PRÍRODNÝ VITAMÍN C 400G – HEALTHFORCE

Prírodný vitamín C 400g – HealthForce

od 4,94 €

Vitamín C môžeme považovať za jeden z najdôležitejších vitamínov. Má schopnosť prispievať k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému. Podporuje veľké množstvo procesov a funkcií v tele. Má vplyv na vstrebávanie niektorých látok, s ktorými synergicky pôsobí, a z dlhodobého hľadiska prispieva k zachovaniu vnútornej harmónie tela.

Prírodný vitamín C 400g - HealthForce - 20-g Skladom20 g 4,94 €
Prírodný vitamín C 400g - HealthForce - 400-g Dostupnosť 1-5 dní400 g 61,00 €
Zrušiť výber

Vitamín C môžeme považovať za jeden z najdôležitejších vitamínov. Má schopnosť prispievať k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému. Podporuje veľké množstvo procesov a funkcií v tele. Má vplyv na vstrebávanie niektorých látok, s ktorými synergicky pôsobí, a z dlhodobého hľadiska prispieva k zachovaniu vnútornej harmónie tela.

Vitamín C pomáha navracať telo do jeho prirodzenosti a fyzického i psychického zdravia. Užívajte ho v prírodnej forme z tých najkvalitnejších prírodných rastlinných zdrojov a Vaše telo bude čerpať ďalšie výhody synergického pôsobenia fytoživín.

Vitamín C je komplexne fungujúca účinná látka, ktorá prispieva k celkovej harmónii a pomáha k udržaniu správnej funkcii obranyschopnosti ľudského organizmu. Z odborného hľadiska je vitamín C esenciálny mikronutrient, ktorý je dôležitý pre ľudské zdravie. Zúčastňuje sa na mnohých biologických procesoch v našom tele. Významne ovplyvňuje aktivitu všetkých hlavných regulačných systémov, a to nielen imunitného, ale napríklad aj nervového. Napomáha k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Jeho vlastnosti sú prospešné pre uchovanie optimálnej vitality na úrovni všetkých buniek a tkanív.

Prírodný vitamín C je doplnený iba o prirodzene sa vyskytujúce látky, preto je pre naše telo veľmi dobre vstrebateľný a netoxický. Vitamín C v tomto produkte je získaný z rozomletých exotických druhov ovocia Camu camu a amly, k tomu je doplnený o extrakt čerešne aceroly. Vďaka prirodzene sa vyskytujúcim látkam – flavonoidom, ktoré podporujú vstrebávanie i účinky samotného vitamínu C, je výborne biologicky dostupný.

Indian Gooseberries or Amla fruit on tree with green leaf / Phyllanthus emblica traditional Indian gooseberry tree for Ayurvedic herbal medicines and snack

Amla – indický egreš

Rozemleté ovocie amla

Amla – alebo indický egreš je nazeleno zafarbené ovocie. Po acerole a camu camu je amla ďalším najbohatším prírodným zdrojom vitamínu C. Pochádza väčšinou z hornatých oblastí Indie. Plody obsahujú až 600mg/100g vitamínu C a ďalej prospešné prírodné antioxidanty ako sú napr. flavonoidy.

Vitamin C rich fruit, Camu camu fruit (Myrciaria dubia) on the tree, on the banks of the Rio Negro. Amazon, Brazil

Camu Camu

Rozemleté ovocie camu camu

Amazonské ovocie camu camu drží absolútne svetové prvenstvo v množstve vitamínu C, ktorým doslova oplýva. Obsahuje ho až 3000mg/100g, čo je o 60x viac ako v pomaranči. Mimo toho je camu camu bohaté na vitamíny B1, B2, a B3. Ďalej obsahuje antioxidačné látky ako sú napr. karoténoidy a množstvo minerálnych látok.

Organic Brazilian Acerola Cherry in farmer hands.

Acerola – barbadoská čerešňa

Extrakt z plodu aceroly

Juhoamerická acerola, tiež prezývaná ako “barbadoská čerešňa”, má červené plody o veľkosti našich čerešní. Je špecifickou vlastnosťou je vysoký obsah vitamínu C; má ho asi o 30x viac ako citrón, tzn. až 1 357mg/100g. Mimo toho obsahuje tiež farebné zložky anotkyany, ktoré sú účinnými prírodnými antioxidantmi. Šťavnatá dužina aceroly je okrem vitamínu C bohatá tiež na minerály, vitamín A a B6, bioflavoidy, železo, vápnik a horčík.

