bio-agave-sirup-biorganik

Agáve sirup BIO 365 g – Biorganik

5,50 €

Agáve sirup BIO je vynikajúce zdravé prírodné sladidlo s nízkym glykemickým indexom, chuťou a konzistenciou podobné medu, ktoré je vhodné aj pri diétach.

Momentálne nedostupné

Informujte sa o dostupnosti produktu prostredníctvom Chatu, alebo vyplňte     Kontaktný formulár

Agáve sirup BIO

Vynikajúce zdravé prírodné sladidlo s nízkym glykemickým indexom chuťou a konzistenciou podobné medu.

Sirup z agáve je prírodné nerafinované sladidlo, ktoré obsahuje vysoký podiel ovocného cukru (fruktózy, 50 g na 100 g sirupu), menšie množstvo dextrózy (glukózy, cca 18 g na 100 g sirupu) a veľmi nízke množstvo klasického cukru (sacharózy, menej ako 0,5 g na 100 g sirupu).

Vďaka vysokému obsahu fruktózy má sirup z agáve všetky výhody tohto populárneho sladidla. Fruktóza je sladšia ako repný cukor a rovnakej sladkosti pokrmov dosiahneme s polovicou kalórií. Preto je vhodným sladidlom pre ľudí s nadváhou a pri redukčných diétach.

Nestimuluje pankreas k vylučovaniu inzulínu tak ako ostatné cukry – má nízky glykemický index a po konzumácii nezvyšuje hladinu krvného cukru tak rýchlo ako med či biely cukor. Je preto vhodným sladidlom pre diabetikov za lekárskeho dohľadu (u cukrovky druhého typu), hypoglykemikov a ľudí, ktorí majú problémy s trávením sacharózy.

Klasická fruktóza sa však získava za použitia chemických činidiel hlavne z kukurice a neobsahuje žiadne prírodné látky.

Sirup z agáve naviac obsahuje zvyškové množstvo inulínu (cca 3 g na 100 g sirupu), ktorý podporuje zdravú črevnú mikroflóru a tým správnu činnosť čriev. Pretože pri výrobe nedochádza k žiadnej rafinácii, zostávajú v sirupe stopové množstvá minerálnych látok, prirodzene sa vyskytujúcich v agáve (vápnika, horčíka, zinku …) a podstatnejšie množstvo železa (16% odporúčanej dennej dávky v 100 g sirupu). Sirup je ľahko stráviteľný, napomáha činnosti žlčníka, tráveniu tukov a pôsobí preventívne pri zanášaní ciev vplyvom cholesterolu.

Je vhodný aj pre deti a rekonvalescentov.

Agávový sirup je ľahko rozpustný v teplej či v studenej vode. Dobre sa kombinuje s obilninami, orechmi, semiačkami, do nápojov, ako náhradné sladidlo do kávy a dokonca aj do čaju. Je to taktiež úžasné sladidlo na varenie konzervovanie či pečenie.

Agávový sirup je ľahko rozpustný v teplej či v studenej vode. Dobre sa kombinuje s obilninami, orechmi, semiačkami, do nápojov, ako náhradné sladidlo do kávy a dokonca aj do čaju. Je to taktiež úžasné sladidlo na varenie konzervovanie či pečenie.

30g agáve = 50g cukru – 3 polievkové lyžice.

Nutričné informácie:

Nutričné informácie100 g
Energetická hodnota (kcal)310
Energetická hodnota (kj)1297
Bielkoviny0 g
Sacharidy78 g
Z toho cukry69 g
Tuky0 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny0 g
Vláknina0 g
Sodík0,02 g

Zloženie: sirup z agáve *
* = Z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva HUÖko01

Krajina pôvodu: Mexiko.

Balenie

365 g

Výrobca

Biorganik

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.