášku na trhu. Hovädzie mäso a chrupavky sa najprv varí v obrovských nádržiach pre vytvorenie kvapaliny živín, ktoré obsahujú neuveriteľne vysoké množstvo každého zo základných a rozvetvených reťazcov aminokyselín.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
creapure-creatine-bestbody
Kreatín – pravdy a mýty

Kreatín je kombinácia troch rôznych aminokyselín a to, glycínu, arginínu a metionínu. Kreatín je […]Čítať viac

Summary
Kreatín - pravdy a mýty
Article Name
Kreatín - pravdy a mýty
Description
Kreatín je kombinácia troch rôznych aminokyselín a to, glycínu, arginínu a metionínu. Kreatín je najpredávanejší doplnok, zo všetkých výživových doplnkov na trhu. Niekedy len ťažko uveriť čo sa píše o jeho účinku, o tom, ako funguje a o bezpečnosti pri jeho užívaniu. Tento článok by mal ozrejmiť všetky tieto dezinformácie, ktoré kolujú.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
theanin-kofein-mental-focus-bestbody.sk
Theanín a jeho prospešné účinky pre mozog

Nootropných látok je veľmi veľa, ale ktoré z nich vlastne funguje najlepšie? Nootropikum […]Čítať viac

Summary
Theanín a jeho prospešné účinky pre mozog
Article Name
Theanín a jeho prospešné účinky pre mozog
Description
Nootropných látok je veľmi veľa, ale ktoré z nich vlastne funguje najlepšie? Nootropikum je biochemicky aktívna látka, ktorá sa prirodzene spolupodiela na mozgových metabolických procesoch. Umožňuje nášmu mozgu riadiť všetky mentálne ale aj telesné funkcie. Theanin je živina nájdená v zelenom čaji ponúka širokú škálu benefitov, vďaka ktorým vezme vašu mentálnu výkonnosť na vyšší level!
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
green-tea-extract-zeleny-caj-bestbody.sk
Všetko o extrakte zo zeleného čaju

Zelený čaj je perfektným doplnkom k sushi, ale taktiež je aj silným […]Čítať viac

Summary
Všetko o extrakte zo zeleného čaju
Article Name
Všetko o extrakte zo zeleného čaju
Description
Zelený čaj je perfektným doplnkom k sushi, ale taktiež je aj silným spaľovačom tukov nabitým užitočnými antioxidantmi. Okrem iného, zelený čaj pôsobí proti starnutiu, detoxikuje organizmus, zlepšuje myslenie a znižuje cholesterol. Je skvelou alternatívou kávy kvôli kofeínu, keďže jedna šálka obsahuje niečo okolo 35 - 100 mg kofeínu, záležiac od toho, ako dlho bol vylúhovaný. Zelený čaj je tiež skvelým zdrojom antioxidantov – nazývaných katechíny, ktoré pomáhajú podporovať imunitný systém, kardiovaskulárne zdravie a stratu tukov. A predovšetkým, zelený čaj proste ide k sushi veľmi, veľmi dobre.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
protein
Aký proteín si vybrať, kazeín alebo srvátku?

Keď pochopíte prepojenie medzi štruktúrou a funkciou svalov, môže vám to pomôcť urobiť […]Čítať viac

Summary
Aký proteín si vybrať, kazeín alebo srvátku?
Article Name
Aký proteín si vybrať, kazeín alebo srvátku?
Description
V zásade existujú dva hlavné proteíny a to kazeínový proteín a srvátkový proteín. Niekedy tiež označované ako pomalé a rýchlo pôsobiace proteíny. Účelom tohto článku je poskytnúť vám podrobný pohľad na vlastnosti každého z týchto proteínov, vysvetliť, čo to všetko znamená a prečo je to pre vás dôležité.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
klbova_vyziva_chondroitin_bestbody.sk
Chondroitín a jeho účinky

Čo je chondroitín? Chondroitín sulfát je jednou z hlavných zložiek chrupavky. Štúdie […]Čítať viac

Summary
Chondroitín a jeho účinky
Article Name
Chondroitín a jeho účinky
Description
Chondroitín sulfát je jednou z hlavných zložiek chrupavky. Štúdie na zvieratách naznačujú, že chondroitín sulfát pomáha pri hojení kostí. Ukázalo sa tiež, že pomáha obnoviť funkciu kĺbov u ľudí s osteoartritídou. Chondroitín sulfát môže byť použitý na obnovu a opravu kĺbovej chrupavky ovplyvnenej osteoartritídou a pravdepodobne aj iných foriem artritídy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
leucin_aminokyselina_bestbody
Leucín – Najdôležitejšia aminokyselina pre rast svalov

Existuje 9 esenciálnych aminokyselín, no najdôležitejšou je Leucín. Leucín, izoleucín a valín […]Čítať viac

Summary
Leucín - Najdôležitejšia aminokyselina pre rast svalov
Article Name
Leucín - Najdôležitejšia aminokyselina pre rast svalov
Description
Leucín, izoleucín a valín sú tri aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), ktoré sú vysoko účinné pre stimuláciu syntézy bielkovín v kostrovom svalstve. Zaujímave je, že leucín má oveľa väčšiu silu na stimuláciu syntézy bielkovín, v porovnaní s inými aminokyselinami. Jedna z najviac skúmaných ciest rastu svalov je nazývaná cesta mTOR (mechanistic target of rapamycin) a leucín aktivuje komplexné dráhy budovania svalstva cez mTOR. V skutočnosti, mTOR je veľmi citlivý na koncentrácie leucínu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
aminokyseliny_bcaa_bestbody.sk
Význam aminokyselín BCAA

Aminokyseliny BCAA (leucín, isoleucín, valín) sú jedným z najúčinnejších doplnkov výživy pre nárast […]Čítať viac

Summary
Význam aminokyselín BCAA
Article Name
Význam aminokyselín BCAA
Description
Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom, inak BCAA, sú tri esenciálne aminokyseliny a to leucín, izoleucín a valín. Jedna štúdia sledovala účinok užívania BCAA u vzpieračov po dobu 8 týždňov, oproti tej skupine, ktorá užívala srvátkové bielkoviny získali vzpierači s BCAA až dvakrát toľko svalovej hmoty. Ale tieto tri aminokyseliny toho dokážu oveľa viacej ako „len“ samotný rast svalov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
chlorella-spirulina-bestbody
Chlorela a spirulina a ich účinky na zdravie

Chlorela a spirulina sú sladkovodné riasy. Chlorela je jedným z najstarších organizmov na […]Čítať viac

Summary
Chlorela a spirulina a ich účinky na zdravie
Article Name
Chlorela a spirulina a ich účinky na zdravie
Description
Chlorela a spirulina sú sladkovodné riasy. Chlorela je jedným z najstarších organizmov na našej planéte. Ide o rýchlorastúce jednobunkové zelené riasy obsahujúce chlorofyl, ktorý je jedeným z najbohatších zdrojov kompletného proteínu. Ďalšími životne dôležitými živinami, ktoré obsahujú, sú esenciálne mastné kyseliny, sacharidy, minerály, vitamíny, antioxidanty, vláknina. Spirulina je modro-zelená riasa, má podobný obsah stopových prvkov ako chlorela.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
l-glutamin-reflex-bestbody
GLUTAMÍN a jeho výhody

Štúdie ukázali, že suplementácia L-Glutamínom dokáže minimalizovať rozpad svalstva a zlepšiť metabolizmus bielkovín. […]Čítať viac

Summary
GLUTAMÍN a jeho výhody
Article Name
GLUTAMÍN a jeho výhody
Description
Glutamín je najbežnejšou aminokyselinou, ktorú môžeme nájsť vo svojich svaloch – vo viac ako 61 % kostrových svaloch sa nachádza glutamín. Glutamín sa skladá z 19 % dusíka, čo ho robí primárnym transportérom dusíka do svalových buniek. Počas intenzívneho tréningu sú hladiny glutamínu v tele značne vyčerpané, čo znižuje vašu silu, vytrvalosť a regeneráciu. Môže trvať až 6 dní kým sa hladiny glutamínu dostanú opäť do normálu. Glutamín hrá kľúčovú úlohu pri syntéze bielkovín.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Čo je L-Arginín a jeho výhody

Čo to je L-Arginín, aké má účinky a odkiaľ to pochádza? Arginín […]Čítať viac

Summary
Čo je L-Arginín a jeho výhody
Article Name
Čo je L-Arginín a jeho výhody
Description
Arginín sa vo vysokej koncentrácii vyskytuje v orechoch a semenách, ako sú arašidy a mandle. Tiež ho môžete nájsť v čokoláde a hrozienkach. Vláknina je tiež dôležitá, pretože udržiava tráviaci systém v správnom chode. Zvyšuje schopnosť nášho tela využívať iné živiny zo stravy. Vláknina prechádza naším tráviacim traktom takmer úplne nestrávená. Akonáhle sa dostane do hrubého čreva, vláknina sa potom rozloží.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
TRIBULUS TERRESTRIS – TVORBA TESTOSTERÓNU

Ešte predtým, ako kvet rastliny Tribulus terrestris stvrdne do tzv. “goat-head“ môže […]Čítať viac

Summary
TRIBULUS TERRESTRIS - TVORBA TESTOSTERÓNU
Article Name
TRIBULUS TERRESTRIS - TVORBA TESTOSTERÓNU
Description
Tribulus pôvodne pochádza z rôznych častí sveta. Pravdepodobne ho poznáte na základe jedných z jeho prezýviek: kotvičník zemný, goat-head, mačacia hlava alebo diabolská rastlina. Kvitnúce plody tejto malej byliny schnú na konci jari a tvrdnú aby vytvorili malé, špicaté semienka. Horskí cyklisti a turisti so psami môžu tejto rastline poďakovať za prepichnuté pneumatiky, alebo za neustále vyberanie tŕňov z labiek svojho psa.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Všetko o ZMA (Zinok, Magnézium, B6)

Ak chcete lepšiu regeneráciu pre vaše svaly, viac sily a svalov, menej […]Čítať viac

Summary
Všetko o ZMA (Zinok, Magnézium, B6)
Article Name
Všetko o ZMA (Zinok, Magnézium, B6)
Description
ZMA je kombináciou zinku a magnézia v chelátovanej forme a vitamínu B6. Je silno podporovaný vedeckými výskumami ako účinný doplnok výživy na podporu svalovej regenerácie, zväčšenie svalovej hmoty a sily, a dokonca pomáha aj pri strate tuku.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vaječný proteín a jeho výhody

