irsky-mech

Írsky mach – 125 g – Vitalvibe

5.00 z 5
2 Hodnotenie

14,24 € 10,77 €

Írsky mach je vynikajúci doplnok stravy, ktorý je bohatý na vitamíny a minerály. Pomáha pri chorobách, zápaloch a rôznych zdravotných komplikáciách.

Skladom

MNOŽSTVO

Írsky mach je  super-potravinou bohatou na živinyJe prírodným regenerátorom pre kĺby.

Írsky mach (Chondrus crispus) je druhom červenej morskej riasy.

Írsky mach má veľmi veľa blahodarných účinkov na naše zdravie, pretože obsahuje 15 z 18 najpotrebnejších (esenciálnych) prvkov, ktoré vytvárajú náš organizmus. Je veľmi bohatý na kalcium, jód, síru, draslík a vitamíny typu A, D, E, F a K. Toto je dôvod, kvôli čomu sú tejto morskej riase prisudzované schopnosti pomáhať pri odstraňovaní radu problémov od porúch močového mechúra, zápalu priedušiek, zápach z úst, problémov s črevami, infekčných opuchov kĺbov, ťažkostí s pľúcami, problémov so štítnou žľazou až po tuberkulózu. Chráni aj proti rôznym nádorom a vredom. Najnovšie štúdie zistili, že írsky mach má protivírusové účinky a pomáha v boji s chrípkou typu B a s vírusmi spôsobujúce mumps.

Je typický tým, že obsahuje veľké množstvo látok, ktoré po namočení vo vode vytvárajú gél. Tieto látky sa nazývajú karagény a tvoria vlastne veľké molekuly, ktoré na seba viažu vodu. Karagény prechádzajú ľudským tráviacim traktom bezo zmeny, nerozkladajú sa ani vplyvom tráviacich štiav, ani pôsobením črevnej mikroflóry. Ich veľká molekula sa z čreva nevstrebáva do tela, a tak odchádza z tela von v nezmenenej podobe. Karagén tak navodzuje pocit sýtosti a môže spomaľovať vstrebávanie tukov z čreva do tela. Preto býva súčasťou niektorých prípravkov na chudnutie.

Je obľúbený práve vďaka svojej vlastnosti vytvárať gél (je to vlastne vegánska verzia želatíny). Toto zdravé rastlinné želé sa dá použiť i do zmrzliny, nápojov, dezertov a ďalších pokrmov ako zahusťovadlo a spojivo. Írsky mach sa taktiež používa v kozmetike – pridáva sa do telového mlieka.

 

ÍRSKY MACH – 125 G – VITALVIBE

Prečo práve Írsky mach?

Írsky mach rastie v obrovskom množstve v útesových častiach atlantického pobrežia Írska i Ameriky a nachádza sa i v časti Tichého oceánu. Čerstvý Írsky mach je mäkký a má pestré zafarbenie. Svoj názov získal podľa toho, že je najpočetnejšou rastúcou morskou riasou v moriach okolo Írska, kde má táto riasa veľkú tradíciu v ľudovom liečiteľstve. V 19. storočí sa Írsky mach stal jedným z hlavných zdrojov potravín a výživy v niektorých častiach Írska. V dnešnej dobe si získava popularitu v oblasti nie len zdravej výživy ako výborný zdroj živín, ale zároveň i ako skvelý pomocník v kulinárskej kuchyni. Tento írsky mach je zbieraný z prirodzených zdrojov, teda “wild harvested” a je to špeciálny poddruh Kappafycus Alverezii (má lepšiu stabilitu než Gracilaria a nehrozí tak znehodnoteniu machu pri skladovaní).

Použitie:

Riasy premyte a namočte v teplej vode. Nechajte ich po dobu asi dvoch hodín lúhovať. Potom rozmixujte riasy v mixére na konzistenciu želatínovej hladkej pasty. Riasy možno použiť do pokrmov podľa vašej fantázie.

Írsky mach nie je určený k pravidelnému užívaniu. Neprekračujte dávku 2 lyžičky gélu za deň.

Biely povlak, ktorý sa na machu vyskytuje, nie je pleseň, ale zvyšky soli.

 

 

Použitie:

Riasy premyte a namočte v teplej vode. Nechajte ich po dobu asi dvoch hodín lúhovať. Potom rozmixujte riasy v mixére na konzistenciu želatínovej hladkej pasty. Riasy možno použiť do pokrmov podľa vašej fantázie.

Írsky mach nie je určený k pravidelnému užívaniu. Neprekračujte dávku 2 lyžičky gélu za deň.

Biely povlak, ktorý sa na machu vyskytuje, nie je pleseň, ale zvyšky soli.

Nutričné hodnotyv 100 g
Energetická hodnota380 kJ/ 91 kcal
Tuky0 g
Sacharidy5,5 g
   z toho cukry0 g
Vláknina1,8 g
Bielkoviny3,6 g
Soľ**0,3 g

**Prirodzene sa vyskytujúci sodík

Balenie

125 g

Výrobca

VitalVibe

2 hodnotenie produktu

  1. (overený zákazník)

    Vynikajúci pre vegan kuchyňu, obsahuje vysoké množstvo vitamínov.

  2. Patrí medzi superpotraviny. Obsahuje veľké množstvo rastlinného kolagénu, ktorý je skvelý na kĺby a pre pleť. Používam ho v kuchyni.

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.