Ribóza

Palivo, ktoré slúži ako stavebná jednotka ATP a RNA.

Klinický výskum dokázal, že používanie D-ribózy pri kulturistike môže viesť k zlepšeniu výkonu, najmä pokiaľ ide o schopnosť rýchlo sa zotaviť z namáhavých tréningov.

Kulturistika je veľmi energický šport. Naše svaly vyžadujú značné množstvo energie na zdvíhanie ťažkých váh a na rast a opravu poškodených svalových tkanív. Tento dopyt po energii sa vyskytuje v priebehu cvičenia aj v období obnovy. Ukázalo sa, že D-ribóza skracuje obdobie zotavenia po cvičení zlepšovaním energetického metabolizmu. Hlavným zdrojom bunkovej energie tela je ATP (adenozín trifosfát). Nedostatočná biologická dostupnosť D-ribózy spôsobuje nedostatočnú syntézu ATP - a to spôsobuje bunkovú únavu. Čítajte Ako čo najefektívnejšie doplniť ATP.

Z toho vyplýva, že bez ohľadu na to, ako intenzívna osoba cvičí bude mať v kulturistike veľmi obmedzený úspech bez konzistentného dodávania dostatočnej energie prostredníctvom ATP.

ŠTÝL ZOBRAZENIA:

NA STRÁNKU: 18 / 36


 • pictureprovider
  ZĽAVA
  Momentálne nedostupné

  Advantage D-Ribose 300 g – Myotec

  17,50 € 15,99 €

  Ribózu možno užívať spolu s kreatínom, kedy tvorí veľmi zaujímavý synergický mix pre výkonnosť a vytrvalosť, alebo ju možno odporučiť ako alternatívu kreatínu.

 • dribose-500g-myprotein-bestbody.sk
  ZĽAVA
  Momentálne nedostupné

  D Ribóza 250 g – MyProtein

  od 26,70 € od 20,16 €

  Jedná sa o jednoduchý cukor, ktorý začína metabolické procesy pre výrobu ATP. D Ribóza pracuje synergicky s kreatínom a môže zlepšuje jeho účinky.

  EXPIRÁCIA 11/2019

 • viridian-d-ribose-magnesium-bestbody.sk
  ZĽAVA
  DOSTUPNÉ
  DOSTUPNÉ

  D-Ribose Magnesium 180g – Viridian

  29,44 € 26,49 €

  D-Ribose Magnesium je unikátna zmes zložená z d-ribózy, hořčíku, acetyl-l-karnitínu a kyseliny jablčnej na posilnenie energetickej hladiny a proti únave