Balančná podložka PROFI k SM systém

38,09 €

Balančná podložka PROFI slúži pre správne a pokročilejšie prevedenie cvikov. Vďaka nej lepšie precítite cvičenie a výraznejšie aktivujete dôležité svalové skupiny.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

PROFI podložky nielen pre terapeutov a organizácie. Balančná podložka PROFI je pomôcka na cvičenie SM Systém, ktorú špeciálne navrhol jej autor MUDr. Smíšek a to výhradne pre túto metódu. Slúži pre správne a pokročilejšie prevedenie cvikov. Vďaka nej lepšie precítite cvičenie a výraznejšie aktivujete dôležité svalové skupiny.

Podložka je extrémne odolná proti poškodeniu a vytvára ideálne podmienky pre účinnosť cvikov najmä pre svoje balančné vlastnosti.

Má špecifickú tvrdosť. Zachováva si svoj tvar ani ani dlhodobom používaní nejaví známky prešliapania. Podložka je vhodná rovnako pre domáce ako aj profi použitie. Vďaka pevnému a odolnému materiálu má ideálne využitie aj vo fitnescentrách a iných športových zariadeniach, kde s podložkou denne prichádza do styku viac osôb.

Použitie:

Podložka je navrhnutá výhradne pre cvičenie SM Systém/SPS

Na balančnej podložke cvičte zásadne bez obuvi!

Pri cvičení ju pokladajte na rovný a stabilný povrch.

Skladovanie a údržba:

Pri manipulácii s balančnou podložkou nepoužívajte ostré predmety, mohlo by dôjsť k jej poškodeniu. Bežné známky opotrebovania, príp. šmuhy a odtlačky nie sú dôvodom na reklamáciu, je to bežný jav. Podložku skladujte na suchom a čistom mieste pri izbovej teplote. Nevystavujte podložku vysokým ani nízkym teplotám. Prípadné nečistoty na podložke odstráňte handričkou namočenou vo vode, alebo bežnom saponáte.

Materiál: špeciálna tvrdená pena s extrémnou odolnosťou

Rozmery:

  • Dĺžka: 49-50 cm
  • Šírka: 48,5-50 cm
  • Výška: 6 cm

 

 

ČO JE SM SYSTÉM / SPS A AKO FUNGUJE?

S =  stabilizácia + M = mobilizácia

SM Systém / SPS je metóda cvičenia, ktorá umožňuje liečiť poruchy pohybového aparátu, ale najmä pomáha predchádzať ich vzniku dostatočnou regeneráciou. Základom tejto terapeutickej metódy je špirálna stabilizácia chrbtice. Vychádza z toho, že hlavnou príčinou bolestí chrbta je porucha špirálnej stabilizácie, ktorú spôsobuje svalová disbalancia. Ide o princíp svalového reťazenia, kedy sa pohybom aktivujú konkrétne svalové skupiny, ovplyvňujúce ostatné svaly a činnosť vnútorných orgánov.To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov.

Autorom metódy SPS je český lekár MUDr. Richard Smíšek, ktorý sa opiera o klinické skúsenosti nadobudnuté počas posledných 30 rokov.

SM Systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. V praxi má tieto účinky: posilňovacie – posilňuje oslabené svalstvo naťahovacie – naťahuje napäté a skrátené svalstvo mobilizačné – obnovuje pohyblivosť kĺbov stabilizačné – dáva telu potrebnú pevnosť, zabezpečuje stabilitu v dobe kľudu a hlavne v dobe pohybu = dynamická stabilizácia koordinačné – koordinuje vzájomné postavenie pohybových segmentov optimalizuje riadenie pohybu – precvičuje pohybové stereotypy ( chôdza, beh, práca, šport )

KTO MÔŽE CVIČIŤ SM SYSTÉM?

SM systém môžu cvičiť už deti od 5.roku veku. Horná veková hranica nie je určená. Cvičenie je vhodné aj pre tehotné ženy, alebo ženy po pôrode, aktívnych športovcov, pacientov po operácii.

 

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.