Vaječný proteín je jeden z najkvalitnejších proteínov práve vďaka spektru aminokyselín a biologickej hodnote. […]Čítať viac

Summary
Vaječný proteín a jeho výhody
Article Name
Vaječný proteín a jeho výhody
Description
Vaječný proteín je jeden z najkvalitnejších proteínov práve vďaka spektru aminokyselín a biologickej hodnote. Vajcia sú v skutočnosti jednou z najzdravších potravín, ktoré môžeme konzumovať. Vaječný proteín stimuluje rast svalovej hmoty a bolo preukázané, že zvyšuje syntézu proteínu. Tieto účinky vyplývajú z vysokej koncentrácie aminokyselín, konkrétne leucínu - približné 9 %. Leucín je hlavná aminokyselina zodpovedné za stimuláciu syntézy svalových bielkovín po jedle.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
HMB-ucinok-bestbody.sk
Ako doplnok výživy HMB buduje svalovú hmotu

HMB môže byť prospešným doplnkom pre tých, ktorí sú noví, pokiaľ ide […]Čítať viac

Summary
Ako doplnok výživy HMB buduje svalovú hmotu
Article Name
Ako doplnok výživy HMB buduje svalovú hmotu
Description
Beta-hydroxy beta-methylbutyrát alebo HMB pracuje tak, že zabraňuje rozpadu bielkovín vo svale. Porozmýšľajte o tom: keď začnete nový tréning, zvyčajne cítite viac bolesti ako obyčajne, keďže svalové vlákna zažívajú mikrotraumu vo väčšom rozsahu. Ak vašim primárnym cieľom je pridať viac hmoty, posledná vec, ktorú by ste chceli je väčší rozpad všetkých tých ťažko vydretých svalov. A práve tu dokáže HMB pracovať vo váš prospech.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
zeleny-caj-matcha-green-tea-bestbody
Zelený čaj – Green tea extract a jeho účinky

Ak ešte nepijete zelený čaj alebo zelený čaj matcha, ste pozadu! Vyskúšajte […]Čítať viac

Summary
Zelený čaj - Green tea extract a jeho účinky
Article Name
Zelený čaj - Green tea extract a jeho účinky
Description
Sila tohto čaju je taká skvelá, pretože celé listy sú ponorené vo vode, nie v čajových vreckách. Namiesto toho, aby ste listy zahodili, prehltnete ich všetky antioxidačné vlastnosti. Zelený čaj obsahuje silné antioxidanty nazývané katechíny, ktoré upratujú po nebezpečných voľných radikáloch v tele. Najsilnejší katechín nájdený v zelenom čaji je EGCG (epigallocatechin gallate), o ktorom sa predpokladá, že je silným anti-karcinogénom.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
udrzanie-svalovej-hmoty-pocas-chudnutia-bestbody.sk
4 doplnky výživy na udržanie svalovej hmoty počas chudnutia

Ak si chcete zachovať svoje ťažko získane svaly a zároveň zhadzovať tuk […]Čítať viac

Summary
4 doplnky výživy na udržanie svalovej hmoty počas chudnutia
Article Name
4 doplnky výživy na udržanie svalovej hmoty počas chudnutia
Description
Ak si chcete zachovať svoje ťažko získane svaly a zároveň zhadzovať tuk pomôžu Vám k tomu nižšie uvedené doplnky výživy. Najdôležitejším faktom je pomalé a stabilné rysovanie. Príliš rýchle rysovanie môže zredukovať vaše ťažko vybudované svaly – dodržiavať správnu výživu je zásadné. Ale ak máte pocit, že potrebujete nejaký extra zdroj výživy, tak zvážte užívanie niektorých doplnkov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
liver-zdrava-pecen-bestbody
7 potravín, ktoré pomáhajú prečistiť pečeň

Naša pečeň pracuje každý deň veľmi ťažko v snahe ochrániť náš organizmus pred […]Čítať viac

Summary
7 potravín, ktoré pomáhajú prečistiť pečeň
Article Name
7 potravín, ktoré pomáhajú prečistiť pečeň
Description
Hlavný spôsob, akým telo vylučuje toxíny z tela je prostredníctvom pečene, ktorá detoxikuje a čistí naše telo, filtruje krv od jedov, ktoré do tela vstupujú cez zažívací trakt, kožu a dýchací systém. Avšak keď sa pečeň prepracuje v dôsledku stresu a nadmerného vystavenia toxínom, celý náš systém môže byť vyvedený z rovnováhy a naše zdravie ohrozené.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
prirodne-antibiotika-bestbody.sk
10 prírodných antibiotík ukrytých vo vašej kuchyni

Počas posledných desaťročí dosiahlo nadmerné užívanie antibiotík vysokú úroveň. Výsledkom bol vývoj […]Čítať viac

Summary
10 prírodných antibiotík ukrytých vo vašej kuchyni
Article Name
10 prírodných antibiotík ukrytých vo vašej kuchyni
Description
Počas posledných desaťročí dosiahlo nadmerné užívanie antibiotík vysokú úroveň. Výsledkom bol vývoj odolných baktérií a baktérií, ktoré sa vyvíjali rýchlejšie, než stihli vedci prísť na to, ako proti nim bojovať. Budúcnosť, kde budú baktérie na vrchole reťazca nie je tak nereálna.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
7 potravín pre spaľovanie tuku
7 doplnkov výživy, ktoré spaľujú tuk

Chcete schudnúť viac kíl bez toho, aby ste sa museli obmedzovať v jedení? […]Čítať viac

Summary
7 doplnkov výživy, ktoré spaľujú tuk
Article Name
7 doplnkov výživy, ktoré spaľujú tuk
Description
Môžete schudnúť bez toho, aby ste sa vyhladovali či výrazne obmedzovali vo výbere potravín. Jedzte primerané porcie a rozumne cvičte v posilňovni a môžete schudnúť. Všetko dosiahnete tým, že budete jesť potraviny, ktoré zmenia režim vášho tela z ukladania tuku do režimu spaľovania tuku. Konkrétne vitamíny a živiny môžu prepnúť váš organizmus a signalizovať bunkám, aby spaľovali viac kalórií.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Prečo potrebujeme antioxidanty

Antioxidanty v podobe doplnkov výživy obsahujú rozličné množstvá živín a výťažkov z rastlín, vrátane […]Čítať viac

Summary
Prečo potrebujeme antioxidanty
Article Name
Prečo potrebujeme antioxidanty
Description
Antioxidanty v podobe doplnkov výživy obsahujú rozličné množstvá živín a výťažkov z rastlín, vrátane beta karoténu, vitamínu C, vitamínu E, zinku, medi a horčíka a koenzýmu Q10.Tak ako majú priaznivý vplyv na váš celkový zdravotný stav, taktiež pomáhajú zotaviť sa vášmu organizmu po športových tréningoch.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
preco_zeny_uzivaju_kreatin_bestbody.sk
Prečo majú ženy užívať kreatín

Kreatín je jeden z najvyhľadávanejších doplnkov. Štúdie znovu a znovu ukázujú, že kreatín dokáže […]Čítať viac

Summary
Prečo majú ženy užívať kreatín
Article Name
Prečo majú ženy užívať kreatín
Description
Kreatín je jeden z najvyhľadávanejších doplnkov. Štúdie znovu a znovu ukázujú, že kreatín dokáže zvýšiť silu, zväčšiť čistú svalovú hmotu a zlepšiť výkon pri cvičení, bez ohľadu na pohlavie. Kreatín je jedným z najlacnejších športových doplnkov na trhu, takže dostanete za málo peňazí veľa muziky. Je tiež bez chuti a dobre sa mixuje, čiže ho môžete pridať takmer ku každému nápoju alebo proteinovému šejku bez zničenia jeho chuti.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
jedlo_pred_rannym_treningom_bestbody.sk
Aké jedlo pred ranným tréningom

Kvalita vášho ranného tréningu záleží aj na tom, čo jete predtým, ako […]Čítať viac

Summary
Aké jedlo pred ranným tréningom
Article Name
Aké jedlo pred ranným tréningom
Description
Kvalita vášho ranného tréningu záleží aj na tom, čo jete predtým, ako dorazíte do posilňovne. Mali by to byť cereálie, miska ovsených vločiek alebo vajíčka? A čo tak ľahko pripraviteľné smoothie? Alebo je lepšie nejesť vôbec nič? Kontrola porcií a pomer makroživín sú zložité a teda ranná časť dňa môže byť zradná. Ak zjete príliš veľa môžete mať tráviace ťažkosti. Ak zjete málo výsledok sa môže odraziť na treningovom výkone.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
najlepsi_protein_pre_zenu_bestbody.sk
Najlepší proteín pre ženy

Aký je najlepší proteín pre ženy? Mnoho spoločností tvrdí, že majú najlepší proteínový […]Čítať viac

Summary
Najlepší proteín pre ženy
Article Name
Najlepší proteín pre ženy
Description
Aký je najlepší proteín pre ženy? Mnoho spoločností tvrdí, že majú najlepší proteínový prášok pre ženy. Ale čo je vlastne najlepšie? Väčšina žien hľadá proteínový prášok, ktorý by mal čo najmenej sacharidov a tukov- existuje veľa možností.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
gluten free breads on wood background
Neznášanlivosť lepku alebo celiakia

Celiakia je autoimunitné ochorenie, pri ktorom telo reaguje na bielkoviny nachádzajúce sa […]Čítať viac

Summary
Neznášanlivosť lepku alebo celiakia
Article Name
Neznášanlivosť lepku alebo celiakia
Description
Celiakia je autoimunitné ochorenie, pri ktorom telo reaguje na bielkoviny nachádzajúce sa v lepku jedinečným spôsobom. Pri väčšine potravinových alergií ľudia reagujú okamžite alebo v priebehu niekoľkých minút na skonzumovanú problematickú potravinu. Celiatici reagujú na problematické potraviny s odstupom 72 hodín a reakcia môže byť ťažko rozpoznateľná, čo môže byť problematické pri určovaní diagnózy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
zemiaky-bestbody
Zemiaky a ich pozitívne účinky + recept

Máme pre Vás článok o našich typických a klasických zemiakoch. Jedávame ich […]Čítať viac

Summary
Zemiaky a ich pozitívne účinky + recept
Article Name
Zemiaky a ich pozitívne účinky + recept
Description
Potravinou číslo jeden vo svete sú práve zemiaky. Sú výživnou zeleninou, pokiaľ sa samozrejme nevyprážajú či nepodávajú s maslom alebo kyslou smotanou. Sú dobrým zdrojom antioxidantov, vitamínu B6 a C, draslíka, mangánu, fosforu, niacínu (vitamín B3), medi a kyseliny pantoténovej.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
doplnky-vyzivy-studie-bestbody.sk
9 štúdií o doplnkoch výživy o ktorých by ste mali vediet

