Ashwagandha BIO – 250 g

Ashwagandha BIO – 125 g – VitalVibe

5.00 z 5
2 Hodnotenie

12,50 € 7,90 €

Ashwagandha je jednou z najmocnejších a najužitočnejších ajurvédskych bylín, je príbuzná parada a používa sa pri liečbe štítnej žlazy.

Skladom

MNOŽSTVO

Ashwagandha (Withania somnifera)

je jednou z najmocnejších a najužitočnejších ajurvédskych bylín. Botanicky je príbuzná paradajke a goji bobuliam, patrí do rodiny Solanaceae. Rastie vo forme malého kríku, má malé zelené kvety, zatiaľ čo zrelé plody sú oranžovo-červené. Pre terapeutické využitie sa používajú hľuzy ashwagandy, ktoré sa vysušia a spracujú na prášok. O čerstvom koreni tejto rastliny sa hovorí, že má pach podobný konskému potu a tak tiež vznikol názov ashwaganda: Ashwat znamená kôň a Gandhi znamená v sanskrte vôňu alebo pach.

Ashwaganda sa úspešne pestuje iba v suchších oblastiach Indie a v niektorých častiach Nepálu, pretože potrebuje suché a teplé podnebie. Hlavnými zložkami ashwagandy sú steroidné laktóny a alkaloidy, medzi ktorými je hlavný vitanin. Ashwaganda obsahuje aj 18 rôznych mastných kyselín, beta-sitosterol, polyfenoly a rastlinné steroly. Jej priaznivé účinky na zdravotné problémy boli vedecky dokázané. Zlepšujú produkciu acetylcholínu, čo je hlavný prenášač nervových vzruchov. Zlepšuje kognitívne schopnosti myslenia, sústredenia a pamäti.

Mali by sa jej vyhnúť len ženy v čase tehotenstva a počas užívania kortikosteroidov na liečbu problémov štítnej žľazy.

100 % Ashwagandha

Balenie

125 g

Výrobca

VitalVibe

2 hodnotenie produktu

  1. (overený zákazník)

    Nie je to chuť, na ktorú si zvykne veľa ľudí. Mne prekáža, ale snažím sa hľadať jedlá s ktorými by sa dala skombinovať. Užívam hlavne večer pred spaním

  2. (overený zákazník)

    OK

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.