Camu Camu Green Power 90g

Camu Camu – prírodný vitamín C 65g – Green Power

27,60 € 16,80 €

Camu Camu je práškový extrakt z rovnomenného bobuľového ovocia, s vysokým obsahom vitamínu C, ktorý napr. posilňuje imunitu, znižuje únavu a vyčerpanie.

Skladom

MNOŽSTVO

Camu Camu Green Power

je práškovým extraktom z bobuľového ovocia, ktoré je známe pod názvom Camu Camu. Prášok vyniká vysokým obsahom vitamínu C, ktorý posilňuje funkciu imunitného systému, podporuje správnu látkovú premenu, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie a blahodarne prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Vitamín C ďalej chráni bunky pred oxidačným stresom, prispieva k normálnej tvorbe kolagénu,  správnej funkcii krvných ciev, prospieva zdraviu pokožky, kostí, chrupaviek, ďasien, zubov. Pozitívne vplýva na fungovanie nášho nervového systému a psychiky. Produkt je obzvlášť vhodný pre ľudí vystavených zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži.
Jedna dávka Camu Camu prášku ( 1,5 g = zarovnaná kávová lyžička) obsahuje toľko vitamínu C, ako pol kila (500 g) citrónov!

POZITÍVNE ÚČINKY CAMU CAMU:

  • Posilňuje imunitný systém, čím zvyšuje odolnosť pred vírusmi, pomáha pri liečbe vírusových ochorení dýchacích ciest, chrípkových stavoch a pri prechladnutí.
  • Je silným antioxidantom, čiže chráni náš organizmus pred škodlivými vplyvmi voľných radikálov.
  • Pôsobí preventívne proti vzniku civilizačných ochorení, akými sú cukrovka, nádorové ochorenia, či mentálne choroby.
  • Stimuluje tvorbu bielych krviniek a tým zmierňuje negatívny vplyv stresu a pomáha predchádzať depresiám.
  • Pomáha regulovať normálny telesný rast a blahodarne pôsobí proti únave.

CAMU CAMU,  super-ovocie amazonského dažďového pralesa
Camu Camu môžeme nájsť iba v delte rieky peruánskeho a brazílskeho amazonského pralesa. Je to doteraz najbohatší známy, čisto prírodný zdroj vitamínu C v celej rastlinnej ríši. Okrem vitamínu C je toto malé bobuľové ovocie bohaté na ďalšie živiny – vitamíny skupiny B (niacín, riboflavín), železo, fosfor, draslík a aminokyseliny. Rovnováha všetkých týchto živín robí z komplexu vitamínu C, obsiahnutého v Camu Camu,  ideálny prírodný zdroj pre naše zdravie. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C a spolu faktorov si Camu Camu ovocie vyslúžilo  u fajnšmekrov výstižný prívlastok “najvitamínovejšie” ovocie na svete.

Dospelí 1/2 kávovej lyžičky 2 až 4x denne. 2x denne je preventívna dávka na udržiavanie obranyschopnosti organizmu. 4x denne sa odporúča užívať nepretržite maximálne po dobu 5 dní a to v prípadoch zvýšenej fyzickej alebo psychickej záťaže, pri únave, oslabenej imunite ďalej pri akútnych zdravotných problémoch (chrípka, nachladnutie, vírusové ochorenia dýchacích ciest,…). Dávku rozmiešajte v cca 100 ml vlažnej neperlivej vody a vypite. Deti ½ kávovej lyžičky 1x denne.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy!

Skladovanie: skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C. Pri dávkovaní používajte suchú lyžičku a veko nádoby hneď tesne uzavrite. Uschovajte mimo dosahu malých detí.

Výživové hodnoty v Camu Camu C15 Green Future práškuv 100 g% ODD v 100gv dennej dávke
3 g
% ODD
v dennej dávke
Energia339 kcal/ 1418 kJ10,17 kcal/ 42,54 kJ
Bielkoviny5,51 g0,17 g
Sacharidy67 g2,01 g
 g g
Tuky1,39 g0,04 g
z toho nasýtené
mastné kyseliny
0,5 g0,02 g
Vláknina18,9 g567 mg
Vitamín C16 g20 000480 mg600
Soľ (sodík)0 g0 g

 

Priemerná odporúčaná denná dávka vitamínu C pre dospelého človeka je 80 mg. V uvedenom balení Camu Camu C15 GF je až 10,4 g vitamínu C, teda cca 130 odporúčaných denných dávok tohto vitamínu pre 1 dospelú osobu.

100% prášok z plodov ovocia Camu Camu (Myrciaria dubia)

Krajina pôvodu: Peru

Balenie

65 g

Výrobca

Green Power

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.