Ešte predtým, ako si urobíte nové zásoby rôznych doplnkov výživy, mali by […]Čítať viac

Summary
9 štúdií o doplnkoch výživy o ktorých by ste mali vediet
Article Name
9 štúdií o doplnkoch výživy o ktorých by ste mali vediet
Description
Pri niektorých doplnkoch výživy treba dbať na kvalitu a pôvod použitých surovín, dávkovanie a taktiež načasovanie ich príjmu. V opačnom prípade môžu byť doplnky výživy aj škodlivé. kombinácia pomaly a rýchlo pôsobiacich bielkovín podporuje syntézu bielkovín najlepšie. Srvátkový proteín (whey protein) je krátkodobo pôsobiaci, vysoko efektívny doplnok stravy a je najlepšie užívať ho s pomaly pôsobiacim kazeínovým (mliečnym) proteínom.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
tekvicove-ovsene-vlocky-bestbody
Tekvicové ovsené vločky

Ako štart do nového dňa v jesennom období sú práve tieto skvelé tekvicové […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Tekvicové ovsené vločky
Author Name
Published On
ake-mnozstvo-bielkovin-prijat-po-treningu-bestbody.sk
Aké množstvo bielkovín by si mal prijať po tréningu

Koľko proteínu prijať po tréningu, aby to postačovalo na budovanie svalovej hmoty? […]Čítať viac

Summary
Aké množstvo bielkovín by si mal prijať po tréningu
Article Name
Aké množstvo bielkovín by si mal prijať po tréningu
Description
Určite každý z nás vie, že potréningové jedlo je mimoriadne dôležité a najmä množstvo bielkovín v ňom obsiahnuté. No málo ľudí dokáže odhadnúť optimálnu dávku týchto živín, a preto často volia jednoduchšiu a istejšiu cestu, ktorou je veľmi vysoké množstvo proteinového prášku rozmiešané v šejkry, aby nám náhodou nenarástlo o gram svaloviny menej.
Author
Publisher Name
Bestbody blog
Publisher Logo
kortizol-budovanie-svalovej-hmoty-bestbody.sk
Ako kortizol ovplyvňuje budovanie svalovej hmoty

Viete ako kortizol ovplyvňuje budovanie svalovej hmoty? Určite ste sa stretli s teóriou, […]Čítať viac

Summary
Ako kortizol ovplyvňuje budovanie svalovej hmoty
Article Name
Ako kortizol ovplyvňuje budovanie svalovej hmoty
Description
Kortizol je hormón vylúčený z nadobličiek v odozve na fyzicky a psychický stres. Jeho hlavnou funkciou je protistresový a protizápalový účinok. Spôsobuje to, že telo potláča jeho imunitnú odpoveď a prestane reagovať na problémy stresu alebo stimuly bolesti. Kortizol má aj imunoregulačné vlastnosti. Farmaceutický derivát kortizolu, ako je prednizón sa používa proti silným alergickým reakciám a proti zápalom.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
aminokyseliny-budovanie-svalovej-hmoty-bestbody.sk
Aminokyseliny a budovanie svalovej hmoty

Pomáhajú aminokyseliny budovať svalovú hmotu? Dlhú dobu prebiehala diskusia o tom, či by […]Čítať viac

koktejl-budovanie-svalovej-hmoty-bestbody.sk
Nápoj pre zvýšenie svalovej hmoty

Tento jednoduchý a rýchly recept skvelé chutí a dodáva telu potrebne živiny pre regeneráciu […]Čítať viac

cla-konjugovana-linolova-kyselina-bestbody.sk
Fakty o účinkoch CLA (konjugovaná linolová kyselina)

CLA alebo konjugovaná linolová kyselina patrí do skupiny mastných kyselín, ktoré sa […]Čítať viac

Summary
Fakty o účinkoch CLA (konjugovaná linolová kyselina)
Article Name
Fakty o účinkoch CLA (konjugovaná linolová kyselina)
Description
CLA alebo konjugovaná linolová kyselina patrí do skupiny mastných kyselín, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v hovädzom mäse, mliečnych výrobkoch a taktiež v doplnkoch stravy. Dnes je CLA zaradené do kategórie doplnkov výživy podporujúcich spaľovanie tukov. Na výrobu CLA sa ako hlavné suroviny používajú svetlicový (bodliakový) a slnečnicový olej. Konjungovaná linolová kyselina stimuluje rozpad tukov a potláča lipoproteínovú lipázu, transportuje tuk do buniek, kde sa využíva na tvorbu energie, zvyšuje energetický výdaj a spaľovanie tukov a percento svalovej hmoty.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
MCT-oil-bestbody.sk
MCT olej a jeho účinky

MCT olej alebo olej obsahujúci triglyceridy so stredne dlhým reťazcom  (medium-chain triglyceride […]Čítať viac

Summary
MCT olej a jeho účinky
Article Name
MCT olej a jeho účinky
Description
MCT olej alebo olej obsahujúci triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (medium-chain triglyceride oil) je syntetický pripravovaný diétny tuk, najčastejšie vyrobený z kokosového oleja. MCT olej bol prvý krát vyrobený v 50 rokoch minulého storočia farmaceutickým priemyslom pre pacientov, ktorí majú problémy s trávením bežného tuku. V dnešnej dobe je stále používaný v medicíne, ale stal sa tiež populárnym doplnkom výživy pre športovcov a vo fitness. Je zaradený k "fat burnerom" (spaľovačom tukov), látkam podporujúcim rast svalovej hmoty a je tiež ako zdroj energie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
cokoladovo-avokadova-pena-bestbody.sk
Čokoládovo-avokádova pena

Práve čokoládovo-avokádová pena patrí medzi najlepšie rýchle dezerty. Tento veľmi chutný dezert […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Čokoládovo-avokádova pena
Author Name
Published On
karamelky-tofees-kakao-bestbody.sk
Kakaové karamelky

Zdraví recept na kakaové karamelky, ktoré sú pripravené iba zo štyroch surovín. […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Kakaové karamelky
Author Name
Published On
Cook Time
Total Time
kofein-ucinky-bestbody.sk
Kofeín a jeho účinky

Kofeín je látka, ktorá je obsiahnutá v káve, čaji a v niektorých sýtených nápojoch. Je […]Čítať viac

Summary
Kofeín a jeho účinky
Article Name
Kofeín a jeho účinky
Description
Kofeín je látka, ktorá je obsiahnutá v káve, čaji a v niektorých sýtených nápojoch. Je to jeden z mála doplnkov výživy, ktorého účinky sú aj v skutočnosti dokázané a potvrdené veľkým množstvom vedeckých výskumov. Kofeín taktiež ovplyvňuje aktivitu sympatického nervového systém, takže sa ich účinok proti obezite navzájom dopĺňa. Vedci sa domnievajú, že existujú aj ďalšie mechanizmy účinkov vrátane anorektického vplyvu, zvýšenie aktivity enzýmov podporujúcich spaľovanie tukov a nižšej absorpcie energie. Kofeín môže zhoršovať niektoré zdravotné problémy, ako sú napríklad žalúdočné vredy, srdcová nemoc, vysoký krvný tlak a anémia. Z toho dôvodu je potrebné dodržiavať odporúčanie svojho lekára a primerané dávkovanie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ako-vybrat-kvalitny-protein-bestbody.sk
Ako si vybrať kvalitný proteín

Ako zistiť kvalitu proteínov? Ktorý proteín respektíve ktorá potravina obsahuje najkvalitnejší proteín? […]Čítať viac

Summary
Ako si vybrať kvalitný proteín
Article Name
Ako si vybrať kvalitný proteín
Description
Kvalita bielkovín alebo proteínov závisí od efektívneho využitia prijatých bielkovín v tele a od zloženia aminokyselín. Najčastejšie sa stretávame s porovnávaním bielkovín na základe biologickej hodnoty bez ohľadu na koncentráciu a teda obsah bielkovín v potravine čí iné možné metódy určovania kvality bielkovín.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
kešu-mango-smoothie-bestbody.sk
Kešu mangový dezert

Objavte najjednoduchší recept, ktorého príprava zaberie len zopár minút a chuť je […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Kešu mangový dezert
Author Name
Published On
Total Time
cokoladove-susienky-cookies-chia-bestbody
Čokoládové sušienky s chia

Sušienky dokonalej chuti, ktoré sú chrumkavé, zdravé a dobre zasýtia. Sú praktické […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Čokoládové sušienky s chia
Author Name
Published On
Cook Time
Silovy-trening-ucinky-bestbody
Zdravotné účinky silového tréningu

Silový tréning je neoddeliteľnou súčasťou tréningového procesu v mnohých športoch, športových hrách, ako […]Čítať viac

Summary
Zdravotné účinky silového tréningu
Article Name
Zdravotné účinky silového tréningu
Description
Silový tréning je neoddeliteľnou súčasťou tréningového procesu v mnohých športoch, športových hrách, ako aj vo fyzioterapií či v liečbe a prevencií rôznych ochorení pre lepšiu kvalitu života. V poslednej dobe sa o silovom tréningu omnoho viac diskutuje a je využívaný aj rekreačnými športovcami. Silové zaťaženie má omnoho viac pozitívnych a zdraviu prospešných účinkov, ako sa pred niekoľkými rokmi prezentovalo.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
bananova-zmrzlina-mandlove-maslo-bestbody.sk
Banánová zmrzlina s mandľovým maslom

Domáca banánová zmrzlina vyrobená len z banánov a mandľového masla. Neuveriteľný recept […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Banánová zmrzlina s mandľovým maslom
Author Name
Published On
antioxidanty-bestbody.sk
Antioxidanty a ich zázračné a prospešné účinky

Antioxidanty pomáhajú v boji s voľnými radikálmi. Voľne radikály sú látky, ktoré prirodzene vznikajú […]Čítať viac

Summary
Antioxidanty a ich zázračné a prospešné účinky
Article Name
Antioxidanty a ich zázračné a prospešné účinky
Description
Antioxidanty pomáhajú v boji s voľnými radikálmi. Voľne radikály sú látky, ktoré prirodzene vznikajú v tele a ktoré spôsobujú nenávratné poškodenie buniek. Poškodenie voľnými radikálmi môže spôsobovať zraniteľnosť vášho tela, rýchle stárnutie, vznik rakoviny, kardiovaskulárnych chorôb a rôznych degeneratívnych chorôb. Zmes antioxidantov a môže pomôcť v prevencií oxidatívneho stresu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
svalova-hmota-vegeratian-bestbody
Tvorba svalovej hmoty pre vegetariánov

