CORDYCEPS MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

CORDYCEPS MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g – Four Sigma Foods

35,30 €

Cordyceps obsahuje aktívnu zložku z huby cordyceps, ktorá napomáha okysličeniu organizmu, urýchľuje rekonvalescenciu a zlepšuje sexuálnu vitalitu.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

Huba cordyceps (Ophiocordyceps sinensis), česky húsenica čínska, je jednou z významných zložiek tradičnej čínskej medicíny. Jedná sa o cudzopasnú hubu, ktorá sa vyskytuje v horských oblastiach Číny a Tibetu. Napriek tomu je oceňovaná pre schopnosť zlepšenia fyzickej i psychickej odolnosti (adaptogénne účinky) a tiež ako afrodiziakum.

CORDYCEPS MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

 

PRI ČOM POMÔŽE?

Cordyceps, podobne ako ďalšie tzv. funkčné huby, obsahujú niekoľko sto biologicky aktívnych látok, ktoré majú veľmi široké spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo.

Asi najznámejšie z nich sú betaglukany, ktoré harmonizujú náš imunitný systém. Sú to látky, ktoré nájdete mimo iného aj v lekárni v sirupoch pre choré deti od jedného roku. Zaujímavé je, akým spôsobom pôsobí. Samé o sebe nemajú žiadne špecifické účinky, ale v imunitnom systéme človeka nájdu práve to správne miesto, kde iba “pomôžu” bunkám k správnej funkcii. A to je dobré, pretože vďaka tomu sú betaglukany veľmi bezpečné a ich užívaniu sa nemusia báť ani alergici. Práve naopak!

Vďaka obsahu betaglukanu i ďalších biologicky aktívnych látok majú funkčné huby priaznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Niektoré funkčné huby sú tradične užívané vďaka svojej schopnosti zvyšovať odolnosť voči stresu.

ČÍM SA CORDYCEPS OD OSTATNÝCH FUNKČNÝCH HUB LÍŠI?

Je skvelou voľbou pre športovcov alebo pre unaveného človeka. Nie je náhodou, že ju preslávili práve šerpovia prenášajúci na svojom chrbte veľa kilové náklady až k vrcholom velhôr.

 CORDYCEPS MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

PREČO DAŤ PREDNOSŤ DVOJITÉMU EXTRAKTU Z FUNKČNÝCH HÚB?

Pre ľudské telo je veľká časť hubovitých tkanív nestráviteľná. A preto keď prehltneme prášok z rozomletej usušenej huby, nedokážeme z jej buniek vstrebať zďaleka všetky cenné účinné látky. V extrakte sa naopak nachádzajú všetky priaznivo pôsobiace látky v ľahko stráviteľnej podobe. A ak by ste z prírodnej huby získali naozaj všetky látky, nájdete v tomto instantnom nápoji dokonca dvojitý extrakt. Teda nielen látky rozpustené vo vode, ale tak isto aj všetky ostatné látky, ktoré sme získali extrakciou pomocou alkoholu (ten samozrejme v konečnom produkte obsiahnutý nie je vôbec).

Dvojitý extrakt teda zaisťuje vyššiu koncentráciu a lepšiu biologickú dostupnosť účinných látok pre organizmus. A práve ten je základom našich produktov z funkčných húb. Práve dvojitý extrakt z Cordycepsu je základom lahodného instantného nápoja, v ktorom ďalej nájdete vyváženú kombináciu bylín.

 

AKO  UŽÍVAŤ?

Každý z „elixírov“ má svoju špecifickú chuť. Môžete ju popíjať samotne alebo dochutiť napr. rastlinným mliekom alebo korením podľa vašej nálady a chuti. Vrecúško môžete aj napr. vysypať do cesta na zdravý koláč a obohatiť ho tak o ďalšie priaznivé účinky na telo aj na myseľ.

CORDYCEPS MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

Pomocou Cordyceps zlepšíte takmer každý aspekt svojho života, je vhodná pre dosiahnutie výnimočných výkonov v športe, v práci aj doma.

 

Zmiešajte so studenou alebo horúcou vodou, smoothie, kokteilom alebo použite pri varení a pečení.

Upozornenie:

Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Poznámka: výťažok v tomto prípravku je pripravovaný z huby, ktorá ku svojmu vývoju a rastu nepotrebuje telo húsenice.

 

Sacharidy 1g/100g, Energetická hodnota 5kcal/100g

Nie je významným zdrojom energie, sacharidov, tukov ani bielkovín.

v 1 dávke – 1 vrecúško: dvojitý extrakt z huby y cordyceps Ophiocordyceps sinensis * (1500 mg), mäta pieporná list*, šípky* (300 mg), schizandra* (200 mg). (* = USDA organic)

Balenie

20 sáčkov

Výrobca

Four Sigma Foods

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.