BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION

BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION

16,20 €

Aminokyseliny – BCAA (leucín, izoleucín, valín) sú stavebnými časťami bielkovín. Pomáhajú regenerovať a budovať svalovú hmotu. Tento produkt je výnimočný svojou rozpustnosťou a chuťou (oproti Scitec BCAA Xpress).

BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION - jablko Dostupnosť 1-5 dníJablko 16,20 €
BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION - bubble-gum Dostupnosť 1-5 dníBubble gum 16,20 €
BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION - limetka Dostupnosť 1-5 dníLimetka 16,20 €
BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION - ladovy-caj Dostupnosť 1-5 dníĽadový čaj 16,20 €
BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION - mojito Dostupnosť 1-5 dníMojito 16,20 €
BCAA + GLUTAMINE XPRESS 300 G – SCITEC NUTRITION - watermelon Dostupnosť 1-5 dníWatermelon 16,20 €
Zrušiť výber

Aminokyseliny – BCAA sú stavebnými časťami bielkovín. Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA) boli takto nazvané kvôli ich štruktúre, ktorá zahŕňa “bočný reťazec” jedného atómu uhlíka a troch atómov vodíka. BCAA pozostávajú z troch aminokyselín: leucín, izoleucín a valín. Z nich leucín je najlepšie preskúmaný a zdá sa, že ponúka najväčší fyziologický prínos, konkrétne zabezpečuje syntézu proteínov.

Výhody BCAA

 1. BCAA zvyšujú syntézu svalových bielkovín. BCAA (napríklad leucín) stimulujú syntézu bielkovín viac ako bežný proteín, pretože už boli rozložené na potrebné aminokyseliny, ktoré vaše telo potrebuje na vykonanie reakcie. Preto sa rýchlosť syntézy bielkovín zvyšuje okrem množstva syntézy proteínov, ktoré môže vykonať jedna konkrétna bunka. Toto je popredné vysvetlenie toho, ako môžu BCAA pomôcť maximalizovať zotavenie svalov.
 2. BCAA znižujú rozklad bielkovín. K tomu dochádza znížením počtu uvoľnených báz, ktoré signalizujú rozpad proteínov.
 3. Vysokokvalitné doplnky BCAA (takmer všetky) obnovujú schopnosť budovať svalstvo u starších.
 4. BCAA zlepšujú spaľovanie tukov a pomáhajú udržiavať stratu tukov.
 5. BCAA podporujú hormonálnu rovnováhu počas intenzívneho tréningu.
 6. BCAA môžu zlepšiť rozvoj sily pomocou tréningu na odolnosť.
 7. Doplnky BCAA môžu pomôcť znížiť únavu, čo môže významne zvýšiť vašu vytrvalosť pri tréningu. To je jeden z hlavných dôvodov pre ktorý sa odporúča prijať pred začiatkom vášho tréningu.
 8. BCAA znižujú bolesť svalov a umožňujú vyššiu frekvenciu v tréningu.
 9. BCAA zabraňujú strate svalov z vytrvalostného tréningu.
 10. BCAA zlepšujú odozvu inzulínu a môžu znížiť riziko cukrovky.
 11. BCAA môžu mať terapeutické účinky a často sa spájajú s dlhovekosťou.

Ako Vám pomôže L-Glutamín?

Glutamín hrá veľmi dôležitú úlohu pri metabolizme bielkovín, zväčšovaní objemu buniek a anti-katabolizme. Glutamín tiež zvyšuje vašu schopnosť vylučovať ľudský rastový hormón, ktorý pomáha metabolizovať telesný tuk a podporovať rast nového svalstva. Jeho schopnosť  anti-katabolizmu zabraňuje rozpadu vášho svalstva.

