Spirulina

Znižuje lipidy, posilňuje imunitu a znižuje oxidačný stres

Spirulina je mikroriasa, ktorá sa storočia konzumuje kvôli jej vysokej nutričnej hodnote a predpokladanému prínosu pre zdravie. Čítajte tiež: Chlorela a spirulina a ich účinky na zdravie.

Je to populárny doplnok - typ modrozelených rias, ktoré prirodzene rastú v oceánoch a slaných jazerách v subtropickom podnebí. Aztéci zbierali Spirulinu z jazera Texcoco v strednom Mexiku a dodnes sa zbierajú z jazera Čad v západnej strednej Afrike a pečú sa z nich suché koláče.

Spirulina bola kedysi klasifikovaná ako rastlina kvôli bohatosti rastlinných pigmentov, ako aj kvôli schopnosti vykonávať fotosyntézu. Nové chápanie jeho genetiky, fyziológie a biochemických vlastností spôsobilo, že vedci ju presunuli do bakteriálneho kráľovstva, najprv do rodu Arthrospira a neskôr do rodu Spirulina.

Spirulina rastie v mikroskopických špirálach, ktoré majú tendenciu sa držať spolu, čo uľahčuje zber. Má intenzívnu modrozelenú farbu, ale relatívne miernu chuť.

ŠTÝL ZOBRAZENIA:

NA STRÁNKU: 18 / 36

 • Spirulina BIO – 125 gSpirulina BIO – 125 g
  ZĽAVA
  DOSTUPNÉ

  Spirulina BIO – 125 g – VitalVibe

  13,90 € 11,50 €

  Spirulina je tak skvelá pre atlétov ako zdroj bielkovín a pre dobrú regeneráciu ,nachádza sa tu široké spektrum vitamínov B a E.

 • Spirulina Green Power 150g
  ZĽAVA
  DOSTUPNÉ
  DOSTUPNÉ

  Spirulina Green Power 150g – Green Power

  27,60 € 23,00 €

  Spirulina sú tablety sladkovodnej riasy Spirulina s vysokým obsahom železa a vitamínov A, D a K, ktoré pomáhajú správnemu fungovaniu organizmu.

 • Spirulina 100 tbl
  ZĽAVA
  DOSTUPNÉ
  DOSTUPNÉ

  Spirulina 100 tbl – Biotech

  6,50 € 5,17 €

  Spirulina je sinica, ktorá je nielen vhodná, ale aj veľmi prospešná pre ľudskú konzumáciu, pretože obsahuje mnoho aminokyselín a rôznych vitamínov.