Liposomal Vitamin K2 + D3 60ml – Ekolife Natura

22,30 € 18,20 €

Lipozomálny vitamín K2+D3 je tekutý výživový doplnok s 90g vitamínu K2 a 50g vitamínu D3 v doporučenej dennej dávke. S marhuľovou príchuťou a prírodnými sladidlami pre celú rodinu.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

LIPOSOMAL VITAMIN K2+D3
Doplnok stravy so sladidlom. Prémiový produkt s obsahom bioaktívnej formy vitamínov D (cholekalciferol) a K (menachinon MK7) vo forme originálnych, tekutých lipozómov .

Vitamín D prispieva k:

 • normál­nemu vstrebávaniu/využití vápnika a fosforu
 • normálnej hladine vápnika v krvi
 • udržaniu normálneho stavu kostí
 • udržaniu normálnej činnosti svalov
 • udržaniu normálneho stavu zubov
 • funkcii imunit­ného systému
 • vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek

Vitamín K prispieva k:

 • udržaniu normálneho stavu kostí
 • normálnej zrážanlivosti krvi

Vďaka použitiu formy lipozómov vytvorili produkt, ktorý sa ľahko používa a je vysoko vstrebatelný. Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi  všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problémov prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Z tohto dôvodu sa lipozómy profesionálne využívajú k príprave špičkových injekčných aplikácií, infúzií a potravinových doplnkov.

BIOAKTIVNA FORMA VITAMÍNU D a K V LIPOZOMÁLNEJ FORME

Podľa výskumov však vitamín K a vitamín D nemusia byť z bežných suplementov absorbované v tele v dostatočnom množstve. Môže to byť spôsobené vplyvom iných, súčasne konzumovaných potravín alebo príliš rýchlym odbúraním v tele.

Lipozomálna forma oproti tomu ponúka vynikajúcu vstrebatelnosť. Forma lipozómov naviac výrazne znižuje riziko gastrointestinálnych problémov spojených s tradičnou suplementáciou, čo je bonus pre všetky vekové kategórie! Lipozomálny transportný systém ponúka vysoko vstrebatelnú receptúru bez obsahu umelých sladidiel, umelých farbív, alebo geneticky modifikovaných zložiek.

UPOZORNENIE: V súčasnej dobe existujú NA TRHU DVA TYPY lipozomálnych produktov ROZDIELNEJ KVALITY !

 • Lipozomálne produkty so 100% OBSAHOM LIPOZÓMY = PRÉMIOVÝ TRH + FARMÁCIE (tekuté lipozomálne formy + injekčné lipozomálne formy, špeciálne sprejovo sušené lipozómy) = LIPOZÓMY EKOLIFE NATURA.
 • Lipozomálne produkty s nulovým obsahom lipozómov = diskont a on-line predaj (nízka cena). Tieto produkty žiadne lipozómy neobsahujú – obsahujú len zmes jednotlivých zložiek využívaných ku tvorbe lipozómov (obvykle kapsuly s obsahom prášku alebo gélu).

 

V čom je rozdiel ?

– 100% OBSAH LIPOZÓMOV.
– Lipozomálny transportný systém Ekolife Natura.
– Maximálna biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek.- Priamy a chránený transport vitamínov, minerálov a antioxidantov do telesných buniek.
– Lipozómy Ekolife Natura sú stabilné pri nízkom pH, a preto tiež stabilné v žalúdočnej kyseline.
– Lipozómy Ekolife Natura sa vstrebávajú miazgovým systémom.
– Lipozómy Ekolife Natura sa nemetabolizujú v pečeni (odlišná cesta vstrebávania).
– Lipozómy Ekolife Natura sú do bunky vstrebávané pasívnym transportom (bez potreby ďalšej energie).- Vyrobené v Európe (GMO free).
– Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ).
– Bez obsahu umelých sladidiel (sukralóza, aspartám, acesulfám, sacharín a ďalšie).
– Bez obsahu umelých farbív.– Glutén free (bez lepku).
– Soy free (bez sóje).
– Sugar free (bez cukru).
– Vegetarian.

Povolené zdravotné tvrdenia podľa Nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012

Vitamín D prispieva k:

 • normálnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu
 • normálnej hladine vápnika v krvi
 • udržaniu zdravých kostí
 • udržaniu normálnej činnosti svalov
 • udržaniu normálneho stavu zubov
 • funkcii imunitného systému
 • vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek

 

ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A VYUŽITEĽNOSŤ

Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenou fosfolipidovým puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúce) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúce) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidovej membrány – takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sa využívajú jednak matkou prírodou, napr. v materskom mlieku, jednak špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.

Hlavným benefitom využitia lipozómov na transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkoch stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sa absorbujú, prípadne ich skrátka tak ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.

Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problémov vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. hrudným miazgovodom prestupujú priamo do krvného riečiska. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sa metabolizujú, a až následne sa dostávajú do krvného obehu.

Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sa mikronutrienty vyžadujú vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómu je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvoj-vrstvami ako je napr. bunková stena samotná – a takto sa potom dopravuje obsah lipozómu (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.

O ZNAČKE EKOLIFE NATURA

Ekolife Natura je veľmi dynamická a úspešná spoločnosť zo Slovinska, špecializujúca sa na prémiové lipozomálne vitamíny, lipozomálne chelátované minerály a lipozomálne formulácie nutrientov preverené klinickými štúdiami. Spoločnosť založili v roku 2007 výživové špecialistky, sestry Tjasa a Tajča Pavček. Obrovskou motiváciou je im záujem o zdravý životný štýl, vzdelávanie sa, zdieľanie informácií a predovšetkým to, že sú obe mamičky troch detí. Pred tvorbou každého nového produktu sa preto pýtajú – dali by sme ho aj svojim deťom? Lepšiu záruku kvality by sme nenašli.

Lipozomálne vitamíny od Ekolife Natura sú úplnou špičkou z hľadiska vstrebatelnosti a využiteľnosti telom. Unikátna technológia lipozómov umožňuje transportovať účinné látky priamo k bunkám, takže vitamíny dosahujú v tele maximálny možný účinok.

 

Balenie: 60 ml
Dávkovanie: 1 ml denne priamo do úst, alebo pridajte do pohára vody alebo džúsu.
Upozornenie: Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov. Pred použitím pretrepať. Neprekračujte dennú doporučenú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Skladujte v chlade a suchu mimo dosahu detí. Nadmerná konzumácia môže vyvolať žalúdočné problémy (hnačku). Vhodné pre vegetariánov.
Výživové údaje:
 Počet dávok v balení: 60 x 1 ml
 1 ml* (RHP**)
 Vitamín K2
 45 µg (60 %)
 Vitamín D3
 25 µg/ 1000 IU (500 %)
*1 ml zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 60 dávok.
** % RHP— % referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok

Zloženie: voda, sladidlo xylitol, emulgátor slnečnicový lecitín, zvlhčovadlo glycerol, konzervant sorban draselný, vitamín K2 (menachinon MK7), vitamín D3 (cholekalciferol), marhuľová aróma, antioxidant vitamín E (D-alfa-tokoferol).

Výrobca

Ekolife Natura

Balenie

60 ml

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.