Acai BIO – 125 g

Acai BIO – 125 g – VitalVibe

23,20 € 17,00 €

Acai, zaraďuje odborníkmi medzi “tzv. super-potraviny” a to predovšetkým vďaka veľmi vysokému množstvu antioxidantov a pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným poškodením.

Skladom už iba 1

MNOŽSTVO

BIO Acai prášok je vyrobený z tých najkvalitnejších Acai bobúľ, ktoré rastú na palmách v brazílskych a peruánskych oblastiach Amazónie. Len nedávno sa ovocie Acai stalo populárne aj v západnom svete. Ovocie Acai, zaraďuje odborníkmi medzi “tzv. superpotraviny” a to predovšetkým vďaka veľmi vysokému množstvu antioxidantov. Príbeh bobúľ acai začína, ako u väčšiny superpotravín, v Južnej Amerike. Dvakrát ročne sa zberajú čierne, trblietavé a výživné bobule z vysokých paliem. V Brazílii, kde sa hojne pestujú, predstavujú acai palmy jednu z najdôležitejších rastlín, pretože toto ovocie je hlavnou zložkou stravy.

ACAI BIO – 125 G – VITALVIBE  ACAI BIO – 125 G – VITALVIBE

Čo teda ovocie Acai robí tak zdravým?

 • vysoké skóre ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity/ Kapacity absorpcie kyslíkových radikálov): vyjadruje schopnosť deaktivácie voľných radikálov. Tzn., že plody Acai majú neobvyklú schopnosť na seba viazať voľné radikály. Keďže sme vystavovaní veľkému množstvu toxických látok z potravín, zo žiarenia, zo znečisteného ovzdušia,.. je veľmi dôležité jesť potraviny s vysokým množstvom antioxidantov.
 • Potraviny ako Acai pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným poškodením.
 • obsahujú esenciálne mastné kyseliny (kyselina linolová a olejová): znižovanie cholesterolu, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému (telo si ich nedokáže vyrobiť samé)
 • obsahujú široké spektrum aminokyselín (tyrozín, tryptofán, treonín, izoleucín, valín, arginín, fenylalanín, lyzín, metionín, cystín, histidín, alanín, kyselinu asparágovú, kyselinu glutamovú a hydroxyprolín): potrebné pre regeneráciu
 • obsahujú fytosteroly (beta-sitosterol): pomáhajú znižovať cholesterol (nachádzajú sa tiež v orechoch, semenách, strukovinách a obilninách)
 • vysoký obsah vlákniny: prispieva k pocitu sýtosti (obsahujú 40% vlákniny)
 • zdroj vitamínov a minerálov: vitamín A, B1, B2, B3, C; minerály fosforu, vápnika a draslíka
 • fosfor: je potrebný pre štruktúru zubov, kostí a bunečných membrán
 • vápnik: základný pre zdravú štruktúru kostí, pomáha pri hojení fraktúr
 • draslík: udržuje rovnováhu medzi vodou a elektrolyty v ľudskom tele, pomáha udržovať zdravý krvný tlak
 • spektrum vitamínu B:  napomáhajú k správnej činnosti nervovej sústavy, dôležité pre metabolické procesy v tele
 • vitamín C: antioxidačné účinky ochraňujúce bunky v tele, priaznivo prispieva ku zdraviu kardio-vaskulárneho systému, pomáha ku správnej práci nervového systému, napomáha pri rekonvalescencii, podporuje imunitný systém a stavbu a udržovanie zdravých kostí, zubov, chrupaviek, ďasien a kože, je potrebný pre energetický metabolizmus a transformáciu potravy v energii, prispieva k absorpcii železa z potravy
 • vitamín E: prispieva k správnej funkcii imunitného systému a zvyšuje obranyschopnosť, aktivuje energetický metabolizmus, pomáha pri správe hmotnosti, zvyšuje účinnosť vitamínu C, antioxidačné účinky

1-2 kávové lyžičky denne (5-10 g)

Nutričné hodnoty na 100g:v 1 dávke: čajová lyžička (5 g)
Energetická hodnota2 565,00 kJ/621,6 kcal128,25 kJ/ 30,5 kcal
Tuky54,97 g2,75 g
    z toho nasýtené12,93 g0,65 g
Sacharidy13,40 g0,67 g
   z toho cukry1,17 g0,06 g
Vláknina16,27 g0,81 g
Bielkoviny9,96 g0,5 g
Soľ**60,00 mg0,01 mg

*Referenčné hodnoty príjmu

100% lyofilizovaný prášok z acai bobúľ

Balenie

125 g

Výrobca

VitalVibe

ZATIAĽ TU NIE SÚ ŽIADNE HODNOTENIA!

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.