Viridikid Omega 3 Oil 200ml – Viridian

11,50 €

Produkt je vhodný pre všetky jedinca zamerané na:

  • Doplnenie nenasýtených mastných kyselín pre deti od 1 roka
  • Podporu vývoja fyzickej aj psychickej kondície
  • Prevenciu chorôb
  • BIO olej s obsahom omega 3,6,9 nenasýtených mastných kyselín
  • rastlinný zdroj

Momentálne nedostupné

Informujte sa o dostupnosti produktu prostredníctvom Chatu, alebo vyplňte     Kontaktný formulár

Viridikid Omega 3 Oil 200ml Organic (Bio Omega 3 olej pre deti)

Nenasýtené mastné kyseliny sú jedným z pilierov správnej výživy s vyváženým príjmom mikronutrientov (mikronutrienty sú vitamíny, minerálne látky – minerály a stopové prvky, ktoré sú súčasťou ľudskej výživy). Nemajú energetickú hodnotu, ale sú nevyhnutné na správnu funkciu organizmu. V dennom príjme sú ich potrebné množstvá kvantitatívne veľmi malé (gramy, miligramy a mikrogramy)).

V tele sú dôležité najmä pre mozog – tvorí ho približne zo 40%, nervovú sústavu – cca 50% nervových membrán je tvorené nenasýtenými mastnými kyselinami, konkrétne DHA, činnosť mnohých orgánov, prevenciu chorôb a psychický stav. Obzvlášť u detí sú najmä omega-3 extrémne dôležité pre správny vývoj. Ich nedostatok môže spôsobovať ADHD, úzkosť, poruchy učenia, zlé hojenie rán, autoimunitné choroby a ďalšie problémy.

U nenasýteným mastných kyselín je veľmi dôležitý pomer, v ktorom ho prijímame. Mal by sa pohybovať okolo 1:4 až 1:5 (omega 3:omega 6/9). Niekedy sa uvádza dokonca 1:2. Bohužiaľ súčasný pomer v strave je 1:15 až 1:20. Viridikid 100% Organic Omega Oil preto obsahuje 51 % omega-3, 26 % omega-6 a 16 % omega-9.

Ďalšou výhodou predovšetkým pre deti je jeho výhradne rastlinné zloženie. Omega-3 sa dá veľmi efektívne doplňovať z kvalitného rybieho tuku, ten však veľmi často u detí naráža na problém s chuťou.

Viridikid Oil je však pripravený zo semienok (ľanu, tekvice a konope) a je dochutený vanilkovým a pomarančovým olejom. Preto chutí výborne. Dá sa konzumovať rovno z lyžičky alebo pridávať do jedál, kde sa bez problémov stratí. Rovnako je vhodný pre každého, kto hľadá čisto rastlinný zdroj nenasýtených mastných kyselín.

 

 

Čistota produktu

– Všetky zložky sú 100% aktívne
– Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ožarované zložky
– Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu – vhodné pro vegánov
– Neobsahuje konzervačné prostriedky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenici, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearát horečnatý, kyselinu stearovú
– Zložky obsiahnuté v produkte pochádzajú z plodín a rastlín od malých lokálnych pestovateľov. Jednou z kľúčových zásad Viridianu je práve podpora miestnych farmárov a výrobcov (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a férové vzťahy. Viridian tak naplňuje svoje heslo etické vitamíny a rovnako vďaka tomu garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese – doslova od semienka až po finálny produkt.
 Balení: 200 ml

 

Deti 1-2 roky 5 ml (1 čajová lyžička) denne

Deti 2-6 rokov 10 ml (2 čajové lyžičky) denne

Deti od 6 rokov 15 ml (3 čajové lyžičky) denne

  • s jedlom alebo podľa doporučenia lekára

 

Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nenahradzujte pestrou stravu. Skladujte v suchu a chlade mimo dosah detí.
Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 6 týždňov.
Výživové údaje:
 5 ml poskytuje:
 alfa-linolenová kyselina (omega-3)
 2330 mg (51 %)
 kyselina linolová (omega-6)
 1235 mg (25 %)
 gama-linolenová kyselina (omega-6)
 14 mg (1 %)
 kyselina olejová (omega-9)
 699 mg (16 %)
*1 dávka zodpovedá 5 ml. Balenie obsahuje 40 dávok.

Zloženie v 5 ml* (cca čajová lyžička): Bio ľanový olej 3731 mg (82 %), Bio konopný olej 523 mg (11,5 %), Bio avokádový olej 137 mg (3 %), Bio dyňový olej 137 mg (3 %), Bio vanilkový olej 11 mg (0,25 %), Bio olej z pomarančovej kôry 11 mg (0,25 %).

Balenie

200 ml

Výrobca

Viridian

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.