Pre ženy, Zdravie a zdravá výživa

Maca a jej účinky na menopauzu

Maca a jej účinky na menopauzu|health-link-bio-raw-maca-prasok-bestbody.sk|

Maca (Lepidium meyenii) pochádza z Peruánskych And, kde je veľmi známa pre svoje účinky na obnovu energie a vitality a je vnímaná, ako ľudový prostriedok pre zdravie žien. Používa sa po stáročia na predchádzanie neplodnosti a ženskej hormonálnej nerovnováhy. Moderný výskum naozaj potvrdil, že maca môže pomôcť podporiť energiu a zdvihnúť náladu, znížiť úzkosť a obnoviť sexuálnu túžbu.

Mnohé štúdie tiež zistili, že maca zmierňuje symptómy menopauzy a ukázalo sa, že znižuje návaly horúčavy, nočné potenie, suchosť vagíny, zlepšuje libido, sexuálne zdravie, náladu a emocionálne zdravie. Väčšina žien, ktorá užívala približne 3 gramy prípravku z maca denne zaznamenala pokles nežiaducich symptómov v priebehu dvoch dní až ôsmych týždňov. Keď budete chcieť vyskúšať účinky maca, vyberajte len zodpovedne získaný, certifikovaný organický extrakt maca a zároveň tým podporíte životné prostredie a živobytie domácich poľnohospodárov z Peru. Maca je bohatá na vitamíny B, C, E, vápnik, zinok, železo, horčík, fosfor a aminokyseliny.

health-link-bio-raw-maca-prasok-bestbody.sk

Informácie obsiahnuté v tomto článku nie sú určené na liečbu, diagnostiku alebo nahradenie odporúčaní lekára. Ak máte predtým existujúci zdravotný problém alebo v súčasnosti užívate predpísané lieky, obráťte sa na kvalifikovaného lekára. Potravinové doplnky by sa nemali používať ako náhrada za rozmanitú a vyváženú stravu.  Viac o korení Maca a jeho účinkoch sa dočítate aj v našom článku: Koreň Maca a jeho liečivé účinky

 

Referencie: