BCAA +Nitric Oxide 240 kaps -bestbody.sk

BCAA 2:1:1 + Nitric Oxide 240 kaps – Prom-in

5.00 z 5
1 Hodnotenie

14,20 €

Vetvené aminokyseliny chránia svalovú hmotu pred devastáciou. Zlepšujú regeneráciu svalstva po tréningu a chránia svalstvo pred katabolizáciou.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

BCAA 2:1:1 + Nitric Oxide

Svalovú hmotu chránia pred devastáciou vetvené aminokyseliny. Leucín, izoleucín a valín (ktoré sa označujú anglickou skratkou BCAA) patria medzi tých osem esenciálnych aminokyselín, ktoré musíme prijímať v potrave, lebo si ich náš organizmus nedokáže vyrobiť sám. Avšak aj medzi nimi zaujímajú špeciálne postavenie, pretože v škále ostatných aminokyselín, ktoré tvoria svalovú bielkovinu, zaujímajú celú jednu tretinu!

Leucín

má dominantné postavenie medzi všetkými rozvetvenými aminokyselinami a preto je jeho množstvo v danom prípravku, v porovnaní s ostatnými dvoma aminokyselinami, až dvojnásobné. Jeho spotreba najviac prispieva k urýchleniu nárastu svalov a je teda najvyššia spomedzi ostatných aminokyselín. Preto hovoríme o optimálnom pomere leucín: izoleucín: valín a to v pomere 2:1:1. V priebehu tréningu vstupujú vetvené aminokyseliny do energetického metabolizmu a sú všetky využívané ako hlavný zdroj energie. Dochádza k štiepeniu svalovej hmoty (deštrukcia – teda katabolizmus) a preto trpí aj regenerácia spolu s nárastom svalovej hmoty. Takýmto nepriaznivým okolnostiam dokážeme zabrániť, ak dodáme organizmu vetvené aminokyseliny prostredníctvom doplnku, pretože aminokyseliny, ktoré boli spotrebované, sú okamžite aj nahradené.

Nezvyčajná je kombinácia vetvených aminokyselín BCAA maximal spolu s nitric oxide (arginín-alfa-ketoglutarátom). Daná soľ arginínu má špeciálnu vlastnosť: vytvára oxid dusnatý v bunkách endotelu ciev. Cievy sa jej pôsobením rozširujú a zlepšuje sa tiež prekrvenie pracujúcich svalov. Takto sa k nim dostáva podstatne viac kyslíka a výživných látok – a prirodzene aj viac vetvených aminokyselín. Kombinácia BCAA s arginín-alfa-ketoglutarátom je teda jedinečná a výrazne zvyšuje efekt a tiež využitie prijímaných vetvených aminokyselín.

V tréningové dni 3 až 5 gramov približne 60 minút pred tréningom a ďalších 3 až 5 gramov ihneď po tréningu. V dni odpočinku tieto dve dávky s proteínovým jedlom (kokteilom). Celková denná dávka by nemala prekročiť 10 gramov.

Balenie

240 kaps

Výrobca

Prom-in

1 hodnotení produktu

  1. (overený zákazník)

    podobne ako amino X od BSN maju aj tieto transportny system, preferujem kapsule tak som zvolil tieto :)

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.