viridian-vitamin K2-bestbody.sk

Vitamin K2 90 kapsúl – Viridian

39,26 € 35,33 €

Vitamin K2 je spájaný predovšetkým s procesom správneho zrážania krvi, má však vplyv aj na ďalšie oblasti spojené s kondíciou kardiovaskulárneho systému.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

Vitamin K2

Úplne nový vitamín K2 extrahovaný pomocou špeciálnych technológií z pokrmu natto – fermentovaných sójových bôbov. Vitamín K je spájaný predovšetkým s procesom správneho zrážania krvi, má však vplyv aj na ďalšie oblasti spojené s kondíciou kardiovaskulárneho systému. Predovšetkým je jeho účinok spájaný s procesom uvoľňovania vápniku do kostí, kam patrí, a nie do krvného obehu, kde sa ukladá v cievach. Mimo iné má taktiež vplyv na oblasť inzulínovej senzitivity.

Produkt je určený na podporu:

  • Kondície kardiovaskulárneho systému
  • Inzulínovej senzitivity
  • Kondície a pevnosť kostí

Vitamín K a kardiovaskulárny systém

Je dokázaná súvislosť medzi dlhodobým nedostatkom vitamínu K a zvýšením ukladaním vápniku v cievach. Tie sú potom menej a menej pružné, až môže po čase dôjsť k rozvoju vážneho problému – cievy musia byť kvôli správnemu prúdení krvi pružné a schopné sa sťahovať a rozťahovať. Tým najvážnejším problémom je buď ischemická choroba srdca alebo ochorenie periférnych tepien, typický na nohách alebo chodidlách.

Vitamín K a zrážanie krvi

Vlastnosti vitamínu K súvisí s činnosťou špeciálnych druhov proteínov, ktoré v spojení s kolagénovými vláknami produkujú krvné zrazeniny – tie zabraňujú krvácaní a vytvoria takzvaný thrombus, veľkú krevnú zrazeninu, která sa neskôr premení v nové tkanivo.

Vitamín K a inzulínová senzitivita

Čím menej sme citliví na hormón inzulín (ktorý je vyplavovaný po každej konzumácii predovšetkým sacharidov), tým viac ho potrebujeme, aby sme udržali stabilnú hladinu glukózy v krvi. Klesajúca inzulínová senzitivita postupne môže viesť až k inzulínovej rezistencii, ktorá je spájaná so vznikom diabetu typu 2. Vlastnosti vitamínu K súvisí s činnosťou špeciálnych enzýmov, ktorých nárast inzulínovej rezistencie brzdí.

Čistota produktu

– všetky zložky sú 100% aktívne
– je použitá výhradne forma kvalitných kapslí rastlinného pôvodu, s obsahom voľného prášku (značka Viridian Nutrition nevyužíva formu lacných tabliet z dôvodu vysokého obsahu balastných pojív a lepidiel, ktoré môžu tvoriť až 50% tablety)
– produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ožarované zložky
– neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
– neobsahuje konzervačné prostriedky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearát horečnatý, kyselinu stearovú
– zložky obsiahnuté v produkte pochádzajú z plodín a rastlín od malých lokálnych producentov. Jednou z kľúčových zásad Viridianu je práve podpora miestnych farmárov a výrobcov (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a férové vzťahy. Viridian tak naplňuje svoje heslo etické vitamíny a rovnako vďaka tomu garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese – doslova od semienka až po finálny produkt.

Balenie: 90 kapsúl (12,6 g)

Dávkovanie: 1-2 kapsule denne s jedlom, alebo podľa doporučenia lekára.

Výživové údaje:

 Počet dávok v balení: 10 – 30 1 kapsula obsahuje % RHP*
 Vitamín K2 (menachinon-7) 50 ug 67 %

% RHP – referenčná hodnota príjmu vitamínov a minerálov

Zloženie: Vitamín K, obal kapsule (hydroxypropylmethylcelulóza), alfalfa (Tolice vojteška), spirulina, čučoriedka.

Upozornenie: Nevhodné pro deti. Tehotné a kojace ženy užívanie konzultujte s lakárom. Neprekračujte doporučenú denní dávku. Nenahrádza vyváženú pestrú stravu. Vhodné pre vegánov. Skladujte v suchu a chlade, mimo dosahu detí. Extrahované z natta (pripraveného zo sójových bôbov fermentáciou prostredníctvom Bacillus subtilis). Netestované na zvieratách.

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.