CHAGA MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

CHAGA MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g – Four Sigma Foods

35,30 €

Chaga sú liečivé huby, ktoré slúžia na podporu imunitného systému a obsahujú silné antioxidanty. Pomáhajú v boji proti stresu a podporujú

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

Huba Chaga (Inonotus obliquus) je nazývaná ako „kráľ húb“, „lesným diamantom“ alebo „hubou nesmrteľnosti“ je základnou ingredienciou v boji s predčasným starnutím a prevenciou proti vážnym chorobámRastie na severnej pologuli, najmä na brezách. 

Chaga, podobne ako ďalšie tzv. funkčné huby, obsahuje niekoľko sto biologicky aktívnych látok, ktoré majú veľmi široké spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo.

Asi najznámejšie z nich sú betaglukany, ktoré harmonizujú náš imunitný systém. Sú to látky, ktoré nájdete mimo iného aj v lekárni v sirupoch pre choré deti od jedného roku. Zaujímavé je, akým spôsobom pôsobí. Samé o sebe nemajú žiadne špecifické účinky, ale v imunitnom systéme človeka nájdu práve to správne miesto, kde iba “pomôžu” bunkám k správnej funkcii. A to je dobré, pretože vďaka tomu sú betaglukany veľmi bezpečné a ich užívaniu sa nemusia báť ani alergici. Práve naopak!

CHAGA MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

Vďaka obsahu betaglukanu i ďalších biologicky aktívnych látok majú funkčné huby priaznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Niektoré funkčné huby sú tradične užívané vďaka svojej schopnosti zvyšovať odolnosť voči stresu.

ČÍM SA CHAGA LÍŠI OD OSTATNÝCH FUNKČNÝCH HÚB?

Je skvelou voľbou pre športovcov alebo pre unaveného človeka.

CHAGA MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

PREČO DAŤ PREDNOSŤ DVOJITÉMU EXTRAKTU Z FUNKČNÝCH HÚB?

Pre ľudské telo je veľká časť hubovitých tkanív nestráviteľná. A preto keď prehltneme prášok z rozomletej usušenej huby, nedokážeme z jej buniek vstrebať zďaleka všetky cenné účinné látky. V extrakte sa naopak nachádzajú všetky priaznivo pôsobiace látky v ľahko stráviteľnej podobe. A ak by ste z prírodnej huby získali naozaj všetky látky, nájdete v tomto instantnom nápoji dokonca dvojitý extrakt. Teda nielen látky rozpustené vo vode, ale tak isto aj všetky ostatné látky, ktoré sme získali extrakciou pomocou alkoholu (ten samozrejme v konečnom produkte obsiahnutý nie je vôbec).

Dvojitý extrakt teda zaisťuje vyššiu koncentráciu a lepšiu biologickú dostupnosť účinných látok pre organizmus. A práve ten je základom našich produktov z funkčných húb.

AKO CHUTÍ?

Každý z “elixírov” má svoju špecifickú chuť. Môžete ich popíjať samotné alebo dochutiť napr. rastlinným mliekom či korením podľa vašej nálady a chuti.  Vrecúško môžete aj napr. vysypať do cesta na zdravý koláč a obohatiť ho tak o ďalšie priaznivé účinky na telo aj na myseľ.

CHAGA MUSHROOM ELIXIR MIX 20x3g - Four Sigma Foods

 

 

 

Zmiešajte so studenou alebo horúcou vodou, smoothie, kokteilom alebo použite pri varení a pečení.

 

Upozornenie: Dbajte pri užívaní Chaga súčasne s antibiotikami, lieky na riedenie krvi alebo pri podávaní glukózy intravenózne (žilovo). Pokiaľ máte pochybnosti, poraďte sa s odborníkom na lekárstvo alebo výživu.

Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám. Ukladajte mimo dosahu detí na chladom a suchom, temnom mieste.

 

 

 

energetická hodnota 5kcal/100g, sacharidy 1g/100g

Zloženie v 1 vrecku (3 g): dvojitý extrakt z huby chaga Inonotus obliquus*° (1 500 mg), sibírsky ženšen* (750 mg), mäta prieporná list*, šípok* (* = USDA organic; ° divoko rastúci). 

Chaga, používaná v instantných Four Sigmatic bola pestovaná voľne v prírode a pochádza z neobývaných oblastí Sibíra aby bola zaistená čo najlepšia kvalita.  

Nie je významným zdrojom energie, sacharidov, tukov ani bielkovín.

Balenie

20 sáčkov

Výrobca

Four Sigma Foods

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.