DRVENÉ KAKAOVÉ BÔBY BIO – 250 G – VITALVIBE

Drvené kakaové bôby BIO – 250 g – VitalVibe

5.00 z 5
1 Hodnotenie

11,80 € 8,89 €

BIO drvené kakaové bôby obsahujú veľa prírodných zložiek ako serotonín, tryptofán, anandamid a dopamín, minerálov a antioxidantov.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

BIO drvené kakaové bôby z Peru sú nabité antioxidantmi, vitamínmi a minerálmi. Výborný prostriedok na dodanie energie telu, zdvihnutie nálady, jasnú myseľ a podporujú zdravý životný štýl. Čokoláda, ktorá je z nepražených kakaový bôbov v nefalšovanej podobe, je bohatá na výživné látky a je zdraviu prospešná. BIO drvené kakaové bôby obsahujú veľa prírodných zložiek ako serotonín, tryptofán, anandamid a dopamín. Kakao je jedna z najkomplexnejších potravín na svete a obsahuje vysoké množstvo draslíka, vápnika, sodíka a tiež antioxidanty, z ktorých 10% tvoria flavonoidy.

Kakaový bôb je domovom kvalitnej čokolády i kakaa.

Plody kakaovníku (Theobroma cacao) sa botanicky radia k orechom a chutia ako horká čokoláda. Nepražené predstavujú výborný prostriedok, ako dodať telu energii, dobrú náladu, jasnú myseľ a podporiť zdravý životný štýl.

Kakaové boby lúpané patria k rade kvalitných ekologických surovín, ktoré sú 100% prírodné a 100% surové (RAW).

DRVENÉ KAKAOVÉ BÔBY BIO – 250 G – VITALVIBE

Kakaové boby skrývajú bohaté spektrum priaznivých účinkov.

  • Flavonoidy sú látky s antioxidačnou aktivitou, teda chránia telo pred účinkami voľných radikálov. Majú celú radu priaznivých účinkov. Ich obsah výrazne klesá pri pražení kakaových bôbov. Okrem kakaových bôbov ich nájdeme aj v ovocí, zelenine, v čaji alebo v červenom víne.

  • Antokyany sú prirodzené farbivá fialové farby. Sú obsiahnuté napríklad i v čučoriedke alebo acai, kde sa významne podieľajú na priaznivom účinku na ľudský organizmus.

  • Špecifickými látkami, ktoré sa na tomto účinku tak isto podieľajú, sú purinové zlúčeniny – theobromin a v malej miere kofeín. Obe látky majú vďaka svojej príbuznosti dosť podobné účinky, účinok theobrominu je ale asi desaťkrát slabší než účinok kofeínu. Preto sa u kakaových bôbov, ani u ďalších pochutín z nich pripravených nemusíme obávať “prestimulovanie organizmu”, ani určité “návyky”, ako je tomu napríklad u kávy.

Naopak  – kakaové boby i kvalitná čistá čokoláda navodzujú príjemný pocit telesnej kondície a duševnej bdelosti.

Nutričné hodnotyv 100 g
Energetická hodnota2529 kJ/ 612,9 kcal
Tuky55,2 g
    z toho nasýtené34,2 g
Sacharidy8,04 g
   z toho cukry1,7 g
Vláknina14,8 g
Bielkoviny13,61 g
Soľ**0,5 g

* Referenčné hodnoty príjmu

** iba vo forme prirodzene sa vyskytujúceho sodíku

 

100% kakaové bôby bio

 

Upozornenie:

Je vhodné zvýšenie opatrnosti v tehotenstve, pri dojčení, u detí do 5 rokov a tak isto pri kombináciách s niektorými liekmi a ďalšími látkami  (hlavne niektoré antidiabetiká, lithium, theofylin, hormonálne prípravky, čaj a káva s obsahom kofeínu)

Opatrne by s kakaovými bôbmi mali zachádzať všetci s náchylnosťou k migrénam a dne.

Špecifikácie: BIO, RAW, vegánske, bezlepkové

Uchovávajte na suchom, chladnom a temnom mieste.

Balenie

250 g

Výrobca

VitalVibe

1 hodnotení produktu

  1. (overený zákazník)

    vitalvibe je velmi kvalitna znacka a kakaove boby od nich vyuzivam hlavne do smoothie, chutia vyborne

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.