Môžete byť vegetariánom a zároveň budovať svalovú hmotu? Áno, je to možné, ale […]Čítať viac

Summary
Tvorba svalovej hmoty pre vegetariánov
Article Name
Tvorba svalovej hmoty pre vegetariánov
Description
Môžete byť vegetariánom a zároveň budovať svalovú hmotu? Áno, je to možné, ale iba vtedy, ak dodržujte určitý diétny režim. Kľúčom je kombinovať potraviny tak, aby ste dosiahli vyváženého pomeru jednotlivých aminokyselín. Máme 22 aminokyselín, ktorých kombináciami vznikajú proteíny nevyhnutné pre rast a regeneráciu tkanív. Aby vaše telo syntetizovalo proteíny, musia všetky z týchto aminokyselín plniť svoju funkciu. Pokiaľ len jediná chýba, alebo jej koncentrácia je príliš nízka, syntéza proteínov je obmedzená.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
musli_tycinky_bestbody
Domáce musli tyčinky

Pre pravidelný a dostatočný príjem živín so stravy je dôležité mať po […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Domáce musli tyčinky
Author Name
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
sodium_bicarbonate_laktat_bestbody
Sóda bikarbóna zlepšuje športový výkon

Pre niektoré druhy športovej činnosti práve sóda bikarbóna zlepšuje športový výkon. Pred […]Čítať viac

Summary
Sóda bikarbóna zlepšuje športový výkon
Article Name
Sóda bikarbóna zlepšuje športový výkon
Description
Pre niektoré druhy športovej činnosti práve sóda bikarbóna zlepšuje športový výkon. Pred výkonom aj po výkone môže byť užitočná konzumácia jedlej sódy (bikarbonát sodný, NaHCO3-). Je to najmä pri aktivitách, ktoré sú sprevádzané vysokou kumuláciou laktátu. Podľa významných vedeckých štúdií dochádza k zvyšovaniu krvnej koncentrácie HCO3-, čo zvyšuje schopnosť neutralizovať voľné vodíkové ióny a zlepšovať pufračnú kapacitu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
kokosovo_orechove_gulky_bestbody
Kokosovo orechové guľky

Kokosovo-orechové guľky sú skvelou desiatou či olovrantom pre dostatok živín. Rýchly “snack” […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Kokosovo orechové guľky
Author Name
Published On
Preparation Time
minerálne_latky_elektrolyty_bestbody
Minerály a stopové prvky vhodné pre športovcov

Minerály a stopové prvky hrajú dôležitú úlohu v ľudskom tele. Plnia funkciu elektrolytov, ktoré […]Čítať viac

Summary
Minerály a stopové prvky vhodné pre športovcov
Article Name
Minerály a stopové prvky vhodné pre športovcov
Description
Minerály a stopové prvky hrajú dôležitú úlohu v ľudskom tele. Plnia funkciu elektrolytov, ktoré zabezpečujú výmenu živín medzi bunkami a mimobunkovom prostredí. Nerovnováha medzi obsahom minerálov v tele a telesnými tekutinami môže byť spôsobená vysokým či dlhotrvajúcim potením.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ranajky_superfood_bestbody
Superfood raňajky

Neviete čo si dať zdravé na raňajky? Superfood potraviny Vám zabezpečia dostatočný […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Superfood raňajky
Author Name
Published On
kreatin_ucinky_bestbody
Kreatín a jeho účinky

Kreatín patrí k najlepšie preštudovaným doplnkom výživy. Je to efektívna a nášmu organizmu […]Čítať viac

Summary
Kreatín a jeho účinky
Article Name
Kreatín a jeho účinky
Description
Užívanie kreatínu monohydrátu podporuje rast svalovej hmoty a sily, na čom sa podieľa predovšetkým zvýšené ukladanie vody vo svaloch. Treba si uvedomiť, že práve ukladanie vody je najúčinnejší mechanizmu, ktorý prispieva k nárastu sily, svalovej hmoty, výbušnosti a zlepšeniu výkonov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
sacharidy_gainer_bestbody.sk
Gainer – sacharidy potrebné pre naše telo

Sacharidy alebo cukry sú dôležitou súčasťou našej stravy podobne ako bielkoviny alebo […]Čítať viac

Summary
Gainer - sacharidy potrebné pre naše telo
Article Name
Gainer - sacharidy potrebné pre naše telo
Description
Sacharidy alebo cukry sú dôležitou súčasťou našej stravy podobne ako bielkoviny alebo tuky. Najčastejšie sa stretávame s pojmom jednoduché (monosacharidy) alebo zložité (polysacharidy) cukry. Medzi najznámejšie prírodné polysacharidy patria škroby a vláknina ale aj svalový glykogén. Medzi najpoužívanejší sacharid alebo zložku gainerov patrí maltodextrín, ktorý je zložený len z niekoľko desiatok molekúl glukózy a z tohto dôvodu má ľahkú stráviteľnosť a je často využívaný ako základná zložka gainerov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
preco_kolko_bielkovin_protein_bestbody.sk
Prečo a koľko prijímať bielkovín

Proteíny alebo bielkoviny sú dusíkaté zlúčeniny, ktoré tvoria základnú stavebnú zložku ľudského […]Čítať viac

Summary
Prečo a koľko prijímať bielkovín
Article Name
Prečo a koľko prijímať bielkovín
Description
Proteíny alebo bielkoviny sú dusíkaté zlúčeniny, ktoré tvoria základnú stavebnú zložku ľudského organizmu. Proteíny sú zložené z aminokyselín spojených peptidovými väzbami. Minimálny príjem bielkovín pre bežného človeka bez fyzickej záťaži je za jeden deň 0,6 – 0,8 g bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti. Je to z dôvodu zachovania rovnováhy medzi prijatým a vydaným dusíkom.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
taurine_taurin_energy_bestbody
Taurín a jeho účinky

Čo je aminokyselina taurín alebo taurine Taurín je semi-esenciálna aminokyselina, ktorá vzniká […]Čítať viac

Summary
Taurín a jeho účinky
Article Name
Taurín a jeho účinky
Description
Taurín je semi-esenciálna aminokyselina, ktorá vzniká z metionínu a cysteínu. V športe sa najčastejšie používa kvôli výrazne priaznivým stimulačným účinkom a tak zlepšuje výkon a výdrž. Aminokyselina taurín dodáva telu energiu rôznymi spôsobmi vo chvíli keď to najviac potrebujete. Táto aminokyselina je súčasťou metabolických procesov v mozgu. Počas tréningu taurín spôsobuje odďaľovanie únavy a taktiež podporuje hydratovanie organizmu a koncentráciu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
kardio_trening_na_chudnutie_bestbody.sk
Kardio tréning na chudnutie

Ako efektívne schudnúť prostredníctvom kardio tréningu? Najčastejšia odpoveď na túto otázku je: […]Čítať viac

Summary
Kardio tréning na chudnutie
Article Name
Kardio tréning na chudnutie
Description
Najdôležitejším ukazovateľom kardio tréningu je dĺžka trvania zaťaženia a intenzita jeho vykonávania. Je pravda, že klasicky kardio tréning (aeróbna záťaž) je veľmi málo účinný pre chudnutie. Najefektívnejší kardio tréning je anaeróby, intervalový, HIIT (High Intesity Interval Training) a v neposlednej rade aj silový alebo silovo-vytrvalostný tréning. Odporúčam kombináciu týchto druhov zaťaženia v kombinácií so správnou výživou a regeneráciou.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Mrkva a jej zdravotné účinky + recept

Mrkvu sme jedávali už ako deti, kedy nám ju núkali starí rodičia, vraj […]Čítať viac

Summary
Mrkva a jej zdravotné účinky + recept
Article Name
Mrkva a jej zdravotné účinky + recept
Description
Mrkvu sme jedávali už ako deti, kedy nám ju núkali starí rodičia, vraj kvôli lepšiemu zraku. A naozaj, mali pravdu. Okrem toho však mrkva pomáha predchádzať aj iným problémom v organizme. Prečítajte si, aké vitamíny a iné vhodné látky obsahuje a ochutnajte s nami chutný šalátik s mrkvy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Keto_diet_ketogena_dieta_recepty_jedalnicek_bestbody
Keto Diéta – jedálniček

V tomto článku si povieme ako správne zostaviť jedálniček pri Keto Diéte. […]Čítať viac

Summary
Keto Diéta - jedálniček
Article Name
Keto Diéta - jedálniček
Description
Hlavným princípom Keto diéty je dostať organizmus do metabolického stavu ketózy. Existuje mnoho spôsobov aký životný štýl dodržiavať v ketóze. Je veľkým rozdielom, aký pomer živín budete prijímať a aké potraviny budete konzumovať. Z mojej skúsenosti je najdôležitejšie, aby ste v ketóze prijímali zdravé a kvalitné potraviny.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
tribulus-terrestris-bulharsky-testosteron-bestbody.sk
Nie každý tribulus terrestris je účinný

Tribulus Terrestris alebo Kotvičník zemný je veľmi známy svojimi účinkami na zvýšenie […]Čítať viac

Summary
Nie každý tribulus terrestris je účinný
Article Name
Nie každý tribulus terrestris je účinný
Description
Tribulus Terrestris alebo Kotvičník zemný je veľmi známy svojimi účinkami na zvýšenie testosterónu, sexuálnej aktivity a výkonnosti organizmu. Najlepší Bulharský Tribulus a jeho účinná látka protodioscín pozitívne vplýva na zlepšenie erekcie, mužskej plodnosti, problémov s prostatou, redukuje telesný tuk, znižuje hladinu cholesterolu a je prírodné afrodiziakum.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
cinnosti_po_treningu_bestbody.sk
8 činností po každom tréningu

Prinášame Vám 8 základných činností, ktoré by ste mali robiť po každom […]Čítať viac

Summary
8 činností po každom tréningu.
Article Name
8 činností po každom tréningu.
Description
Prinášame Vám 8 základných činností, ktoré by ste mali robiť po každom tréningu. Tieto činnosti Vám pomôžu lepšie a rýchlejšie zregenerovať telo po tréningu, zlepšia Vašu imunitu, zvýšia výkony v športe a v neposlednej rade sa budete cítiť omnoho lepšie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
prohormony_bestbody.sk
Čo sú prohormóny?

