Acai BIO – 125 g

Acai BIO – 125 g – VitalVibe

23,20 € 21,50 €

BIO Acai prášok je vyrobený z tých najkvalitnejších Acai bobúľ, ktoré rastú na palmách v brazílskych a peruánskych oblastiach Amazónie.

Skladom

MNOŽSTVO

BIO Acai prášok je vyrobený z tých najkvalitnejších Acai bobúľ, ktoré rastú na palmách v brazílskych a peruánskych oblastiach Amazónie. Len nedávno sa ovocie Acai stalo populárne aj v západnom svete. Ovocie Acai, zaraďuje odborníkmi medzi tzv. Superpotraviny a to predovšetkým vďaka veľmi vysokému množstvu antioxidantov. Príbeh bobúľ acai začína, ako u väčšiny superpotravín, v Južnej Amerike. Dvakrát ročne sa zberajú čierne, trblietavé a výživné bobule z vysokých paliem. V Brazílii, kde sa hojne pestujú, predstavujú acai palmy jednu z najdôležitejších rastlín, pretože toto ovocie je hlavnou zložkou stravy.

Čo teda ovocie Acai robí tak zdravým?

Mastné kyseliny: Acai bobule obsahujú dve najdôležitejšie mastné kyseliny zo skupiny omega-6 kyselinu linolovú a zo skupiny omega-9 kyselinu olejovú. Ovocie acai tiež obsahuje aminokyseliny tyrozín, tryptofán, treonín, izoleucín, valín, arginín, fenylalanín, lyzín, metionín, cystín, histidín, alanín,kyselinu asparágovú, a ďalšie.

Aminokyseliny: Acai bobule tiež obsahujú aminokyseliny tyrozín, tryptofán, treonín, izoleucín, valín, arginín, fenylalanín, lyzín, metionín, cystín, histidín, alanín, kyselinu asparágovú, kyselinu glutamovú a hydroxyprolín.

Fytosteroly: Beta-sitosterol z Acai sa tiež nachádza v orechoch, semenách, strukovinách a obilninách.

Vysoké skóre ORAC: Acai plody sú veľmi bohaté na antioxidanty a majú jedny z najvyšších hodnôt ukazovateľa ORAC (Oxygen Radical Absorbancia Capacity), vyjadrujúci schopnosť deaktivácia voľných radikálov. To znamená, že plody Acai majú neobvyklú schopnosť na seba viazať voľné radikály. Keďže sme vystavovaní veľkému množstvu toxických látok z potravín, zo žiarenia, zo znečisteného ovzdušia, z elektrosmogu a ďalším ľudskému telu neprirodzeným chemickým látkam, ktoré prispievajú k tvorbe voľných radikálov v tele, je veľmi dôležité jesť potraviny s vysokým množstvom antioxidantov. Potraviny ako Acai pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným poškodením.

Vysoký obsah vlákniny: Acai plody obsahujú až 40% vlákniny takže prispievajú k pocitu sýtosti.

Zdroj vitamínov a minerálov: Acai plody obsahujú vysoké množstvo vitamínu B1, B2, B3, vitamínu A, vitamínu C, vitamínu E a minerálov fosforu, vápnika a draslíka.

Balenie

125 g

Výrobca

VitalVibe

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.