Jedlá a fitness recepty

Raňajkový shake z ovsených vločiek

||shake_ovsene_vlocky-bestbody

Začnite deň so shake-om z ovsených vločiek!

Máme pre Vás skvelý a chutný tip, pokiaľ máte problém s tým čo na raňajky. Recept, ktorý Vám dodá energiu na dlhší čas, vďaka čomu nebudete mať po 30 min. opäť pocit hladu, a taktiež prísun kvalitných bielkovín. Okrem toho obsiahnuté ingrediencie podporujú činnosť srdca a pomáhajú predchádzať jeho ochoreniam. Shake má výbornú sladkú chuť ale s nízkym glykemickým indexom.

Instantné vločky v podstate predstavujú práškovú formu klasických vločiek. Obsahujú veľké množstvo rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny, vďaka čomu dokážu zasýtiť na dlhú dobu a taktiež prospievajú tráviacemu traktu. Vďaka nim teda nebudete mať dopoludnia nutkanie maškrtiť sladkosti, ktoré sú zdrojom bieleho cukru.

Agáve sirup je výborným prírodným sladidlom, ktoré má nízky glykemický index, po konzumácii teda nezvyšuje hladinu krvného cukru tak rýchlo ako med či biely cukor. Je preto vhodným sladidlom aj pre ľudí s nadváhou a pri redukčných diétach.

Mandľové maslo je skvelým zdrojom zdravých prírodných bielkovín, cukrov a tukov s jemnou a príjemnou príchuťou. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, preto jeho konzumáciou chránime telo pred oxidačným stresom a taktiež vo veľkom množstve je obsiahnuté magnézium, ktoré pomáha pri problémoch s krvným tlakom.

Ingrediencie:

Postup:

Všetky ingrediencie vložíme do nádoby a rozmixujeme.

Ingrediencie do receptu za najlepšie ceny: