arginine-120tbl-nutrend-bestbodysk

Nutrend Arginine 120 kaps – Nutrend

5.00 z 5
1 Hodnotenie

17,16 € 13,85 €

Nutrend Arginine je potrebný pre organizmus, pretože zvyšuje prekrvovanie, navyšuje produkciu somatotropínu, zlepšuje funkciu pohlavných orgánov.

Skladom za 1-5 dní

MNOŽSTVO

Arginine je základnou aminokyselinou v ľudskom organizme. Základná funkcia arginínu je zvyšovanie prekrvovania periférií (zvyšovaním produkcie oxidu dusnatého NO), navýšenie produkcie somatotropínu (to je rastový hormón THP), zlepšovanie funkcií pohlavných orgánov a u mužov zvyšovanie spermatogenézy – teda tvorby spermií.

Účinky produktu Nutrend Arginine:
Arginine patrí medzi neesenciálne aminokyseliny, má radu dôležitých rolí v ľudskom tele. Pre lepšiu pochopiteľnosť je dôležité uviesť niekoľko základných smerov účinkov arginínu. Jedným z dvoch základných vplyvov v ľudskom tele je funkcia arginínu, ktorý je prekurzorom tvorby oxidu dusnatého (NO), ten v perifériách organizmu pôsobí vazodilatačne – teda znižuje tonus- na hladké svalstvo, to v konečnom dôsledku znamená rozšírenie ciev, zvýšenia prekrvenia, čo následne umožňuje zásobovanie periférií živinami a kyslíkom. Na takúto vlastnosť ale existujú dva rozličné pohľady:
Hľadisko športového výkonu a regenerácie
Vďaka zvýšenej hladiny oxidu dusnatého, ktorého je arginín prekurzorom, rozširuje cievy a zásobuje tkanivo svalstva aj vďaka väčšiemu prietoku krvi, do tkanív sa tak dostane omnoho viac kyslíka a glukózy ako počas záťaže. Takto vplýva arginín na športovú výkonnosť a regeneráciu. Ak sa na tento princíp pozrieme z bližšia, glukóza spolu s kyslíkom sú limitom dlhodobého intenzívneho tréningu, arginín teda môže pomôcť navýšiť výkon. Ak sa na to pozrieme z krátkodobého hľadiska maximálneho výkonu (do tridsiatich sekúnd) je nutné vnímať, že ľudské telo čerpá energiu zo zdrojov, ktoré sú operatívne dostupné v bunkách svalov a arginín môže pomocou rozšírenia ciev napomôcť k následnému regenerovaniu – urýchľuje doplňovanie spotrebovaných cukrov, rýchlejšie odplavuje metabolity. Užívanie arginínu v po tréningových fázach pomocou zvýšeného prekrveniu urýchľuje regenerovanie, vyplavovanie metabolitov a doplňuje zásoby glykogénu vo vláknach svalov.
Hľadisko zvyšovania prekrvenia pohlavných orgánov
Funkcia pohlavných orgánov je založená na schopnosti dodať dostatočné množstvo krvi na ich prekrvenie. Konkrétne pri mužoch je na tomto založená celá schopnosť udržania erekcie. Arginine pomocou schopnosti rozširovať cievy podporí funkciu a všeobecne je považovaným za prostriedok ktorý zlepšuje kvalitu sexuálneho života. Ďalší dôležitý fakt z hľadiska reprodukčných funkcií, je aj to, že mužské semeno je tvorené veľkým množstvom arginínu – až 95%, dostatočné množstvo arginínu je teda dôležité pre schopnosť tvorby spermií.

Účinkami je Arginine vhodný:
Pre rast svalovej hmoty – zvýšená produkcia somatotropínu – rastový hormón THP
Zvyšovanie prekrvenia – pomocou NO – oxid dusnatý
Podporuje imunitný systém
Urýchľuje procesy hojenia
Zvyšuje silu a podporuje rast a zachovanie hmoty svalov
Znižuje hladinu cholesterolu
Zvyšuje tvorbu spermií
Zabezpečuje spokojný sexuálny život

Pre zlepšenie regenerácie nárast svalovej hmoty: 4 kapsule Argininu po výkone
Pre podporu sexuálneho apetítu: 4 kapsule pred výkonom
Pre celkovú vitalizáciu a stimuláciu imunitného systému: 2 kapsule ráno, 2 kapsule večer.

100 g 1 kapsula – 600 mg
Energetická hodnota 3132,9 kJ/737,2kcal 18,7 kJ/4,4 kcal
Bielkoviny 184,3g 1,1 g
Sacharidy 0 g 0 g
Tuky 0 g 0 g
L-Arginin báza 83 g 0,5 g

L-Arginín báza, želatínová kapsula.

Balenie

120 kaps

Výrobca

Nutrend

1 hodnotení produktu

  1. (overený zákazník)

    Perfektný produkt.

Verification is required

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento produkt, môžu zanechať recenziu.