GB-xylitol-bestbody.sk

Xylitol 1000 g bez príchute- GymBeam

9,95 €

Xylitol je extrakt z brezy, ktorý je prírodnou náhradou cukru. Má mimoriadne nízky glykemický index (GI=7) a o tretinu menej kalórií ako cukor

Skladom už iba 2

MNOŽSTVO

Xylitol – prírodná náhrada cukru s mimoriadne nízkym GI a počtom kalórií, ktorý udržiava nízku hladinu krvného cukru

Xylitol je extrakt z brezy, ktorý je prírodnou náhradou cukru. Jeho neodmysliteľnou výhodou je, že aj napriek tomu, že vzhľadovo a chuťovo je takmer rovnaký ako kryštálový cukor, udržiava nízku a stabilnú hladinu krvného cukru. Navyše má mimoriadne nízky glykemický index (GI=7) v porovnaní s klasickým cukrom, ktorý má GI=68, a preto udržiava normálnu hladinu glukózy a pôsobí na ľudský organizmus výrazne odlišne. Z konzumácie xylitolu sa nepriberá, nemá negatívny vplyv na zuby, na jeho spracovanie nepotrebuje organizmus inzulín, urýchľuje tráviaci proces a napomáha vylučovaniu. Je vhodný pre dospelých, deti, diabetikov, tehotné ženy aj pri redukčných diétach.

Má funkciu nielen sladidla, ale aj stabilizátora, zvlhčovadla alebo plnidla v nízkokalorických potravinách. Na jazyku vytvára príjemný chladivý pocit, čo je dôvodom, prečo ho nájdeme aj v žuvačkách. Xylitol sa prirodzene vyskytuje v ovocí, zelenine, kukuričných strukoch, ovse alebo hubách. Metabolické premeny xylitolu nepotrebujú inzulín, a preto je vhodný pre diabetikov. Je obľúbený aj u výrobcov potravín. Xylitol je vhodnou náhradou sacharózy, vďaka ktorej ostanú vaše jedlá a nápoje rovnako sladké, no budú obsahovať menšie množstvo energie.

Xylitol sa bežne nachádza v menšom množstve aj voľne v prírode. Xylitol od GymBeamu sa získava a vyrába extrakciou z brezovej kôry. Na pohľad vyzerá takmer ako cukor, je biely a kryštalický. Xylitol patrí do skupiny takzvaných alkoholových cukrov, ktorá vykazuje približne rovnakú sladivosť ako cukor, ale len polovicu kalórií (cukor má 4 kalórie/gram, xylitol len 2,4 kalórie/gram).

Xylitol pre tých, ktorí držia redukčnú diétu

Spotreba cukru tvorí významný podiel prijímaných kalórií a poskytuje prázdne kalórie bez nutričnej hodnoty. Xylitol ako náhrada cukru môže byť užitočný pri znižovaní príjmu kalórií dvoma spôsobmi. Používanie Xylitolu (s mimoriadne nízkym glykemickým indexom (GI) 7) na sladenie prispieva k udržaniu stabilnej hladiny glukózy v krvi. Pomáha tiež preto, že má o 40% menej kalórií ako cukor, tým pomáha zmenšovať príjem kalórií a uľahčuje znižovanie váhy.

Xylitol je mimoriadne pomaly stráviteľný uhľohydrát, ktorého premena na glukózu je zložitý chemický proces. Je to časovo náročné, preto nemá takmer žiaden vplyv na hladinu cukru v krvi. Počas celého tráviaceho cyklu sa minimum brezového cukru (asi 25%) premieňa na glukózu a vstrebáva sa v krvi, a zvyšný cukor (asi 75%) sa dostáva do črevného systému a stáva sa súčasťou ďalších tráviacich procesov, čím pre telo zabezpečuje nepretržitý zdroj energie. 

Xylitol sa nachádza aj v žuvačkách, cukríkoch či zubných pastách

Použitím Xylitolu ako náhrady cukru v množstvách, ktoré neposobujú znižovanie pH plaku pod 5,7 počas 30 minút po konzumácii, prispieva k udržaniu mineralizácie zubov.

Baktérie nachádzajúce sa v ústnej dutine ho nie sú schopné metabolizovať, takže v ústach nevzniká kyslé prostredie zodpovedné za narúšanie zubnej skloviny. Práve preto je xylitol často používaný ako sladidlo v rôznych žuvačkách, cukríkoch, zubných pastách, nosných kvapkách a sprejoch.

Xylitol a jeho výhody

  • prírodná náhrada cukru – extrakt z brezy
  • má sladkú chuť takmer ako klasický cukor bez pachute
  • má mimoriadne nízky glykemický index (GI=7)
  • má o tretinu menej kalórie ako cukor
  • pomáha obmedziť tvorbu zubného kazu
  • je vhodný pre diabetikov
  • je vhodný do redukčných diét

Používajte ako alternatívu cukru, v rovnakých dávkach ako cukor. V pomere 1:1.

Tabuľka nutričných hodnôtv 100 g
Energetická hodnota1004 kJ / 240 kcal
Bielkoviny0 g
Tuky0 g
 z toho nasýtené mastné kyseliny0 g
Sacharidy100 g
 z toho cukry0 g
 z toho alkoholové cukry100 g
Sodík0 g

Xylitol 100%.

Upozornenie

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Alergénové upozornenie: Môže obsahovať stopy mlieka, sóje, vajec a orechov.

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.