viridian_balanced_iron_complex_veg_caps_90

Balanced Iron Complex 90 kapslí – Viridian

5.00 z 5
1 Hodnotenie

22,80 € 17,40 €

Železo je jedným nevyhnutných prvkov nielen pre každého, kto podstupuje zvýšenú fyzickú záťaž. Jeho vlastnosti súvisia s krvotvorbou, produkciou energie a okysličovaním organizmu, imunitným systémom a kognitívnymi funkciami.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

BALANCED IRON COMPLEX

Železo je esenciálny minerál, ktorý sa v tele podieľa na viac ako 200 biochemických reakciách. Patrí medzi ne prenos kyslíka, produkcia energie, správne fungovanie imunitného systému, tvorba hormónov, červených krviniek, hemoglobínu, neurotransmiterov a DNA.
Existujú skupiny osôb vyžadujúce vyšší príjem. Ide o športovcov, vegetariánov a vegánov, tehotné alebo menštruujúce ženy, dospievajúci či seniorov. Odporúčaný príjem železa pre športovcov je 1,3 – 1,7 krát vyšší ako pre nešportujúcu populáciu a pre vegetariánov 1,8 krát vyššií ako pre osoby konzumujúce mäso. V tele je železo skladované predovšetkým vo forme hemoglobínu a v kostnej dreni

Viridian-logo-bestbody.sk

Britská značka Viridian Nutrition ponúka tzv. Etické vitamíny a doplnky stravy, zamerané na tri hlavné oblasti: kvalita / čistota, charita, životné prostredie. 99% produktov značky Viridian Nutrition spĺňa požiadavky náročnej kategórie čistoty KOSHER, všetky produkty sú 100% bioaktívne, v kapsliach rastlinného pôvodu, bez použitia problematických aditív, 40% produktov je oficiálne certifikované ako 100% organické (Soil Association). Všetky zložky pochádzajú z absolútne čistých zdrojov = NIE genetickej modifikácie, NIE ožarovanie, NIE tablety, 5% z každej predanej položky je investovaných na charitatívne účely v tzv. Viridian Nutrition Charity Donation program (Friends of the Earth, NSPCC, Woodland Trust, Jack and Jill Foundation Comic Relief, RSPB, Terrence Higgins Trust, Shelter, the Woodland Trust, Save the Children a ďalšie).

Balanced Iron Complex obsahuje železo vo forme bisglycinátu železnatého – ten je nielen šetrný k tráviacemu systému, ale navyše je pre telo najlepšie využiteľný. Mimo železa obsahuje komplex ešte vitamín C, ktorého vlastnosti súvisia s absorpciou a využiteľnosťou železa, vitamín B12 a kyselinu listovú, spojených s produkciou a činností červených krviniek, ktoré okysličujú organizmus.

Produkt je vhodný pre všetkých so zameraním na:

– Krvotvorbu
– Podporu fyzického i psychického výkonu
– Redukciu únavy a vyčerpania
– Podporu imunitného systému

Viridian – vitamínová spoločnosť s organickým srdcom

Balenie: 90 kapsúl (46,59 g)

1 kapsula denne s jedlom alebo podľa odporúčania lekára.

Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy, ak to neurčí lekár. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí.

Obsah vitamínov a minerálov:
 1 kapsula (% ODD*)
 100 mg (125 %)
 15 mg (107 %)
 7 mg (1,9 %)
 100 µg (50 %)
 50 µg (2000 %)
*% ODD – % odporúčanej dennej dávky

Zloženie: L-askorbát horečnatý 107 mg, z toho: Vitamín C (L-askorbová kyselina) 100 mg (125% *), Horčík 7 mg (1,9% *), obal kapsule (hydroxypropylmetylcelulóza) na báze lucerny (123 mg ), spiruliny (41 mg) a čučoriedky (41 mg), železo (bisglycinát železnatý) 15 mg (107% *), kyselina listová (kyselina pteroylglutamová) 100 mikrogramov (50% *), Vitamín B12 (kyanokobalamín) 50 mikrogramov (2000 % *).

*% Odporúčanej dennej dávky.

1 hodnotení produktu

  1. (overený zákazník)

    Hľadala som vhodný doplnok stravy vo forme železa a narazila som na viacero výrobcov, ale ani pri jednom nebol jasný/vhodný pôvod/zloženie a v konečnom dôsledku ani cena. Tento od Viriadianu splňa všetky moje požiadavky Odporúčam.

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.