Tipy a odporúčania, Zdravie a zdravá výživa

7 doplnkov výživy, ktoré spaľujú tuk

7 potravín pre spaľovanie tuku|potraviny-spalovanie-tuku-bestbody

Chcete schudnúť viac kíl bez toho, aby ste sa museli obmedzovať v jedení? Pridajte tieto doplnky výživy, ktoré podporujú spaľovanie tukov do vášho jedálnička a zrýchlite vaše chudnutie až o 70 %.

Potraviny, ktoré vám pomôžu chudnúť

Môžete schudnúť bez toho, aby ste sa vyhladovali či výrazne obmedzovali vo výbere potravín. Jedzte primerané porcie a rozumne cvičte v posilňovni a môžete schudnúť.

Ako? Všetko dosiahnete tým, že budete jesť správne kombinácie potravín. Potraviny, ktoré zmenia režim vášho tela z ukladania tuku do režimu spaľovania tuku. Konkrétne vitamíny a živiny môžu prepnúť váš organizmus a signalizovať bunkám, aby spaľovali viac kalórií. Bez týchto dôležitých živín sa stane pravý opak. Vaše telo si tuk udržiava, metabolizmus sa spomalí a vaše cvičenie sa stane márnym.

Optimalizujte tieto tuk spaľujúce živiny, aby ste konečne klesli na telesnej váhe a konečne si ju udržali. Aby to tak bolo, konzumujte rozumné porcie a cvičte v primeranom množstve. Tieto potraviny spaľujúce tuk  pracujú vo váš prospech, preto môžete jesť a cvičiť spôsobom, ktorý je primeraný a efektívny pre váš život.

Vitamín D

Ako spaľuje tuk: Štúdie ukazujú, že vitamín D pomáha zabezpečovať, aby bunky reagovali na inzulín, hormón vylučovaný z pankreasu. Jednou z jeho úloh je pomôcť glukóze dostať  sa do telesných buniek, ktoré glukózu spaľujú na energiu. To ako dobre sa inzulínu darí dostať glukózu do buniek, sa nazýva „citlivosť na inzulín“. Čím sú vaše bunky na inzulín citlivejšie, tým je to lepšie. Menšia citlivosť značí väčšiu pravdepodobnosť, že kalórie, ktoré skonzumujete, skončia v podobe tukových buniek.

Keď hladina vitamínu D klesá, hladina parathormónu (PTH) stúpa. Zvýšená hladina PTH vyvoláva celý rad reakcií, ktoré spôsobujú, že cukor konvertuje na tuk a ten sa hromadí skôr, než sa stihne spáliť.

Nedostatok vitamínu D môže zasiahnuť do leptínu, hormónu, ktorý vášmu mozgu signalizuje, aby ste prestali jesť. Ak je hladina tohto hormónu narušená, vaše telo nevie, kedy má dosť a vy jete a jete.

Vhodným a jedinečným zdrojom vitamínu D je prírodná forma z ovčej vlny (lanolínu), ktorú dodáva popredná dánska firma PurePharma vo svojom produkte D3. Tento produkt je spojený s extra čistým kokosovým olejom pre lepšiu vstrebateľnosť.

Kalcium – Vápnik

Ako spaľuje tuk: Vápnik je minerál, ktorý pracuje vo dvojici s vitamínom D, ktoré vám pomôžu spaľovať tuk. Vápnik je uložený v tukových bunkách a vedci sa domnievajú, že čím viac vápnika tuková bunka obsahuje, tým viac tuku, ktorý sa z bunky uvoľní, sa spáli. Vápnik tiež podporuje chudnutie väzbou na tuk v tráviacom trakte, bráni jeho vstrebávaniu sa do krvného obehu.

Vápnik okrem iného podporuje vstrebávanie železa, zmierňuje nespavosť, prispieva k stavbe silných kostí a zubov a ďalej zlepšuje funkciu nervovej sústavy. Nedostatok tohto prvku môže spôsobiť krivicu, mäknutie kostí a osteoporózu, rovnako ako kazivosť zubov. Zvýšená citlivosť na stres, alergie, zvýšená náchylnosť k zápalom a svalovým kŕčom tiež ukazujú na nedostatok vápnika.

Odporúčame jeden z popredných a veľmi kvalitných produktov od anglickej firmy Viridian – Calcium Magnesium with Boron, ktorý. Čistotou a zloženie tohto produktu a iných produktov od Viridianu sa zaraďuje do kategórie Kosher. Všetky zložky sú 100% aktívne. Použitá je výhradne forma kvalitných kapsúl rastlinného pôvodu, s obsahom “voľného” prášku (značka Viridian Nutrition nevyužíva formu lacnejších tabliet z dôvodu vysokého obsahu balastných “spojív a lepidiel”, ktoré môžu tvoriť až 50% tablety). Tento kvalitný výrobok neobsahuje geneticky modifikované, alebo ožarované zložky a taktiež neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: preto je vhodný pre vegánov. Calcium Magnesium Boron neobsahuje konzervačné látky, lepok, umelé farbivá, pšenicu, laktózu, stearát horečnatý, pridané cukry, kvasnice, kyselinu stearovú.

Bielkoviny

Ako spaľuje tuk: Okrem toho, že blokujú hlad, jedenie bielkovín v každom jedle pomáha udržiavať vaše telo v rovnováhe– množstvo tuku úmerne voči svalovej hmote. Spolu s vápnikom a vitamínom D pomáhajú bielkoviny zachovávať svalovú hmotu, Štúdie Univerzity v Illionis zistili, že ženy, ktoré skonzumovali bielkoviny dvakrát denne, schudli o 3,9 % viac než ženy, ktoré konzumovali menej bielkovín v dôsledku diét. Nielenže viac schudli, ale tiež zosilneli.

