Flexit liquid 500 ml

Flexit liquid 500 ml – Nutrend

5.00 z 5
1 Hodnotenie

19,14 € 13,90 €

Flexit liquid – komplexná kĺbová výživa s obsahom chondoitin sulfátu, glukozamín sulfátu, MSM, a ďalších látok, na podporu kĺbov, väzív a chrupaviek.

Flexit liquid 500 ml - Nutrend - citron Dostupné na požiadavkuCitrón 19,14 € 13,90 € Napíšte nám
Flexit liquid 500 ml - Nutrend - pomaranc Dostupné na požiadavkuPomaranč 19,14 € 13,90 € Napíšte nám
Zrušiť výber

Flexit liquid

Ide o kĺbovú výživu, zloženie je komplexné. Obsahuje chondrotin sulfát, glukozamín sulfát, peptidy a kolagénne bielkoviny, aminokyseliny, MSM, kyselinu hyalurónovú. Je vynikajúci na obohatenie a doplnenie výživy pri problémoch s kĺbmi, u ľudí s rizikom rýchleho opotrebovávania a námahy kĺbov (pri nadváhe a športe), ľudia so zníženou pohyblivosťou a únavou kĺbov. Má ochrannú a regeneračnú funkciu pre spojivové a kostné tkanivo (kĺby, chrupavky, šľachy, väzy, kĺbové puzdrá, …)

Účinky Flexit liquid:
Dopĺňa a obohacuje kĺby pri problémoch s kĺbovým aparátom
Je vynikajúci pre ľudí, ktorých kĺby sú vystavované zvýšenej záťaži a možnosti opotrebenia
Pre ľudí s únavou kĺbov a zníženou pohyblivosťou
Dopĺňa výživu v poúrazových stavoch
Vynikajúci pre ľudí so zníženou hladinou a príjmom vápnika

Charakteristika Flexit liquid:
Kolagénna bielkovina alebo inak hydrolyzát želatíny je zdrojom širokého spektra peptidov a aminokyselín, ktoré spolu pôsobia pri vytváraní kolagénu. Kolagén je celkom nevyhnutný pre správny vývoj, ochranu chrupaviek všetkých kĺbov, pre výživu, pre kvalitu vlasov, nechtov a kože. V tomto produkte je využitý výhradne 97% enzymaticky štiepený hydrolyzát želatíny, ktorá má vysokú biologickú hodnotu. Rozdiel medzi ním a nehydrolyzátovanými bielkovinami je, že nehydrolyzované bielkoviny si musí organizmus v tráviacom ústrojenstve sám štiepiť (hydrolyzovať). Hotový hydrolyzát želatíny je však už štiepený a tak je vysoko využiteľný, ľahko stráviteľný, veľmi funkčný a okamžite použiteľný.
Glukosamín je telu vlastná látka, ktorá sa v tele tvorí z cukru v krvi. Glukosamín je veľmi dôležitý pre hybnosť kĺbov. Hrá rozhodujúcu úlohu pri premene spojivových tkanív, zamedzuje katabolické procesy v chrupavkách kĺbov. Je prekurzorom chondroitínu.
Chondroitín sulfát – je základným stavebným kameňom pre stavbu a obnovu spojivových tkanív. Dostatok tejto látky je vysokou ochranou chrupavky pred deštrukciou a poškodením
Kyselina hyalurónová – je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty (je to kĺbová tekutina, ktorá dodáva mäkkosť, mazľavosť a pružnosť) v chrupavkách. Molekula kyseliny hyalurónovej – jej štruktúra spôsobuje schopnosť pri nízkej koncentrácii naviazať mnoho molekúl vody, pričom sa tvorí viskózny gél, ktorý prináša spojivovým tkanivám schopnosť odolať vonkajším tlakom.
MSM (methylsulfonylmethan) – je to organická zlúčenina síry, bežne sa vyskytujúca v ľudskom organizme. Je účastná na tvorbe štruktúry kolegénových vlákien. Pomocou svojej antioxidačnej aktivite je schopná napomáhať pri zabraňovaní poškodzovaniu chrupaviek vplyvom voľných radikálov. Síra v MSM pomáha k tvorbe základných aminokyselín – cysteínu a metionínu.
L-Prolín – je to aminokyselina, ktorá je nevyhnutná pri tvorbe kolagénu, zároveň zrýchľuje regenerovanie poškodených chrupaviek a takisto väziva.
Vitamíny C, B6, D3 – sú schopné podporovať životne dôležité funkcie v organizme, sú schopné stimulovať nápravné pochody a veľmi dobre prispievajú k zlepšeniu imunitného systému a odolnosti organizmu
Vápnik – dôležitý pre stavbu kostí
Horčík – spolu s vápnikom je potrebný pre činnosť svalov a nervov, je to takzvaný protistresový minerál

pre ochranu existujúceho spojivového tkaniva
1 x denne 10 ml ráno na lačno
pri zvýšenom opotrebovaní a stavoch poškodenia
1 x denne 15 ml ráno na lačno

100 g Dávka – 20 g
Energetická hodnota 1382,3 kJ/ 325,1 kcal 276,5 kJ/65,0 kcal
Bielkoviny 50,4 g 10,1 g
Sacharidy 29 g 5,8 g
Cukry 1,5 g 0,3 g
Tuky 0 g 0 g
Nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Vláknina 0 g 0 g
Sodík 0 g 0 g
Vápník 460 mg = 58 % ddd 92 mg = 12 % ddd
Horčík 275 mg = 92 % ddd 55 mg = 18 % ddd
Vitamin C 500 mg = 833 % ddd 100 mg = 167 % ddd
Vitamin B6 25 mg = 1250 % ddd 5 mg = 250 % ddd
Vitamin D3 37,5 µg = 750 % ddd 7,5 µg = 150 % ddd
Chondroitin sulfát 750 mg 150 mg
Glukosamin sulfát 1500 mg 300 mg
Kolagenní bílkovina 50000 mg 10000 mg
Methyl sulfonyl methan (MSM) 1500 mg 300 mg
Kyselina hyaluronová 100 mg 20 mg
L-Prolin 2500 mg 500 mg
obsah odmerky: 25 g
pomer riedenia: 20 g na 250 vody
ddd…doporučená denná dávka

príchuť pomaranč: hydrolyzát želatíny, maltodextrín, glukonát horečnatý, glukonát vápenatý, L-Prolín, prírodné a prír. identické aróma pomaranč, regulátor kyslosti kyselina citrónová, MSM (methylsulfonylmethan), glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, vitamín C (kyselina askorobová), regulátor kyslosti kyselina jablčná, farbivo beta karotén, protispekavé látky fosforečnan vápenatý a oxid kremičitý, sladidlo acesulfam K a sukralóza, kyselina hyalurónová (sodná soľ), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín D3 (cholekalciferol).

Hmotnosť500 g
Balenie

500 ml

Výrobca

Nutrend

1 hodnotení produktu

  1. (overený zákazník)

    Dobrá chuť, ľahké dávkovanie.

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.