Tapiokový škrob

Tapioka je škrob extrahovaný z koreňa manioku jedlého, ktorý je pôvodom z Južnej Ameriky. Využíva sa ako prírodný prostriedok k zlepšeniu textúry a zabráneniu vlhnutí.

HLAVNÉ ÚČINKY VITAMÍNU C?

 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy.
 • Prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom.
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev.
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí, ďásien a kože.
 • Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.
 • Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.
 • Prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E.
 • Zvyšuje vstrebávanie železa.
 • Prispieva k udržaniu normálne funkcie imunitného systému v priebehu intenzívneho fyzického výkonu a po ňom.

 

S ČÍM NÁM VITAMÍN C POMÔŽE?

 • Je osvedčenou posilou organizmu v priebehu náročného obdobia – ako účinný pomocník.
 • Hodí sa ako podporný prostriedok pre ľudí, ktorí chcú mať v poriadku cievy.
 • Je vhodným doplnkom stravy pre osoby s nedostatkom železa, pretože napomáha jeho vstrebávaniu a tým má pozitívny vplyv na normálnu krvtvorbu.
 • Je skvelý pomocník v priebehu športu, pretože podporuje regeneráciu pohybového aparátu a zvládaniu pocitu vyčerpania po namáhavom výkone.
 • Je dobrý pre udržanie psychickej pohody v priebehu stresového obdobia.
 • Prispieva ku kráse pokožky a zubov.
 • Má priaznivé pôsobenie v priebehu procesu hojenia.
 • Hodí sa ako podpora pre udržanie zdravia fajčiarov a ľudí žijúcich v zafajčenom prostredí.
 • Je vhodným doplnkom stravy pre deti.

 PREČO SA ROZHODNÚŤ PRE PRÍRODNÝ VITAMÍN C?

Jedná sa o 100% komplex vitamínu C na báze ovocia, bez chemických rozpúšťadiel alebo bez syntetickej kyseliny askorbovej.

V prírode sa vitamín C nevyskytuje ako izolát. Nájdeme ho ako súčasť celého komplexu látok, ktoré zahrňuje i ďalšie dôležité kofaktory (spolupôsobiace látky), ktoré pomáhajú telu so správnou absorbciou. Tento vitamín C, vyrobený z celistvých plodov ovocia, je preto pre telo veľmi prirodzeným, koncentrovaným zdrojom.

A k tomu všetkému má jemnú, osviežujúcu chuť. Skvele sa preto hodí do koktejlov, vody, džúsu alebo kokosovej vody. Neobsahuje žiadne umelé aditíva, pridané sladidlá ani umelé príchute.

Ekologické, s bio certifikáciou

 • Camu camu a amla nemajú bio certifikáciu
 • Produkt splňuje požiadavky vegánskej, košér a bezlepkové stravy
 • Produkt nesie pečať TruGanic™ (viď nižšie)
 • Neobsahuje GMO, pesticídy, plnivá ani spojiva
 • Balené v recyklovateľnom jantárovom skle

 

Balenie 400g

Dávkovanie:

 • 6 g (cca. 2 lyžičky) denne obsahuje 360 mg vitamínu C (čo zodpovedá 450 % doporučenej dennej dávky)
 • Dávkujte podľa svojho aktuálneho stavu.
 • Najvyšší prípustné množstvo v dennej dávke je stanovené na 2000 mg

Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte dennú doporučenú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Nutričné hodnoty:

nutričné hodnotyna 100 gna 6 g (1 dávka)
energetická hodnota414 kcal/ 1741 kJ25 kcal /104,5 kJ
sacharidy83,3 g5 g
z toho cukry<1 g<1 g
bielkoviny0 g0 g
tuky0 g0 g
vitamín C6000 mg (7500 %)*360 mg (450 % DDD*)

* referenčné hodnoty príjmu

extrakt z plodov aceroly, ovocia camu camu, bobúľ amly, tapiokový škrob (“ako sušiace médium”)

Balenie

20 g, 400 g

Výrobca

HealthForce

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.