Flex Core 120 tbl – Fitness Authority

17,55 €

Flex Core je komplexný produkt na zlepšenie stavu kĺbov a chrupaviek. Má bohaté zloženie vitamínov a ostatných podporných látok na ochranu vašich kĺbov.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

Komplexný prípravok Flex Core je určený na posilnenie kĺbov, šliach a väzov. Obsahuje aktívne a účinné zložky podporujúce správnu funkciu kĺbov, prírodné antioxidanty a vitamíny posilňujúce kĺby a šľachy. Disponuje substanciami zodpovednými za vytváranie kĺbového maziva a regeneráciu chrupavky.

Vďaka systematickému doplňovaniu účinných látok a minerálov  je oveľa väčšia šanca, že sa vyhnete zraneniam a úrazom, oddialite preťaženie kĺbov a väzov a odstránite bolesť a nepohodlie, ktoré môžu brániť správnej funkcii vášho pohybového aparátu.

Čo všetko Flex Core obsahuje?

Vitamín C – zúčastňuje sa syntézy kolagénu a chrupaviek. Kolagén je bielkovina, ktorá je zlúčenina prvkov, ako sú väzy, šľachy a kĺbové puzdrá. Sú pružnejšie a tým sa znižuje riziko úrazu.

Vitamín E – okrem toho, že vitamín E je antioxidant a znižuje zápaly v tele, tiež zlepšuje vzhľad pokožky.

Selén – vyššie dávky majú protizápalové účinky a tiež podporuje účinky vitamínu E.

Glucosamine hydrochloride – je potrebný pri syntéze proteoglykánov a glukosaminoglykánov v tele. Glukosamín je vyrobený z glukózy a glutamínu a je látkou prirodzene sa produkujúcou v ľudskom tele. Pri nadmernej fyzickej záťaži jeho množstvo nie je dostatočné na regeneráciu pohybového aparátu a musí byť do tela dodávaný externou formou. Dopĺňanie glukosamínu je dôležité v prevencii a tiež pri úľave od bolesti kĺbov po úrazoch.

Ľanový olej – je veľmi efektívny prostriedok v boji proti akémukoľvek zápalovému stavu. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú protizápalové účinky. Obsahuje 55% ľanového oleja, čo je dosť EFA pre podporu správneho fungovania kĺbov. Ľanový olej tiež obsahuje kyselinu linolovú, ktorá patrí do skupiny omega-6. Obidve kyseliny modulujú syntézu prostaglandinov. Prostaglandiny sú látky podobné hormónom a regulujú bunkovú aktivitu, zápalové reakcie, citlivosť na inzulín, imunitný systém, anabolické/katabolické a mnohé iné procesy.

Zázvor – zázvor je známy pre svoje zahrievacie vlastnosti a tiež pozitívne účinky na trávenie človeka. Spomaľuje biochemické procesy spojené s nástupom zápalu.

Kurkuma – podobne ako zázvor má protizápalový účinok a inhibuje uvoľňovanie histamínu na zníženie opuchu.

Chondroitín sulfát – zlúčenina dôležitá pre udržanie integrity spojivového tkaniva, zabezpečuje správne fungovanie pohybového aparátu. Má veľmi dobrú biologickú dostupnosť, analgetické vlastnosti, zlepšuje regeneráciu spojivového tkaniva a zvyšuje pohyblivosť kĺbov, čo je dôležité najmä v období rekonvalescencie po zranení.

Boswellia serrata extrakt – klinické testy preukázali pozitívny účinok na kĺby. Obsah boswellovej kyseliny prináša protizápalový účinok porovnateľný s liekmi.

Quercetin – inhibuje uvoľňovanie histamínu, znižuje opuch a príznaky alergie. Okrem toho zvyšuje prietok krvi do kapilár. Chráni odbúravanie kyseliny hyalurónovej.

Bromelaín – enzým ananásovej šťavy. Znižuje opuchy a pôsobí protizápalovo.

Kyselina hyalurónová – je polysacharid, ktorý spája kolagén a elastín. Doplnenie kyseliny hyalurónovej udržuje správnu molekulovú hmotnosť v synoviálnej tekutine, tlmí zápaly v oblasti spojenia. Má analgetický účinok, zvyšuje odolnosť proti mechanickému poškodeniu a zvyšuje vstrebávanie výživných látok. U žien zlepšuje stav a správnu hydratáciu pokožky.

Užite 1 kapsulu 4 krát denne s jedlom alebo po jedle.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku produktu. Potravinové doplnky by nemali byť užívané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nekonzumujte, ak ste alergický na ktorúkoľvek zložku lieku. Tento produkt by sa nemal užívať počas tehotenstva a dojčenia. Skladujte na chladnom a suchom mieste mimo dosahu malých detí. Uchovávajte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.

 • Vyrobené v zariadení, ktoré spracúva mlieko, sóju, vajcia, kôrovce, orechy, lepok a výrobky z nich.

Obsah v 4 kapsuliach:

 • Vitamín C 100 mg
 • Vitamín E 68 mg
 • Zinok 10 mg
 • Mangán 1,2 mg
 • Selén 10 mg
 • Glukosamín hydrochlorid (vrátane glukozamínu) 1500 mg
 • Ľanový olej 1000 mg
 • Zázvorový extrakt (Zingiber officinale) 475 mg
 • Výťažok z podzemku kurkumy (Curcuma longa) 55 mg
 • Chondroitín sulfát 104 mg
 • Extrakt z kôry Boswellia serrata kadidla 100 mg
 • Quercetin 100 mg
 • Bromelain 50 mg
 • Kyselina hyalurónová 1 mg

zloženie: slnečnicový olej, želatínová kapsula [želatína, glycerol, farbivo (karamel), čistená voda], glukosamín hydrochlorid, ľanový olej, zázvorový extrakt, uhličitan vápenatý, extrakt z odnoží kurkuma, včelí vosk, emulgátor (sójový lecitín), sodná soľ, chondroitín, vitamín C (kyselina askorbová), quercetin, vitamín E (acetát D-alfa-tokoferol), bromelain, oxid zinočnatý, síran manganatý, kyselina hyaluronová.

 

 

 

Balenie

120 kaps

Výrobca

Fitness Authority

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.