Prohormóny nie sú steroidy. Sú to jedinečné chemické látky, ktoré zosilňujú účinky […]Čítať viac

Summary
Čo sú prohormóny?
Article Name
Čo sú prohormóny?
Description
Prohormóny nie sú steroidy. Sú to jedinečné chemické látky, ktoré zosilňujú účinky a zvyšujú hodnoty existujúcich hormónov v tele. Sú predchodcom hormónov a neskôr z nich v tele vzniká účinný hormón. Prohormóny majú samé o sebe minimálny hormonálny účinok. Hlavná funkcia je zvýšiť silu vlastných hormónov, ktoré sa v tele už nachádzajú. Prohormón sa chápe ako prekurzor androgenného steroidu, ktorý sa pretvára na androgén ako je testosterón. Napríklad testosterón je aktívny androgén, pričom androstenedione je jeho prohormón.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Najlepsie_proteinove_tycinky_bestbody
Najlepšie proteínové tyčinky

Proteínové tyčinky sú z praktického hľadiska najjednoduchšou formou zvýšenia bielkovín a ostatných živín v strave […]Čítať viac

Summary
Najlepšie proteínové tyčinky
Article Name
Najlepšie proteínové tyčinky
Description
Proteínové tyčinky sú z praktického hľadiska najjednoduchšou formou zvýšenia bielkovín a ostatných živín v strave ak nestíhate bežné jedlo. Môžete ich konzumovať na raňajky, desiatu, v aute na cestách, po tréningu alebo kedykoľvek cez deň ak nemáte čas na jedlo. Výhodou je taktiež dlhodobé zasýtenie. Kvalitné proteínové tyčinky by mali obsahovať množstvo kvalitných proteínov ako napríklad srvátkový (Whey Protein), kazeínový proteín, vaječný proteín, ďalej Zdravé tuky ako napríklad: orechy (mandle, kešu), semená (ľanové, chia, tekvicové), kokosový olej alebo MCT tuky, ľanový olej.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ako_trenovat_efektivne_chudnut_bestbody
Aký tréning je najlepší pre chudnutie?

Čo cvičiť ak chcete schudnúť? Ako trénovať pre efektívne spaľovanie tukov? Akákoľvek pohybová […]Čítať viac

Summary
Aký tréning je najlepší pre chudnutie?
Article Name
Aký tréning je najlepší pre chudnutie?
Description
Akákoľvek pohybová alebo športová aktivita znamená vyšší energetický výdaj pre organizmus. Vyšší energetický výdaj, ale nemusí úplne znamenať, že schudnete. Do úlohy chudnutia ešte vstupuje množstvo ďalších faktorov ako napríklad energetický príjem, hormonálna rovnováha, bazálny metabolizmus, biologické aspekty, druh, frekvencia a intenzita pohybovej činnosti.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Testosterone
Testosterón a jeho prirodzená tvorba

Ako hacknúť jeho prirodzenú tvorbu? Testosterone – hormón produkovaný primárne semenníkmi, je […]Čítať viac

Summary
Testosterón a jeho prirodzená tvorba
Article Name
Testosterón a jeho prirodzená tvorba
Description
Testosterone - hormón produkovaný primárne semenníkmi, je známy ako mužský hormón hoci ženy majú testosterón tiež. V skutočnosti má testosterón vplyv na mužnosť, potenciu, erekciu, sexuálne a reprodukčné funkcie muža, množstvo svalovej hmoty, rast vlasov, udržanie hustoty kostí, úrovne červených krviniek a pocitu pohody.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
TRX-Suspesion-Training-bestbody.sk
TRX závesný systém

Funkčný tréning a TRX závesný systém V posledných rokoch sa ukázal ako najväčší a […]Čítať viac

Summary
TRX závesný systém
Article Name
TRX závesný systém
Description
V posledných rokoch sa ukázal ako najväčší a najdôležitejší trend vo fitnes oblasti „funkčný tréning“. Funkčný tréning je to, keď pohybom Vášho tela optimálne využívate všetky Vaše kĺby a svaly v plnom rozsahu pohybu. Výhody cvičenia s TRX je napríklad to, že: existuje veľké množstvo rôznych cvičení na celé telo, pracuje sa s vlastným telom, pomocou TRX môžte cvičiť kdekoľvek, efektívne posilňujete stred tela – CORE a umožňuje trojrozmerné pohyby tela.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
zdrave smoothies bestbody
Ako pripraviť zdravé smoothies

Smoothies sa tešia veľkej obľube, ak však chceme aby boli zdravou alternatívou […]Čítať viac

najlepsi spalovac tukov bestbody
Aký spaľovač tukov je najlepší?

Ak chcete vybrať ten najlepší spaľovač tukov, najdôležitejšia vec je pochopiť princíp […]Čítať viac

Summary
Aký spaľovač tukov je najlepší?
Article Name
Aký spaľovač tukov je najlepší?
Description
Spaľovač tuku vo všeobecnosti obsahuje presne vypočítaný pomer ingrediencií ktoré mierne zvyšujú telesnú teplotu a zvyšujú metabolizmus čím zvýšia energetický výdaj, potláčajú chuť do jedla a priamo podporujú spaľovanie tukov pomocou esenciálnych mastných kyselín. Niektoré spaľovače regulujú hormóny štítnej žľazy alebo podporujú činnosť enzýmov zodpovedných za trávenie sacharidov, to znamená, že môžeme skonzumovať väčšie množstvo sacharidov bez toho, aby sa to prejavilo na našej váhe.
Author
Publisher Name
BestBody Blog
Publisher Logo
kokosovy olej bestbody.sk
Kokosový olej – 10 dokázaných zdravotných dôvodov prečo áno

Organický kokosový olej Organický kokosový olej má toľko úžasných vlastností, že ich […]Čítať viac

Summary
Kokosový olej - 10 dokázaných zdravotných dôvodov prečo
Article Name
Kokosový olej - 10 dokázaných zdravotných dôvodov prečo
Description
Kokosový olej je veľmi prospešný pri starostlivosti o pokožku a vlasy, ale vďaka esenciálnym mastným kyselinám, má svoje nezastupiteľné miesto aj v kuchyni. Kokosový olej má mnoho priaznivých účinkov na ľudské telo napríklad: obsahuje unikátnu kombináciu mastných kyselín so silnými liečivými účinkami, prispieva k zvýšenému výdaju energie, čím vám pomôže spáliť viac tuku, pomáhajú zabíjať baktérie, vírusy a plesne, čo pomáha zabrániť infekciám a iné.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
aminokyseliny BCAA bestbody.sk
Čo sú aminokyseliny a BCAA?

Aminokyseliny sú základná stavebná jednotka každej svalovej bunky. Ak telu chýbajú vitamíny, proteíny […]Čítať viac

Summary
Čo sú aminokyseliny a BCAA?
Article Name
Čo sú aminokyseliny a BCAA?
Description
Aminokyseliny sú základná stavebná jednotka každej svalovej bunky. Ak telu chýbajú vitamíny, proteíny - aminokyseliny BCAA, stopové prvky a minerálne látky, je tu riziko metabolických porúch, ktoré môžu mať vážne dôsledky! Medzi hlavné funkcie aminokyselín patrí: tvorba novej svalovej hmoty, urýchlenie regenerácie a obnovenie sily, ochrana svalovej hmoty pri telesnej záťaži alebo pri chudnutí a spaľovanie tukov a redukcia váhy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
najlepsie a najhorsie potraviny pre nasu plet
Najlepšie a najhoršie potraviny pre našu pleť

Sme to čo jeme a to isté platí aj pre našu pokožku. […]Čítať viac

Summary
Najlepšie a najhoršie potraviny pre našu pleť
Article Name
Najlepšie a najhoršie potraviny pre našu pleť
Description
Sme to čo jeme a to isté platí aj pre našu pokožku. Vystavovanie sa slnku, znečistené životné prostredie, potenie sa,… s tým všetkým musí denne bojovať naša pokožka a preto ak chcete aby tá naša vyzerala zdravo a bez vyrážok pomôžeme jej konzumáciou nasledovných potravín.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ako ochutiť proteínový nápoj
Ako ochutiť proteínový nápoj

Nie každý proteín nám musí chutiť. Ak chceme pridať zopár zdravých vecí […]Čítať viac

Summary
Ako ochutiť proteínový nápoj
Article Name
Ako ochutiť proteínový nápoj
Description
Nie každý proteín nám musí chutiť. Ak chceme pridať zopár zdravých vecí a urobiť z nášho proteínového šejku ešte plnohodnotnejšiu náhradu stravy, tu je pár tipov ako na to:
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
10 potravín pre lepší sex
10 potravín pre lepší sex

Sexuológovia, kardiológovia aj psychológovia sa zhodujú na tom, že to čo jeme […]Čítať viac

Summary
10 potravín pre lepší sex
Article Name
10 potravín pre lepší sex
Description
Sexuológovia, kardiológovia aj psychológovia sa zhodujú na tom, že to čo jeme má veľký vplyv na náš sexuálny život. Sex je zdravý najmä pre to, že uvoľňuje napätie v organizme, ale slúži aj ako dobré kardio cvičenie. Britskí výskumníci tvrdia, že muži, ktorí majú viac ako 20 "zárezov" mesačne sa vystavujú zvýšenému riziku rakoviny prostaty. Nedostatok sexuálnej aktivity zase zvyšuje riziko erektilnej dysfunkcie.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Testosterón – ako zvýšiť jeho úroveň

Vedeli ste toto o testosteróne? Testosteron je hormón, ktorý chce každý muž, […]Čítať viac

Summary
Testosterón - ako zvýšiť jeho úroveň
Article Name
Testosterón - ako zvýšiť jeho úroveň
Description
Testosteron je hormón, ktorý chce každý muž, pretože zabezpečuje rast svalov, spaľuje tuk, zlepšuje vytrvalosť a v neposlednom rade zvyšuje sexuálny apetít. Hladina testosterónu sa u mužov začína znižovať okolo tridsiatky. Objavia sa symptóny ako únava, depresia, pokles sexuálnej výkonnosti a prípadne erektylná disfunkcia.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
domaca zdrava nutella bestbody
Zdravá domáca nutella

Pripravte si chutnú a zdravú nutellu. Zdravá domáca nutella Vás určite nesklame, […]Čítať viac

ketogenna dieta keto bestbody
Ketogénna diéta

Ketogénna diéta Ketogénna diéta je jednou z najrozšírenejších a veľmi efektívnych diét na celom […]Čítať viac

Summary
Ketogénna diéta
Article Name
Ketogénna diéta
Description
Existujú rôzne pohľady na ketogénnu diétu. Odporúčame Vám Ketogénnu diétu navrhnutú podľa nášho výberu zdravých potravín. Najčasteším problémom ketogénnej diéty je nedostatok vlákniny a ďalších živín. Treba si uvedomiť, že ketóza je v medicíne považovaná za chorobný stav organizmu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Aka dieta je najlepsia bestbody.sk
Ktorá diéta je najlepšia?

