Liposomal Vitamín C 1000mg 250ml – CureSupport

30,30 € 25,55 €

Vitamín C prospieva k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Vďaka použitiu formy lipozómov vytvorili produkt, ktorý sa ľahko používa a je vysoko vstrebateľný.

Skladom

MNOŽSTVO

Doplnok stravy. Originálna liečba podporujúca lipozomiu.
Prémiový produkt s obsahom bioaktívnej formy vitamínu C vo forme originálnych CureSupport tekutých lipozómov.
Vitamín C prospieva k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Vďaka použitiu formy lipozómov vytvorili produkt, ktorý sa ľahko používa a je vysoko vstrebateľný.

Produkt obsahuje originálny Curesupport lipozomy, ktoré sú vo svojej kategórii skutočným pojmom, vďaka uznávaným originálom a to ako medzi širokou verejnosťou, tak medzi špičkovými profesionálmi. Najvyššia možná funkčnosť a kvalita originálnych lipozómov Curesupport je vo svojich základných verziách preverená priamo klinickými štúdiami.

Lipozomálne produkty CureSupport sú vyrábané priamo na výrobných linkách holandskej spoločnosti Curesupport B.V. (Medical manufacturer), s  ktorou zdieľajú filozofiu maximálnej možnej kvality originálnych tekutých lipozómov preverených klinickými štúdiami.

Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problémov prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Z tohto dôvodu sa lipozómy profesionálne využívajú k príprave špičkových injekčných aplikácií, infúzií a potravinových doplnkov.

V ČOM JE ROZDIEL?

 • ORIGINÁLNE TEKUTÉ LIPOZOMY
 • Špičková biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek
 • Vyrobené v Európe (GMO free)
 • Farmaceutická kvalita produktov vyrábaných v režime “clean room” (vedecký výskum a následná produkcia)
 • Renomovaný a uznávaný producent originálnych lipozómov Curesupport s tradíciou spoločnosti viac ako 15 rokov
 • Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EU)
 • NE mass-marketing (pseudo-lipozomálne produkty)
 • NE umelé sladidlá (sukralóza, aspartam, acesulfam, sacharin a ďalší)
 • NE umelé farbivá
 • Gluten free (bez lepku)
 • Soy free (bez sóji)
 • Sugar free (bez cukru)
 • Vegan

Povolené zdravotné tvrdenie podľa NARIADENIA KOMISE (EU) č. 432/2012

Vitamín C prispieva k:

 • Udržanie normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom
 • (pri prívode 200 mg denne navyše k odporúčanému dennému príjmu)
 • Normálny funkciu imunitného systému
 • Ochrane buniek pred oxidatívnym stresom
 • Normálnemu energetickému metabolizmu
 • Normálny činnosti nervovej sústavy
 • Normálny psychickej činnosti
 • Prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
 • Prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E
 • Normálny tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev
 • Normálny tvorbe kolagénu normálnu funkciu kostí
 • Normálny tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek
 • Normálny tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu ďasien
 • Normálny tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kože
 • Normálny tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu zubov
 • Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa

ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A ZUŽITKOVATEĽNOSŤ

Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenú fosfolipidovými puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúci) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúca) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidové membrány – takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako matkou prírodou, napr. V materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.

Hlavným benefitom využitie lipozómov pre transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkov stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sú absorbované, prípadne je skrátka natoľko ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.

Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problému vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. Hrudným miazgovodov prestupujú priamo do krvného riečišťa. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. Pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sú metabolizované a až následne sa dostávajú do krvného obehu.

Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú mikronutrienty vyžadované vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvoj-vrstva lipozómu je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvoj-vrstvami ako treba bunková stena samotná – a takto je potom dopravovaný obsah lipozómu (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.

O ZNAČKE CURESUPPORT

CureSupport je holandská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou lipozomálnych doplnkov stravy. Má tradíciu už viac ako 15 rokov a za tú dobu dosiahla v tomto odbore celosvetového renomé. Heslo spoločnosti znie „Všetko je o vstrebateľnosti!“, Pričom možno bez preháňania povedať, že sa viac než podarilo ho naplniť. Vo vstrebateľnosti totiž nemajú originálne lipozómy konkurenciu – sú telom mnohonásobne využitelnější než obyčajné vitamíny. Svoje doplnky stravy vyrába spoločnosť CureSupport na vlastnej výrobnej linke, čo jej dáva kontrolu nad celým procesom výroby, a spoločnosť tak 100% garantuje kvalitu a čistotu svojich výrobkov. Vstrebateľnosť a účinok doplnkov značky CureSupport nie je marketingovým heslom, ale faktom prevereným odbornými štúdiami i každodenné skúseností.

Balenie: 250 ml
 5 ml denne priamo do úst, alebo pridajte do pohára vody alebo džúsu.
Upozornenie: Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov. Pred použitím pretrepať. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Skladujte v chlade, suchu, mimo dosah detí. Vhodné pre vegetariánov.
Výživové údaje:
 Počet dávok v balení: 50 x 5 ml
 5 ml* (% RHP**)
 Vitamín C
 1000 mg (1255 %)
 Draslík
 42 mg (2,2 %)
 Sodík
 74 mg
*5 ml zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 50 dávok.
** % RHP— % referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok
Zloženie: voda, vitamín C (L – askorbát draselný, L – askorbát sodný, L – askorbová kyselina), emulgátor slnečnicový lecitín (non GMO), zvlhčovadlo glycerol, alkohol < 2,8 %, konzervant sorban draselný, antioxidant vitamín E (D-alfa-tokoferol). Obsah alkoholu < 2,8 % objemových jednotiek.
Balenie

250 ml

Výrobca

CureSupport

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.