Výhody L-Glutamínu

Užívate L-Glutamín? Ak nie, možno by ste to po prečítaní nasledujúcich benefitov mali zvážiť. Glutamín je darcom uhlíka a dusíka a pomáha pri obnove glykogénu, ktorý nám dodáva energiu. Glutamín je najdôležitejšou zložkou svalovej bielkoviny a pomáha opravovať a budovať svalovú hmotu. Tu je zoznam výhod glutamínu:

 • Glutamín je spojený so syntézou bielkovín. Predchádza tomu, aby bolo vaše svalstvo katabolizované (zjedené), za účelom poskytnutia glutamínu ostatným bunkám v tele.
 • Glutamín pomáha zachovávať objem buniek a hydratáciuurýchľuje hojenie rán a popálenín a tiež regeneráciu.
 • Dopĺňa klesajúcu hladinu glutamínu počas intenzívneho tréningu
 • Výskumy ukázali, že glutamín pomáha pri produkcii rastového hormónu. Štúdia ukázala, že len 2 gramy L-Glutamínu zvýšili hladiny rastového hormónu o viac ako 400%.
 • Glutamín vám môže slúžiť na zlepšenie vášho imunitného systému. Pre kulturistov je to obzvlášť dôležité, keďže ťažké tréningy majú tendenciu značne znižovať hladiny glutamínu. (Glutamín je primárnym zdrojom energie pre váš imunitný systém).
 • Glutamín je jedným z najdôležitejších živín pre vaše črevá. Má schopnosť ”opraviť deravé črevo” tým, že udržiava štrukturálnu integritu vnútorností.
 • Stavím sa, že toto ste nevedeli: dokáže dokonca liečiť vredy! Výskumy zistili, že 1,6 gramu glutamínu denne, malo mieru vyliečenia 92% do 4 týždňov

 

Informácia pre alergikov

Produkt bol vyrobený v prevádzke so spracovávaním zložiek mlieka, vajec, gluténu, sóje, lieskových orieškov, arašíd, zelera, rýb a kôrovcov.  

Balenie 300 g = 25 dávok.

Príchute

300 g: Citrus mix, Long Island, Mojito, Dyňa červená, Ovocná žuvačka, Lime, Jablko

Dávkovanie BCAA + L-Glutamine

Zmiešajte denne jednu dávku (12 g – 1 odmerka) prášku BCAA+Glutamin Xpress s 600 ml vody. Konzumujte v čase okolo tréningu/počas tréningu, alebo medzi jedlami.

Počet dávok v balení 600 g50 dávok
Účinné látky na jednu dávku
12 g
Energetická hodnota0 kcal
Tuky0 g
Sacharidy0 g
Celkom BCAA v pomere 2:1:15000 mg
     z toho L-Leucín2500 mg
     z toho  L-Izoleucín1250 mg
     z toho L-Valín1250 mg
L-Glutamín5000 mg
Taurín300 mg

Príchuť ovocná žuvačka: L-glutamín, L-leucín, L-izoleucín, L-valín, arómy: kivi, žltý melón, marhuľa; taurín, sladidlá: sukralóza, acesulfám-K; látka pre reguláciu kyslosti: bezvodá kyselina citrónová;, farbivá: riboflavín, Brilliant Green (tartrazín*, patentovaná modrá V)
Príchuť lime: L-glutamín, L-leucín, L-izoleucín, L-valín, látka pre reguláciu kyslosti: kyselina DL-jablčná, bezvodá kyselina citrónová; arómy: citrón, medovka; taurín, sladidlá: sukralóza, acesulfám-K; farbivá: riboflavín
Príchuť jablko: L-glutamín, L-leucín, L-izoleucín, L-valín, látka pre reguláciu kyslosti: kyselina DL-jablčná, bezvodá kyselina citrónová; jablčné arómy, taurín, sladidlá: sukralóza, acesulfám-K; výťažky malátu (jačmeň) *

Alergény
Nevhodné pre osoby alergické na niektorú z látok uvedených v zložení produktu. Vyrobené v závode kde sa spracovávajú aj produkty obsahujúce mlieko, vajcia, sóju, lepok, kôrovce, arašídy, oriešky, ryby, morské plody.

Upozornenie
Scitec BCAA + Glutamine Xpress sa má používať v spojení s rozumnou stravou. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.  Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.  Scitec BCAA + Glutamine Xpress prášok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť, alebo predchádzať chorobe.

Skladovanie
Uchovávajte dobre uzatvorené na suchom mieste pri teplote 5-25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%, mimo dosahu detí a zdrojov tepla a priameho slnečného žiarenia. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov.

 

Príchuť

Bubble gum, Jablko, Ľadový čaj, Limetka, Mojito, Watermelon

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.