Ktorá diéta je najlepšia? V dnešnej dobe existuje mnoho diét, ktoré sľubujú zhodiť nežiadúce […]Čítať viac

Summary
Ktorá diéta je najlepšia?
Article Name
Ktorá diéta je najlepšia?
Description
Porovnáme si 4 najpopulárnejšie diéty, ktoré sú si príbuzné a zhodnotíme výhody a nevýhody týchto diét najmä z hľadiska jojo efektu, vplyvu na zdravie, praktickej náročnosti, účinnosti úbytku telesnej hmotnosti, pestrosti jedál a obsahu živín. Jojo efekt je opätovné zvýšenie telesnej hmotnosti na východiskovú alebo vyššiu hmotnosť. Najlepší spôsob ako sa vyhnúť tomuto efektu je dlhodobá úprava stravovacích návykov bez drastických výkyvov. Vyhnite sa nadbytočnému príjmu sacharidov (cukrov), zlých tukov a alkoholu. Nižšie uvádzame porovnanie jednotlivých diét a nami určený rebríček poradia z hľadiska porovnania výhod a nevýhod každej diéty.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
8 zlych predsavzati ako schudnut
8 zlých predsavzatí ak chcete schudnúť

Ak chcete schudnúť týchto 8 predsavzatí si nedávajte Novoročné predsavzatia si dáva […]Čítať viac

Summary
8 zlých predsavzatí ak chcete schudnúť
Article Name
8 zlých predsavzatí ak chcete schudnúť
Description
Novoročné predsavzatia si dáva 45 % ľudí. Najčastejším Novoročným predsavzatím je: CHCEM SCHUDNÚŤ. Tu je zoznam najčastejších predsavzatí týkajúcich sa úpravy hmotnosti ktoré nefungujú a ako ich nahradiť.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ako dodržať novoročné predsavzatie bestbody
7 tipov ako dodržať Novoročné predsavzatie

7 tipov ako dodržať Novoročné predsavzatie Každý z nás si už niekedy […]Čítať viac

Summary
7 tipov ako dodržať Novoročné predsavzatie
Article Name
7 tipov ako dodržať Novoročné predsavzatie
Description
Tu je 7 tipov ako dodržať novoročné predsavzatie, ktoré nám pomôžu v oblasti nášho tréningu, stravy alebo úpravy hmotnosti. Poďme na to spolu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
3 dňový detox

Tieto zázračné a veľmi chutné detoxikačné nápoje vám dodajú základne živiny, zdravé tuky, energiu […]Čítať viac

Summary
3 dňový detox
Article Name
3 dňový detox
Description
Tieto zázračné a veľmi chutné detoxikačné nápoje vám dodajú základne živiny, zdravé tuky, energiu a zlepšia vaše trávenie. Zelený čaj obsahuje množstvo minerálov, vitamínov a antioxidantov. Pomôže pri množstve ochorení, detoxikuje organizmus, znižuje cholesterol, má antibakteriálny a antivírusový účinok.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ako zdravo piť alkohol
10 trikov ako “zdravo” piť alkohol

Blíži sa koniec roka a s ním spojená silvestrovská párty, ktorá nemusí […]Čítať viac

Summary
10 trikov ako “zdravo” piť alkohol
Article Name
10 trikov ako “zdravo” piť alkohol
Description
Prinášame Vám 10 trikov, ako "zdravo" piť alkohol tak, aby ste kvôli párty nemuseli pretrpieť celý nasledujúci deň a vynechať tréning.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
proteinove palacinky bez cukru bestbody
Proteínové palacinky bez cukru

Kokosový olej je nearomatizovaný, vhodný na pečenie a varenie. Pri varení sa nepripaľuje. Má antibakteriálny účinok, je vynikajúci na masáže. Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Proteínové palacinky bez cukru
Author Name
Published On
Ako zvýšiť testosterón

ZMA je špeciálny mix horčíku so zinkom, ktorý u trénujúcich ľudí navyšuje hladinu testosterónu a rastového faktoru (IGF ). Zvyšuje silu a objem Čítať viac

Summary
Ako zvýšiť testosterón
Article Name
Ako zvýšiť testosterón
Description
Testosterón je z lekárskeho hľadiska je to bez pochýb najsilnejší a najúčinnejší anabolický hormón. Je veľmi dôležité usilovať sa o jeho vyrovnanú a zdravú hladinu, pretože hladina testosterónu prirodzene klesá s vekom, fyzickým preťažovaním a nedostatkom tukov a niektorých minerálov. Testosterón má androgénne vlastnosti, ktoré ovplyvňujú rozvoj mužských sekundárnych pohlavných znakov. Ďalšie silné vlastnosti sú anabolické, ktoré pomáhajú pri budovaní svalovej hmoty.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
lievance s mandlovym maslom a ovocim bestbody 1
Lievance s mandľovým maslom a ovocím

100% panenský nerafinovaný kokosový BIO olej lisovaný z čerstvých orechov z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Vhodný na priamu konzumáciu, ale aj Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Lievance s mandľovým maslom a ovocím
Author Name
Published On
Účinný spaľovač tukov

kombinácia silných stimulátorov v prírodných zložkách spaľovača tukov ThermoFit redukuje tukové bunky,tuk v hlbokých vrstvách a problematických partiáchČítať viac

Summary
Účinný spaľovač tukov
Article Name
Účinný spaľovač tukov
Description
Spaľovače tukov, fungujú na princípe zvýšenia metabolizmu, zvýšenia energie, potlačenia chuti do jedla, či blokovania vstrebávania tukov. Medzi účinky spaľovača napríklad patrí zvyšovanie termogenézy (urýchľuje spaľovanie tukov v problematických partiách organizmu), zvyšovanie fyzického výkonu (vďaka aeróbnej aktivite sa mastné kyseliny odbúravajú z tukových zásob a zabezpečujú zvýšenie fyzického výkonu).
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
proteinovy kolacik s jahodami bestbody
Proteínove koláčiky s jahodami

Máme pre vás výborný a jednoduchý recept na proteínove koláčiky s jahodami a […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Proteínove koláčiky s jahodami
Author Name
Published On
Cook Time
cucoriedkovy smoothie s proteinom bestbody
Čučoriedkový smoothie s proteínom

Urobte si chutnú radosť, ktorá Vám prinesie zdravie, silu a dobrý pocit. […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Čučoriedkový smoothie s proteínom
Author Name
Published On
Čo trápi mužov po 30-tke?

Vybrať si správny výživový doplnok nie je také jednoduché ako by sa mohlo zdať. Ako sa vyznať v záplave produktov Čítať viac

Summary
Čo trápi mužov po 30-tke?
Article Name
Čo trápi mužov po 30-tke?
Description
8 najčastejších problémov s ktorými muži často bojujú. Tieto problémy sa dajú riešiť pomocou produktov, ktoré Vám účinne pomôžu v boji s týmito problémami.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ovsena kasa s mangom a c
Ovsená kaša s mangom a chia semienkami

MyProtein mandľové maslo sa má vysoký obsah bielkovín, čo z neho robí najideálnejší doplnok pre aktívnych jedincov s podporovaním vysoko-kalorickej Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Ovsená kaša s mangom a chia semienkami
Author Name
Published On
foam-roller-bestbody
Zbavte sa bolesti s pomôckou Foam Roller

Vymeňte svojho maséra za penový valec, lakrosovú loptičku alebo iné pomôcky. Self Myofascial […]Čítať viac

Summary
Zbavte sa bolesti s pomôckou Foam Roller
Article Name
Zbavte sa bolesti s pomôckou Foam Roller
Description
Masáž s pomôckou foam roller je jedna z najúčinnejších terapeutických techník, ktorá dokáže pozitívne ovplyvniť každý sval, kosti, cievy, tkanivá, telesné orgány, nervy a bunky v tele. Pri vykonávaní techniky sa pomôckami pôsobí na tzv. spúšťacie body (trigger point). Sú to body, ktoré sú zdrojom bolesti a svalových dysfunkcií šíriace sa ďalej do okolia svalov. Celá technika spočíva v masírovaní postihnutých svalov pre odstránenie skrátenia a napätia svalových buniek.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Osviežujúci bananovo-mandľový shake

Začnite deň s bananovo-mandľovým shake-om! Máme pre Vás skvelý a chutný tip, pokiaľ […]Čítať viac

Najefektívnejšie kardio cvičenia
Najefektívnejšie kardio tréningy

Najefektívnejšie kardio tréningy závisia od vašich cieľov a od toho čo chcete dosiahnuť. Ponúkame Vám tri najčastejšie cieľe, ktoré chcú Čítať viac

Summary
Najefektívnejšie kardio tréningy.
Article Name
Najefektívnejšie kardio tréningy.
Description
Najefektívnejšie kardio tréningy závisia od vašich cieľov a od toho čo chcete dosiahnuť. Ponúkame Vám tri najčastejšie cieľe, ktoré chcú ľudia v rámci zlepšenia kardia dosiahnuť: vypracované telo, výborná kondícia, a chudnutie. Kardio tréning má veľa priaznivých účinkov aj na zdravotný stav všetkých vekových kategórií.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
arasidove susienky s chia 2
Arašidové sušienky s chia semienkami

Kokosový palmový cukor je sladidlo, ktoré poskytuje stálu energiu s úžasnou chuťou hnedého cukru. Je vhodný na použitie do kávy, Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Arašidové sušienky s chia semienkami
Author Name
Published On
Proteín pre ženy

Konopný proteín je vynikajúci bielkovinový prípravok rastlinného pôvodu, ktorý napomáha ku skvelej a kvalitnej regenerácii a vypracovanej postave.Čítať viac

Summary
Proteín pre ženy.
Article Name
Proteín pre ženy.
Description
Najčastejšie, proteíny určené pre ženy obsahujú vysoké množstvo sacharidov a tukov. Je to z dôvodu sladkej a dobrej chuti, prípadne určený ako náhrada stravy. Proteín je nevyhnutný aj pre ženy. Často sa stáva, že ženy sa boja prijímať proteíny z dôvodu naberania svalovej hmoty. Práve naopak, proteín u žien podporuje chudnutie, má nízku energetickú hodnotu a zrýchľuje metabolizmus.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Poznáte účinky vitamínu B3?

