Tryptofan B+ 500mg – 60 kps – Kompava

5.00 z 5
4 Hodnotenie

13,90 € 11,83 €

KOMPAVA Tryptofan B je zmes aminokyseliny L-tryptofánu s vitamínmi skupiny B – B3 a B6. Jedná sa o prírodný prostriedok, ktorý podporuje normálnu funkciu nervového systému a psychiky.

Produkt je vhodný

 • Pri zlej nálade, pocitoch strachu, trémy a emočného napätia
 • Pri odvykacích kúrach na zmiernenie napätia a nepokoja (fajčenie, alkohol..)
 • Pre osoby s problémami so zaspávaním, budením sa v noci a s vnútorným nepokojom
 • Pri stresujúcom a rýchlom životnom štýle, kolísavej až výbušnej nálade

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

KOMPAVA Tryptofan B je zmes aminokyseliny L-tryptofánu s vitamínmi skupiny B – B3 a B6. L-tryptofan je esenciálna aminokyselina, ktorá sa vyskytuje zo všetkých aminokyselín v tele najmenej, je dôležitá pre správnu funkciu nervového systému. Za prítomnosti vitamínu B6 má schopnosť premeniť sa na neurotransmiter serotonín, melatonín a vitamín B3, ktoré sú nevyhnutné pre viacero fyziologických procesov (prijímanie potravy, motorické správanie, sexuálne správanie, spánok, agresivitu, telesnú teplotu, depresívne nálady, psychické a duševné poruchy). Vitamíny B6 a B3 prispievajú  správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, napomáhajú k zníženiu únavy a vyčerpania.

Je to esenciálna aminokyselina, ktorá má schopnosť prepraviť krvný cukor (glukózu) cez prirodzené bariéry mozgu do nervových buniek. Za prítomnosti vitamínu B6 sa premieňa na serotonín, ktorému sa hovorí aj hormón šťastia. Serotonín sa v noci premieňa na melatonín. L- tryptofán sa okrem premeny na serotonín môže premieňať v tele aj na vitamín B3. Pokiaľ má telo dostatočný prísun vitamínu B3 tento proces neprebieha a preto sa môže viac L- tryptofánu premeniť na serotonín a melatonín. Práve z tohto dôvodu je vitamín B3 pridaný do prípravku Tryptofán B. Serotonín patrí medzi neurotransmitery, ktoré sú zodpovedné za prenos nervových vzruchov medzi bunkami centrálneho nervového systému. Na základe toho sa podieľa na procesoch, ktoré ovplyvňujú náladu a celkový psychický stav. Jeho nedostatok spôsobuje zhoršenie nálady, depresie, poruchy spánku, nespavosť, dezorientáciu a podráždenosť, ktorá vedie až k agresivite. Okrem zhoršenia psychického stavu jeho nedostatok vyvoláva nadmernú chuť do jedla, čo sa prejavuje hlavne nadmernou chuťou na sladké. V niektorých prípadoch je zodpovedný za vznik a priebeh migrény. Jeho účinky sa používajú pri liečbe depresií, fóbií, bolestivej menštruácii a pri predmenštruačnom syndróme. Melatonín je hormón, ktorý vzniká premenou zo serotonínu cez noc, teda je ovplyvnení intenzitou svetla. Jeho koncentrácia v krvi je v noci 10 krát vyššia ako počas dňa. Jeho koncentrácia sa vekom znižuje. Už prvý lúč svetla, ktorý dopadne na sietnici oka zastaví produkciu melatonínu. Jeho hlavný účinok spočíva v zlepšení kvality a kvantity spánku. Urýchľuje zaspávanie, predlžuje spánok, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovoľné budenie sa počas noci a skoro ráno. Vďaka tomu sa zlepšuje regenerácia organizmu, spomalí sa starnutie organizmu a zlepší sa psychický stav. Okrem týchto účinkov má aj antioxidačné a imunomodulačné. V potrave sa L -tryptofan nachádza v najväčšom množstve v banánoch, búrskych orieškoch, mäse všetkých druhov, mlieku, rybách, tvarohu, mlieku, syroch a sóje.

Odporúčané dávkovanie:

 • Dospelí 1x denne 1 kapsula ráno a večer. Užívajte na lačný alebo poloprázdny žalúdok
 • Účinok možno pozorovať až po niekoľkých dňoch pravidelného užívania (2-3 dni), kedy je L-tryptofán dostatočne nakoncentrovaný v tele

Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

Výživové údaje:

1kps* RVH%
L-Tryptofán490,6 mg **
Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlo­rid)6,3 mg357 %
Vitamín B3(nikotínamid)3,1 mg15,6 %

 

UPOZORNENIE

Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Osobám s poruchou činnosti obličiek, pečene a čriev odporúčame konzultovať užívanie prípravku s lekárom. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR OHVBPKV/4497/2010/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Zloženie:

L-tryptofán, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), vitamín B3 (nikotínamid), živočíšna želatína, oxid titáničitý.

 

 

Balenie

60 kaps

Výrobca

Kompava

4 hodnotenie produktu

 1. (overený zákazník)

  tryptofán mi výrazne pomohol v stresových situáciách hlavne v práci. Lepšie usporiadanie myšlienok, sústredenie a menší pocit stresu. Určite doporučujem :)

 2. Velmi dobry produkt, uz po troch dnoch uzivania som videl obrovsky rozdiel. Lesie sa mi spalo a taktiez som pokojnejší, sviezejší a menej naladový. Velmi odporucam kazdemu, kto je pod velkym stresom a tlakom, tento doplnok stravy je uplne na prirodnej baze, cize Vam nijako nauskodi, bud pomoze alebo nie, ina moznost nie je, rozhodne neuskodi ani neublizi. Spokojnosť

 3. Pôsobí proti stresu a mierne depresívnemu ladeniu, užívam už dlho a kombinujem s ľubovníkom, magnéziom a B-komplexom, pozorujem zásadné zlepšenie, upokojenie.

 4. (overený zákazník)

  Mala som dlho pretrvávajúce problémy so spánkom, môj spánok bol plytký, budila som sa aj 5x za noc. Pán doktor mi poradil tento produkt a veľmi mi pomohol

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.