Stojí za to si prečítať jedinečné zloženie a technológiu bielkovinového nápoja Micro Whey od druhej poprednej anglickej firmy Reflex Nutrition. Firma garantuje 100 % čistotu a kvalitu všetkých svojich produktov. Proteínový nápoj Micro Whey ja “Natívny proteín” vyrobený za nízkych teplôt s najvyššou bilogickou hodnotou s pridaním tráviacich enzýmov a probiotických kultúr.

Omega 3 mastné kyseliny

Ako spaľujú tuk: Omega 3 mastné kyseliny umožňujú chudnúť tým, že iniciujú enzýmy, ktoré spúšťajú spaľovanie tukov v bunkách. Napomáhajú tiež zlepšovaniu nálady, čím sa zabraňuje jedeniu v dôsledku výkyvov emócií. Taktiež spôsobuje, že mozog lepšie reaguje na množstvo leptínu v organizme. Leptín je hormón, ktorý tvoria tukové bunky a tie signalizujú mozgu, koľko ich v organizme je. Čím vyššia hladina leptínu v organizme je, tým je to lepšie (nie je však pravidlom, že čím viac leptínu v organizme máte, tým ste chudší- aj obézni ľudia môžu mať v organizme dostatočnú hladinu leptínu). Následne vydá mozog signál organizmu na potlačenie hladu, čím sa znižuje príjem potravy.

Mastné ryby ako losos (taktiež obsahujúci veľké množstvo vitamínu D), sú jedným z najbohatších zdrojov tohto tuku. Iné potraviny ako sú napríklad orechy či rôzne druhy semien, obsahujú typ tuku, ktorý môže byť premenený na omega 3 mastné kyseliny po požití.

Určite oceníte náš tip na Omega 3 mastné kyseliny od dánskej firmy Pure Pharma, ktoré sú vyrobené z malých hlbokomorských rýb: Ančovičky a Sardinky. Tieto ryby, ktoré obsahujú najhodnotnejšie omega 3 bez tažkých kovov sú len od rybárov dodržujúcich enviromentálne zásady.

Mononenasýtené mastné kyseliny

Ako spaľujú tuk: Dánska štúdia 26 mužov a žien zistila, že diéta zahŕňajúca 20% kalórií pochádzajúcich z mononenasýtených mastných kyselín, typ tuku, ktorý obsahuje olivový olej, orechy, semená, arašidové masločokoláda, zlepšujú 24-hodinové spaľovanie kalórií o 0,1% a spaľovanie tukov o 0,04 % po šiestich mesiacoch. Ďalšie výskumy ukazujú, že mononenasýtené mastné kyseliny sú zamerané na brušný tuk. Bolo preukázané, že konkrétne potraviny, ktoré majú vysoký obsah mononenasýtených mastných kyselín- najmä arašidy, orechy či olivový olej- udržiavajú stabilnú hladinu cukru v krvi a znižujú chuť do jedla.

Konjugovaná kyselina linolová (CLA)

Ako spaľuje tuk: CLA je silný spaľovač, nachádzajúci sa spoločne s vitamínom D a vápnikom v mliečnych výrobkoch. Je to mastná kyselina, ktorá sa vytvára tak, že v prvej časti žalúdka kráv, oviec a ďalších prežúvavcov, vykvasí potrava vďaka baktériám. CLA, ktorá sa vytvorí fermentáciou, následne nájde cestu do mlieka a mäsa týchto zvierat.

Keď tieto potraviny konzumujeme, CLA napomáha vstúpiť glukóze do buniek, takže môže byť spálená na energiu a nie uložená ako tuk. Taktiež prispieva k spaľovaniu tukov, najmä vo svaloch, kde prebieha prevažná časť procesu spaľovania kalórií.

Polyfenoly – Zelený čaj (green tea extract)

Ako spaľujú tuk: Polyfenoly sú antioxidanty, ktoré dávajú zelenému čaju jeho zdraviu prospešné a metabolizmus posilňujúce účinky. Výskumy ukazujú, že zvyšujú rýchlosť metabolizmu až o 17%, čím pomáhajú organizmu spaľovať viac tukov. Nedávna štúdia ukázala, že polyfenoly v zelenom čaji blokujú priberanie na váhe. Budete to cítiť, keď vypijete čaj. Vaše telo sa doslova zohreje, keď budú vaše bunky spaľovať kalórie. Zelený čaj je preto vynikajúcim zimným elixírom. Vypite šálku kedykoľvek, keď budete cítiť ochladenie alebo budete v pokušení niečo zjesť, aj keď nebudete hladní. Čaj vás zahreje a upokojí, zníži hlad a chute. Ak si nieste istí čistotou alebo pôvodom zeleného čaju, môžete siahnuť aj po doplnku výživy s názvom Green Tea extract.

Viridian má v ponuke najkvalitnejšiu formu 100 % organického zeleného čaju s velmi vysokým obsahom EGCG (epigalokatechin Galati). Tento unikátny zelený čaj je držiteľom certifikátu od autorizačného úradu Soil Association ako organický produkt. Certifikat garantuje ekologický pôvod všetkých použitých ingrediencií. Práve zložka Epigalokatechin galát je tou najdôležitejšou a najúčinnejšou v tomto zelenom čaji. Ide o bioaktívny polyfenol. Tento polyfenol má veľmi široké spektrum účinkov.