Po článkoch o vitamínoch B1 a B7  Vám prinášame článok o ďalšom vitamíne […]Čítať viac

Summary
Poznáte účinky vitamínu B3?
Article Name
Poznáte účinky vitamínu B3?
Description
Hlavné zdroje vitamínu B3 je obilie, arašidy, strukoviny, kvasnice, mlieko, pečeň, sója, slnečnicové jadrá, hríby. Vitamín B3 podporuje tráviaci systém, zlepšuje cirkuláciu krvi a upravuje vysoký krvný tlak a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pri nedostatku dochádzka k poškodeniu funkcie kože, slizníc, depresívnej psychóze, straty chuti do jedla a poruche spánku.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Raňajkový shake z ovsených vločiek

MyProtein mandľové maslo sa má vysoký obsah bielkovín, čo z neho robí najideálnejší doplnok pre aktívnych jedincov s podporovaním vysoko-kalorickej Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Raňajkový shake z ovsených vločiek
Author Name
Published On
Sladké zemiaky a ich silný antioxidačný účinok + recept

Nebaví Vás neustále na obed pripravovať tie isté ingrediencie? Chcete skúsiť niečo […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Sladké zemiaky a ich silný antioxidačný účinok + recept
Author Name
Published On
Topinambur pre Vaše zdravie + recept

Veľa z Vás pravidelne jedáva rôzne druhy zeleniny alebo ovocia. Niektoré sú […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Topinambur pre Vaše zdravie + recept
Author Name
Published On
Ochutnajte zdravý protizápalový smoothie

Mandľovo – ryžové mlieko s ľahkou marcipánovou chuťou je skvelý osviežujúci nápoj vhodný medzi jedlami, ako aj do kávy alebo Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Ochutnajte zdravý protizápalový smoothie
Author Name
Published On
7 spôsobov, ako si vybudovať hrudné svalstvo

Nedarí sa Vám vybudovať pevné a veľké hrudné svalstvo? Zdá sa Vám, […]Čítať viac

Summary
7 spôsobov, ako si vybudovať hrudné svalstvo.
Article Name
7 spôsobov, ako si vybudovať hrudné svalstvo.
Description
Najlepším riešením, ako budovať hornú časť hrudníka je začať tréning práve cvičením na hornú časť. Takže namiesto toho, že začnete svoj tréning bench pressom na rovnej lavičke, začnite ho so šikmou stúpajúcou lavičkou. Prekročenie svojich možností stimuluje rast svalovej hmoty.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Bolia Vás kĺby? Týchto 5 veci Vám pomôže

Milujete jogu, behanie v parku, prechádzku so psom, posilňovanie, futbal alebo iný kolektívny šport? […]Čítať viac

Summary
Bolia Vás kĺby? Týchto 5 veci Vám pomôže
Article Name
Bolia Vás kĺby? Týchto 5 veci Vám pomôže
Description
Pravidelný pohyb je kľúčový na udržanie pohyblivosti kĺbov. Kĺby sú cvičením lepšie vyživované, spevňujú sa kĺbové väzivá a posilňujú sa svaly, ktoré kĺby chránia. Antioxidanty sú hlavnou pomocou v boji proti voľným radikálom. Niektoré mastné kyseliny sú ochrannými zložkami kĺbov už od prírody môžu znížiť opuch a poškodenie kĺbov. Medzi najčastejšie mastných kyselín patria omega-3 mastné kyseliny a omega 6.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Kávovo-proteínový shake

Organic Espresso je prvé čisto organické espresso s komplexnou a harmonickou chuťou bez toxínov. Táto zmes spĺňa tie najprísnejšie kritériá Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Kávovo-proteínový shake
Author Name
Published On
Aký proteín je najlepší?
Aký proteín je najlepší?

Konopný proteín je vynikajúci bielkovinový prípravok rastlinného pôvodu, ktorý napomáha ku skvelej a kvalitnej regenerácii a vypracovanej postave.Čítať viac

Summary
Aký proteín je najlepší?
Article Name
Aký proteín je najlepší?
Description
Telo potrebuje príjem proteínov na budovanie svalovej hmoty tým, že udržujú telo v anabolickom stave. Dostatok bielkovín zabezpečí stavebné látky pre tvorbu rastového hormónu. Udržuje správne pH krvi a zabezpečujú silný imunitný system. Bielkoviny zrýchľujú metabolizmus na druhej strane nedostatok bielkovín sťažuje telu tvorbu energie z tukových zásob.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Chia puding s mandľovým maslom a ovocím

Mandľovo – ryžové mlieko s ľahkou marcipánovou chuťou je skvelý osviežujúci nápoj vhodný medzi jedlami, ako aj do kávy alebo Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Chia puding s mandľovým maslom a ovocím
Author Name
Published On
Preparation Time
6 krokov ako vyrysovať postavu

ThermX je najnovšia a najsilnejšia forma spaľovača tukov v rýchlo vstrebateľných kapsuliach. Efektívne znižuje telesnú hmotnosť a dodáva energiu.Čítať viac

Summary
6 krokov ako vyrysovať postavu.
Article Name
6 krokov ako vyrysovať postavu.
Description
Jednoducho nie je možné zbaviť sa telesného tuku, bez tvrdej práce v posilňovni a v kuchyni. Vhodný spaľovač tuku maximalizuje účinky vašej tvrdej práce, dodaním extra munície pre vaše telo, vo vojne proti telesnému tuku. Spaľovače tukov, fungujú na princípe zvýšenia metabolizmu, zvýšenia energie, potlačenia chuti do jedla, či blokovania vstrebávania tukov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Proteínový smoothie na detox a trávenie

Tento zázračný a veľmi chutný koktejl vám dodá základne živiny, zdravé tuky, energiu […]Čítať viac

Summary
Proteínový smoothie na detox a trávenie.
Article Name
Proteínový smoothie na detox a trávenie.
Description
Pomôže pri množstve ochorení, grean tea detoxikuje organizmus, znižuje cholesterol, má antibakteriálny a antivírusový účinok. Broskyne upevňujú väzivové tkanivá a cievy. Pomáhajú redukovať hmotnosť a stabilizujú hladinu cukru v krvi. Podporujú vylučovanie štiav tráviacej sústavy, urýchľujú prechod potravy a odstraňujú zápchu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Začnite žiť zdravo! Stačia na to len 4 kroky.

Chcete sa začať správne stravovať, ale neviete či bude vhodnejšie vegánstvo alebo […]Čítať viac

Summary
Začnite žiť zdravo! Stačia na to len 4 kroky.
Article Name
Začnite žiť zdravo! Stačia na to len 4 kroky.
Description
Základnú a najdôležitejšiu úlohu zohráva strava. Strava poskytuje vášmu telu stavebný základ, ktorý využíva na tvorbu buniek, opravu tkaniva, pohyb, dýchanie a celkovú existenciu. Detox pomáha telo očistiť a zbaviť sa všetkých nežiaducich látok a zároveň prečistiť Vaše hrubé črevo a napomôcť správnemu tráveniu a vylučovaniu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Michal Kozmál – člen BestBody Fitness Teamu

“Citius, Altius, Fortius.” Článok o Michalovi Kozmálovi, Vám pomôže spoznať ho viac […]Čítať viac

najlepsie a najhorsie potraviny pre nasu plet
Poznáte účinky vitamínu E?

Pokiaľ hľadáte spôsob ako podporiť hojenie rán po popálení alebo ako omladiť pokožku, […]Čítať viac

Summary
Poznáte účinky vitamínu E?
Article Name
Poznáte účinky vitamínu E?
Description
Vitamín E je v tukoch rozpustná látka, ktorá sa môže ukladať do zásoby v pečeni, tukovom tkanive, srdci, svaloch, semenníkoch, maternici a nadobličkách. Vitamín E má veľmi dôležitú úlohu ako prírodne sa vyskytujúci antioxidant. Vitamín E a všetky ďalšie antioxidanty v konečnom dôsledku znižujú úmrtnosť.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
koren_maca_pozitivne_ucinky_bestbody
Koreň Maca a jeho liečivé účinky

Skúsili ste už niekedy doplnok stravy z koreňa Maca? Ak áno, určite […]Čítať viac

Mýtus o príjme bielkovín. Koľko a kedy prijímať bielkoviny pre prírastky svalovej hmoty?

Ak aj Vy cvičíte, určite ste sa už zamýšľali nad otázkou kedy […]Čítať viac

Summary
Mýtus o príjme bielkovín. Koľko a kedy prijímať bielkoviny pre prírastky svalovej hmoty?
Article Name
Mýtus o príjme bielkovín. Koľko a kedy prijímať bielkoviny pre prírastky svalovej hmoty?
Description
Zdá sa, že konzumácia vyšších dávok bielkovín rozložená ďalej od seba (4-6 hodín), pričom sa dopĺňa aminokyselinami vo voľnej podobe a sacharidmi medzi jedlami je efektívny spôsob, ako maximalizovať syntézu bielkovín vo svaloch a prípadne prekonať reakciu odolnosti.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Maniok alebo Yucca + recept

Veľa z Vás pravidelne jedáva rôzne druhy zeleniny alebo ovocia. Niektoré sú […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Maniok alebo Yucca + recept
Author Name
Published On
Cook Time
Prečo je potrebný vitamín B1?

Nevyhnutnou súčasťou výživy človeka sú nepochybne aj vitamíny. Aj keď ich denný príjem […]Čítať viac

Summary
Prečo je potrebný vitamín B1?
Article Name
Prečo je potrebný vitamín B1?
Description
Vitamín B1 má priaznivý účinok pri liečbe ochorení periférnych nervov a svalov, či už zápalového, toxického alebo metabolického pôvodu. Medzi hlavné zdroje zaraďujeme obilné klíčky, pečeň, celozrnná múka, droždie, srdcia, strukoviny. Vitamín B1 podporuje rast, udržiava normálnu činnosť svalov a zabezpečuje energiu pre centrálny nervový systém.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Recept na výbornú zelerovo-feniklovú polievku

Blíži sa víkend a určite už rozmýšľate, čo si uvariť na sobotný […]Čítať viac

Summary
recipe image
Recipe Name
Recept na výbornú zelerovo-feniklovú polievku
Author Name
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Ako nabrať svalovú hmotu, ak ste Ektomorf ?

Cvičíte ale neviete nabrať svalovú hmotu? Máte tenšie, dlhšie končatiny a užšiu […]Čítať viac

Summary
Ako nabrať svalovú hmotu, ak ste Ektomorf ?
Article Name
Ako nabrať svalovú hmotu, ak ste Ektomorf ?
Description
Ako sa ektomorf najlepšie nabalí na svalovej hmote? Odpoveď je jednoduchá. Jedzte veľa a dvíhajte ťažké váhy! Ak máte typicky slabý apetít a ste prirodzene slabší, čo sa týka svalovej sily.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Máte radi reďkovky ? Robíte dobre !! + recept

Veľa z Vás pravidelne jedáva rôzne druhy zeleniny, medzi ktorými určite nechýba […]Čítať viac

Summary
Máte radi reďkovky ? Robíte dobre !! + recept
Article Name
Máte radi reďkovky ? Robíte dobre !! + recept
Description
Reďkovka je dobrá na pečeň, obličky, žalúdok, močový mechúr, na kardiovaskulárny a imunitný systém. Prečisťuje krv a odstraňuje z nej odpad. Pôsobí detoxikačne a proti preťaženiu organizmu. Používa sa pri liečbe rakoviny, žltačky, zápchy, infekcie močových ciest a obličiek, kožných ochorení a ďalších.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Poznáte účinky vitamínu B7?

V tomto článku sa dočítate základné informácie o vitamíne B7, aké sú […]Čítať viac

Summary
Poznáte účinky vitamínu B7?
Article Name
Poznáte účinky vitamínu B7?
Description
Keďže je vitamín B7 syntetizovaný v tráviacom trakte pomocou črevnej mikroflóry, nie je nevyhnutné ho prijímať potravou. V potrave sa nachádza hlavne vo vaječnom žĺtku, mlieku, vnútornostiach, pečeni, orechoch, obilí, ovocí a zelenine. Vitamín B7 sa podieľa na udržiavaní zdravej kože, pomáha pri liečbe ekzémov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Tibor Mraz crossfit
Tibor Mráz – člen BestBody Fitness Teamu

“Môžeš mať výhovorky alebo výsledky, nikdy nie oboje.” Článok o Tiborovi Mrázovi, […]Čítať viac

8 najpopulárnejších pred-tréningových jedál

V tomto článku nájdete recepty na osem pred-tréningových jedál, ktoré sú ľahké […]Čítať viac

Summary
8 najpopulárnejších pred-tréningových jedál
Article Name
8 najpopulárnejších pred-tréningových jedál
Description
Pred tréningom by jedlá mali byť ľahké a pohodlné na prípravu. Zároveň sú navrhnuté tak, aby obmedzili hlad a poskytli Vám kompletné bielkoviny, komplexné sacharidy a zdravé tuky.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
chia
Najzdravšie potraviny, ktoré majú byť vo vašej strave

Veľa rôznych potravín je dobrých a prospešných pre náš organizmus. Môžno ste […]Čítať viac

Summary
Najzdravšie potraviny, ktoré majú byť vo vašej strave
Article Name
Najzdravšie potraviny, ktoré majú byť vo vašej strave
Description
Veľa rôznych potravín je dobrých a prospešných pre náš organizmus. Môžeme Vám len odporúčiť, aby tieto potraviny nechýbali vo vašom každodennom jedálničku.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Omega 3 vs Omega 3-6-9
Omega 3 vs Omega 3-6-9

Z celkového pohľadu znie rozumnejšie fakt, že užívanie širšej škály zdravých a prospešných tukov v jednom výživovom doplnku je lepšie Čítať viac

Summary
Omega 3 vs Omega 3-6-9
Article Name
Omega 3 vs Omega 3-6-9
Description
Doplnok, ktorý sa dá bez výnimky odporučiť každému, je to práve rybí olej, konkrétne omega-3 mastné kyseliny (EPA) a kyselina dokozahexaenová (DHA). Omega-3 kyseliny ponúkajú mnoho zdravotných benefitov, ktoré sú dokázané mnohými vedeckými výskumami ako napríklad prevencia kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky, či rakoviny.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Najlepšie výživové doplnky pre mužov 2.časť
Najlepšie výživové doplnky pre mužov 2.časť

Vybrať si správny výživový doplnok nie je také jednoduché ako by sa mohlo zdať. Ako sa vyznať v záplave produktov Čítať viac

Summary
Najlepšie výživové doplnky pre mužov 2.časť
Article Name
Najlepšie výživové doplnky pre mužov 2.časť
Description
Najčastejšími problémami, ktorými muži často trpia sú depresia, problémy s plodnosťou, migréna, nespavosť, bolesti chrbtice, akné a iné. Pokiaľ máte prejavy niektorých ochorení je nevyhnutné váš stav konzultovať s odborníkmi.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
8 účinných cvikov na odbúranie tuku
8 účinných cvikov na odbúranie tuku

Experti na aeróbne cvičenia z The Health Lane zostavili rebríček niekoľkých najúčinnejších cvikov v snahe o zredukovanie telesného tuku. Vyberáme Čítať viac

Summary
8 účinných cvikov na odbúranie tuku
Article Name
8 účinných cvikov na odbúranie tuku
Description
Pri vysokej záťaži pri cvičení dochádza primárne k spaľovaniu rýchlej energie – cukrov, čo v spojení s krátkou dobou cvičenia prináša práve opačný efekt. Vhodné sú aeróbne cvičenia pri ktorých si udržujete primeranú tepovú frekvenciu a zvládnete ich vykonávať aj dlhší čas.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Vedeli ste načo sú dobré vitamíny?
Vedeli ste načo sú dobré vitamíny?

Vitamíny sú organické, biologicky aktívne látky, ktoré sú v malých množstvách pre život nevyhnutné. Môžeme ich charakterizovať ako základné kamene Čítať viac

Summary
Vedeli ste načo sú dobré vitamíny?
Article Name
Vedeli ste načo sú dobré vitamíny?
Description
Vitamíny sú organické, biologicky aktívne látky, ktoré sú v malých množstvách pre život nevyhnutné. Vitamíny nie sú zdrojom energie, ale väčšina má nezastupiteľnú úlohu v procesoch intermediárneho metabolizmu a pri ich nedostatku alebo úplnom chýbaní vznikajú špecifické metabolické poruchy.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
plan-uspechu-bestbody
Tréningový plán úspechu

Nikto ešte nenabral hmotu náhodne – vytvorte si tréningový plán zameraný na nárast svalovej hmoty. Ken Hill zhrnul päť hlavných Čítať viac

Summary
Tréningový plán úspechu
Article Name
Tréningový plán úspechu
Description
Tréningový plán by mal byť zostavený tak, aby sme dosiahli čo najefektívnejší nárast svalovej hmoty a zároveň svalom ponechali dostatočný čas na regeneráciu. Každý sme iní a preto, to, čo iným zabezpečuje očakávaný nárast hmoty, sa na vás týmto spôsobom prejaviť nemusí.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Na čo je dobrý vitamín A?
Na čo je dobrý vitamín A?

V predchádzájucom článku sme Vám predstavili Vitamíny vo všeobecnosti, aká je ich funkcia v ľudskom organizme ako aj aké je Čítať viac

Summary
Na čo je dobrý vitamín A?
Article Name
Na čo je dobrý vitamín A?
Description
Vitamín A alebo beta karotén je veľmi dôležitý antioxidant. Podporuje udržiavať zdravú kožu, očnú rohovku, dýchacie cesty a ovplyvňuje tvorbu pigmentu. Pri nedostatku beta karoténu môže nastať spomalený rast, malformácia kostí a degradácia reprodukčných orgánov.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
Päť chýb, ktoré vám bránia tvoriť svalovú hmotu
Päť chýb, ktoré vám bránia tvoriť svalovú hmotu

Po tom, čo ste prekonali ťažké začiatky a opustili rady začiatočníkov, nedovoľte aby vás bežné chyby vrátili naspäť vo vašom Čítať viac

Summary
Päť chýb, ktoré vám bránia tvoriť svalovú hmotu
Article Name
Päť chýb, ktoré vám bránia tvoriť svalovú hmotu
Description
Z hľadiska nárastu svalovej hmoty má pravidelná zmena vo výbere cvikov zásadný vplyv. Príliš veľa kardia môže viesť k príznakom telesného vyčerpania a zastaveniu nárastu svalovej hmoty a kondície. Dostatok spánku a dobré jedlo sú dva najdôležitejšie faktory, čo sa týka dosiahnutia perfektného tréningu.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
trening-s-vlastnym-telom-TRX-bestbody
Fitness tréning s vlastným telom

Nestíhate sa dostať do fitnescentra? Nemáte chuť niekam cestovať? Niekedy v tréningoch vykonávaných doma nájdete všetko čo potrebujete pre Čítať viac

Summary
Fitness tréning s vlastným telom
Article Name
Fitness tréning s vlastným telom
Description
Fitnes tréning s vlastným telom je určený pre domáce prostredie alebo cvičenie v prírode. Tento tréning Vám zabezpečí rozvoj silových schopnosti, koordinácie, posilnenie hlbokého stabilizačného systému (CORE) a správne držanie tela.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
ako-nam-pomaha-vitamin-d-bestbody
Ako nám pomáha vitamín D?

Máme tu ďalší článok, týkajúci sa Vitamínu D, teda vitamínu rozpustného v tukoch. V minulých článkoch sme predstavili prvý z Čítať viac

Summary
Ako nám pomáha vitamín D?
Article Name
Ako nám pomáha vitamín D?
Description
Vitamín D alebo kalciferol je vitamín rozpustný v tukoch. Vyskytuje sa v dvoch základných formách: Cholekalciferol (D3) a Ergokalciferol (D2). Pomáha pri liečbe zápalov spojiviek. Zdroje sú rybí tuk z tresky a tuniaka, pečeň, mlieko, maslo, žĺtok. Následok vitamínu D môže byť mäknutie a krivenie kostí.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo
20-týždňový program pre Váš budúci potenciál k úspechu
20-týždňový tréningový program pre Váš úspech

Tento päť mesačný program je navrhnutý pre cvičencov po dlhodobej pauze a začiatočníkov, ktorí sa chcú zviditeľniť Čítať viac

Summary
20-týždňový tréningový program pre Váš úspech
Article Name
20-týždňový tréningový program pre Váš úspech
Description
Chcete pracovať na svojej postave? 20-týždňový tréningový program pre začiatočníkov a pokročilých, zabezpečí vyšportované telo a zdravý životný štýl. Päť mesačný program je navrhnutý pre cvičencov po dlhodobej pauze a začiatočníkov. V tomto programe nájdete základy, ktoré Vám pomôžu dosiahnuť budovanie svalovej hmoty a sily.
Author
Publisher Name
Bestbody Blog
Publisher Logo